:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geyiiik :p
HiqhVolume
Çiftoynaklılar takımından Cervidae ailesini oluşturan memeli havyan türlerinin ortak adıyım. Bazı türlerim şunlardır; alageyik, ak kuyruklu geyik, benekli geyik, bataklık geyiği, karaca, katır geyiği, misk geyiği, Ren geyiği. Çöl, tundra, bataklık, orman ve yüksek dağ yamaçları gibi değişik ortamlarda yaşarım. Omuz yüksekliğim pudularda 30 cm.’den başlayarak sığında 2 m.’nin üzerine kadar çıkar. En dikkat çekici yanlarımdan biri olan boynuz, misk geyiği ve çin su geyiği dışında kalan tüm geyik türlerimin erişkin erkeklerinde görülür. Yalnız ren geyiklerinin hem erkeğinde hem de dişisinde de boynuz vardır. Boynuzlarımı her yıl atar ve çok geçmeden kadifemsi bir deriyle kaplı yeni boynuzlarım çıkmaya başlar.
Ot, filiz, sürgün ve ağaç kabuğu gibi bitkisel maddelerle beslenen otçul bir hayvanım. Genellikle toplu halde yaşarım. Dişilerim genellikle bir ya da iki tane benekli yavru doğurur. Gebelik sürem türlerime göre 5 ile 10 ay arasında değişir.
Bayağı geyik, ülkemizde çok geniş bir dağılım gösterirken, aşırı avlanma ve ormanların azalması sonucunda çok azalmıştır. Eğer beni korumak istiyorsanız namlularınızı bana çevirmeyin ve ormanlarınıza sahip çıkarak onların büyüyüp çoğalmasını sağlayın.

şimdi akrabalarımdan bir kaç foto göstericem sizlere

thumb_422234087.jpg
thumb_672692657.jpg
thumb_183936093.jpg

Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Ara
ѕqρα кJмя
bén seny gördüümde gayet insandıN Big Grin

hangi ara géyik oLdun :yikildim:
Ara
HiqhVolume
Big GrinBig Grin boynuzlanmk böle bişe işte mertBig Grin saniyesnde geyk oldum Big GrinTongue

dip not : boynuzlanma olayı yok tabii Big Grin
Ara
ѕqρα кJмя
:yikildim:

D:Big GrinBig GrinDd

koptm Big GrinD

utansıN smdi kendinden o cocuk Tongue
Ara
HiqhVolume
utansın tabii Big Grin
Ara
AfrâsyâB
bence boynulanmadığından o kadar emin olma Big GrinBig Grin
Ara
HiqhVolume
çikitamuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bence boynulanmadığından o kadar emin olma Big GrinBig Grin

Confusedmiley13:Confusedmiley13: emin deilim zaten :'(:'(:'(
Ara
AfrâsyâB
aslıı Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Confusedmiley13:Confusedmiley13: emin deilim zaten :'(:'(:'(
kurt düşürdüm içine Big Grin
Ara
HiqhVolume
o kurt dünden berii var Sad
Ara
AfrâsyâB
aslıı Adlı Kullanıcıdan Alıntı:o kurt dünden berii var Sad
1 kurtta benden olsun hih
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 08:56 PM