:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BABA ve PİÇ
history
9753425538.jpg

Ermeni biri Türk iki ailenin hikâyesini anlatan kitaptan bir bölüm...
"Bu ne felakettir başımıza gelen!" diye haykırarak salona daldı Dikran Dayı. Teselli bulabilmek umuduyla etrafı taradı heyecandan pörtlemiş kara gözleri, "Duyduklarım doğru değil di mi? Biri bana doğru olmadığını söylesin!"
Pos bıyığının altından görünen iki ön diş yüzünden en kızgın olduğu anlarda bile mütebessim izlenimi veriyordu. Dikran İstanbuliyan. Şu halde bile mütebessim.

Baba ve Piç, İstanbul San Fransisco hattında gidip geliyor; Müslüman-Türk ailesiyle Ermeni asıllı Amerikalı Çakmakçıyanların 90 yıla yayılan öyküleri iç içe. Kederli bir geçmişi tamamen unutmakmı daha doğru, geçmiş bilincini beraberinde taşımakmı.?
Not:[SIZE=2] Çok tartışılan birkitap va yazar, C.Başkanımızın Sayın GÜL'ün yazarlar toplantısında davet ettiği bir yazar,önceden okudum, içeriği beni hiç mutlu etmedi, ama kitap olması benim için yeterliydi. Okuyan ve okuyacak olan arkadaşlarımın düşüncelerini öğrenmek beni mutlu eder.[/SIZE]

Yazarı: Elif ŞAFAK
Yayınevi: Metris Yayıncılık
Ara
piko
ılgınc bı alıp okumak lazım korsanı varmı bununBig GrinBig GrinBig Grin
Ara
serkan_erzurumspor
bu ne yaa küfür var orda Big Grin
Ara
history
piko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ılgınc bı alıp okumak lazım korsanı varmı bununBig GrinBig GrinBig Grin

Olmazmı arkadaşım, korsan cennetiyiz.İşin şakası tabi, son zamanlarda 301. madde sendromu varya, 301'e karşı gelirsen aykırı yazarsan NOBEL alıyorsun ya, o tür yazılmış bir kitap, okumak lazım.
:??
Ara
history
serkan_erzurumspor Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bu ne yaa küfür var orda Big Grin

Benden kaynaklanan bir durum mu, yoksa kitapla mı ilgili....Yazarsan düzeltir, özür dilerim.
Ben anlamadım ama , öyle gördüysen doğrudur, canın sağolsun.
:hayir:
Ara
serkan_erzurumspor
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Benden kaynaklanan bir durum mu, yoksa kitapla mı ilgili....Yazarsan düzeltir, özür dilerim.

Ben anlamadım ama , öyle gördüysen doğrudur, canın sağolsun.

:hayir:

yaa ben sana hiç birşey demedim ama koskocaman PİÇ yazılmış oraya biraz ayıp kaçmış o yüzden öyle dedim özür dilerimConfusedmiley13:
Ara
serkan_erzurumspor
birdee

resimden hiç birşey anlamadım o resim nar gibi bişey Big GrinBig Grin
Ara
AfrâsyâB
KİTABIN ADI ozatem arkadaşım nereye çekiyosunuz olayı ya anlamak istediğiniz gibi anlamayın :S
sağol history güzel kitap Smile
Ara
AfrâsyâB
KİTABIN ADI ozatem arkadaşım nereye çekiyosunuz olayı ya anlamak istediğiniz gibi anlamayın :S
Ara
history
çikitamuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:KİTABIN ADI ozatem arkadaşım nereye çekiyosunuz olayı ya anlamak istediğiniz gibi anlamayın :S

Çok teşekkürler arkadaşım...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-06-2024, 01:48 PM