:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar
Firari Fırtına
Y?ksek Y?ksek Tepelere Ev Kurmas?nlar

Y?ksek y?ksek tepelere ev kurmas?nlar
A?r? a?r? memlekete k?z vermesinler
Annesinin bir tanesini hor g?rmesinler

U?an da ku?lara malum olsun ben annemi ?zledim
Hem annemi hem babam? hem k?y?m? ?zledim

Babam?n bir at? olsa binse de gelse
Annemin yelkeni olsa u?sa da gelse
Karde?lerim yollar? bilse de gelse

U?an da ku?lara malum olsun ben annemi ?zledim
Hem annemi hem babam? hem k?y?m? ?zledim

T?rk?n?n Hikayesi ....

Bu ?yk? Malkara k?ylerinden al?nm?? olup belli bir ki?inin dilinden yaz?ya ge?irilmi? de?ildir. ?evrede herkes taraf?ndan bilinen bir ?yk?d?r. S?ylentiye g?re, ?ok eskiden k?y?n birinde Zeynep isimli ?ok g?zel bir k?z vard?r. Onalt?ya yeni bast???nda Zeynep'i k?ylerindeki bir d???nde a??r? (yabanc?) k?ylerden gelen Ali isimli bir gen? g?r?r. Ali Zeynep'i ?ok be?enir ve k?y?ne d?nd???nde k?z?n babas?na hemen g?r?c? g?nderir. Zeynep'i Ali'ye verirler. K?sa bir zaman sonra d???nleri olur. Ali, Zeynep'i al?p a??r? k?y?ne g?t?r?r.

Zeynep'in gelin gitti?i k?y ile kendi k?y? aras? ?? g?n ?? gece ?eker. Bu kadar uzak oldu?undan dolay? Zeynep, anas?n? babas?n? ve karde?lerini tam yedi y?l g?remez. Bu ?zlem Zeynep'in y?re?inde her g?n biraz daha b?y?yerek dayan?lmaz bir hal al?r. K?y?n b?y?k bir tepesinde bulunan evinin bah?esine ??karak kendi k?y?ne do?ru d?n?p i?in i?in kendi yakt??? t?rk?y? m?r?ldan?r ve g?zleri uzaklarda s?la ?zlemini gidermeye ?al???rm??.

Oysa kocas?, Zeynep'in bu ?zlemine pek ald?r?? etmez. Kald? ki eski sevgisi de pek kalmad???ndan kendini fazlaca horlamaya, eziyet etmeye ba?lar. Sonunda bu ?zlem ve kocas?n?n horlamas? Zeynep'i yataklara d???r?r.

G?n ge?tik?e hastal??? artan Zeynep'in d?zelmesi i?in, k?yden gelip gidenler de anas?n?n babas?n?n ?a?r?lmas?n? sal?k verirler. Ba?ka ?are kalmad???n? anlayan Zeynep'in kocas? da anas?na babas?na haber vermeye gider. Alt? g?n alt? gecelik bir yolculuktan sonra bir ak?am ?st? Zeynep'in anas? babas? k?ye gelirler, Zeynep'i yatakta bulurlar. Peri?an bir halde Zeynep hala t?rk?s?n? m?r?ldanmaktad?r. Ayn? t?rk?y? anas?na babas?na da s?ylemeye ba?lar. ?evresindeki b?t?n k?y kad?nlar? duygulan?p g?z ya?? d?kerler. Annesi fenal?klar ge?irir ve bay?l?r.

Zeynep hasretini giderir, giderir ama art?k ?ok ge? kal?nm??t?r. Bir daha onmaz, sonu ?l?mle biter. Herkes Zeynep i?in g?z ya?? d?ker. ??te o g?n bu g?nd?r bu t?rk? ayr?l???n t?rk?s? olarak s?ylenip durur.

Kaynak : T?rk? Siteleri

Firari Fırtına
Özümüzde türküler , dizimizde türküler ... ve onların yaşanmış gerçek hikayeleri . Değer vermemiz lazım ....
w00w
teşekkürler paylaşım için...
Ara
Firari Fırtına
Rica ederim W00W ... Türküler olunca bir tuhaf oluyom valla . Bunlar bizi bize anlatan değerlerdir ve geleceği onlar belirleyecek .
w00w
öle valla... kültürümüze sahip çıkmadıktan sonra gelecek karanlıktır zaten...
Ara
Firari Fırtına
Böyle düşünmene çok sevindim . İnşallah geleceğimiz karanlık olmayacak .....
toxique_lierre&b.b.k
turku turku turkiyemmmmmmmmmm
Ara
Firari Fırtına
İşte O Kadar ....

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yüksek Sadakat-kaybettim Seni _AL0n3_ 1 660 04-22-2016, Saat: 09:59 AM
Son Yorum: Beyaz
  Yüksek sadakat- akLımın ipLerini saLdım _AL0n3_ 0 341 03-07-2010, Saat: 12:50 AM
Son Yorum: _AL0n3_
  kaybettim Seni - yüksek Sadakat _AL0n3_ 3 531 08-20-2009, Saat: 12:55 AM
Son Yorum: _AL0n3_
  Yüksek Sadakat ~ Ben Seni Arayamam ~uqqaLa~ 8 639 11-11-2008, Saat: 07:34 AM
Son Yorum: ~uqqaLa~

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 09:16 PM