:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gökhan senin için(çikitamuz)
MaNeSiA
Siyaset tarihindeki en inanılmaz vaat, maktul ABD Başkanı John F. Kennedy tarafından 1960’ların başında seslendirilmişti. Kennedy Apollo Projesi’ni başlatırken “Amerika aya gidecektir” demişti.

Kennedy’nin ölümünden (1963) sonra, ilk insanlı uzay aracı aya inince (20 Temmuz 1969), Amerikalılar “Demek politikacılar her şeyi vaat edebilir ve bunları gerçekleştirebilirler” diye düşünmeye başladılar.

Bizde de siyasi vaatlerini gerçekleştiren politikacılara örnek, Turgut Özal’dır. Onun gerçekleştirdiği reformlar sonunda “21’inci Yüzyıl Türk asrı olacaktır” söylemine neredeyse inanıyorduk. Ama şu anda “Heybeli’de her gece mehtaba çıkıyoruz” sadece.

Alıntı:
[b]demekki politikacılar herşeyi vaad edebilir[/b]
[b]ve eğer buna gerçekten inanır ve isterlerse[/b]
[b]bunu gerçekleştirebilirlerSmile[/b]

Kaynak: Mehmet Barlas - siyasetçiler konuşmadan önce iki kez yutkunsalar iyi olurdu yazısı

Mehmet Barlas tarafından yazılan bu makale, 01 Temmuz 2007 Pazar günü yayınlanan Hürriyet Gazetesindeki köşe yazısıdır.
Ara
AfrâsyâB
asya ben dedimde ilk aya uzay mekiği yolluyan ruslardır dedim ilk aya ayak basanlar amerikalılar tabiki ona hem fikirim zaten Big Grin
aynı şeyi diyoruz ama anlaşamıyoruz Big Grin
Ara
MaNeSiA
hyr sonuçta aya gitmeyi seçim vaadi olarak ilk jfk vaad etmiştirBig Grin
vaadler hayal gücü ile sınırlıdırBig Grin
Ara
*AnGeL_GirL*
biliyormusunuz adnan menderes te aydınılara size deniz getirecem demiş beni seçerseniz seçilmiş ve adnan menderes aydına deniz getirmiş nasılmı daha önce izmire bağlı olan ilçemizi yani kuşadamızı aydın iline bağlamış
Ara
MaNeSiA
:yikildim:

benim vaadlerimi çok görenler utansın
Ara
AfrâsyâB
bende denize ankarayı getiricem herkez denizi getirebilir ama karayı götüremez

bunu yapacak oylar asil ellerinizde mevcuttur.
saygılarımla Big GrinBig Grin
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  avatar yapmak ıcın bıre bır bu kanlı yazı gökhan_72 1 659 04-10-2022, Saat: 06:01 AM
Son Yorum: wildfang
  SaBaH kAlKaMaYaNlAr İçİn özel bi buluş DeRiN_SeSsİzLiK 12 1,057 05-29-2009, Saat: 01:14 PM
Son Yorum: sı@marı@k cansuu
  Yaşam İçin 13 Kapı [Gabriel Garcia Marquez] bidely 6 604 05-29-2009, Saat: 01:03 AM
Son Yorum: bidely
  Yasam Için 13 Neden DeRiN_SeSsİzLiK 0 511 02-02-2009, Saat: 04:13 PM
Son Yorum: DeRiN_SeSsİzLiK
  SonKez dJ-GökhaN deRki ; Son Noktam 17 1,416 07-15-2008, Saat: 04:22 PM
Son Yorum: CReATuRE

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 08:59 PM