:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şiir Hakkında Çok Önemli ( Şikayet )
Firari Fırtına
masal_prensi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Öncelikle burada bu kadar güzel şiir bulmak cok güzel
şiire verdiğiniz emekten dolayı tüm site yönetimine ve bu şiirleri burada paylaşan dostlara teşekkürlerimi sunuyorum
lakin bu kadar güzel paylaşımı buralara taşırken çok önemli bir hususu atlamışız
şiirlerini paylaştığınız şairlerin ismi
tesaduf eseri şiirlerimin burada yayınlandığını gördüm
şiirlerimin okuyuculara ulaşması çok güzel ama emeğimin çalınmasına gönlüm razı olmuyor.bu konuda kimse susmamı beklemesin.şiirlerimin antoloji.comda yayımlandığı tarihler mevcuttur.burada yayımlandığı tarihlerde.şiirlerimin altına ismimin yazılmasını yada şiirlerimin yayımdan kaldırılmasını istiyorum.çünkü üzücü olan bu üyenin başka forum sitelerindede şiirlerimi kendi şiiriymiş gibi paylaşmış olması cok üzücü aynı rahatsızlığı buradada yaşıyorum...şiirlerimi burada paylaşmış.altında ne adım ne soyadım..insaf ya olurda bu kadar olmaz.birde kendi yazmış gibi tebrikleri kabul ediyor....site yönetimine de bu konuda bir sitemim var site kuralları içerisinde özelllikle mi böyle bir kural koymadınız acaba...şiirlerimi şuanda antoloji.com sitesinde pasiflemiş durumdayım...bunu özellikle yaptım...ama araştırmak isteyenler varsa şiirlerimin yayınlanmış tarihlerini sayfamdaki istatislik kısmından bakabilir ama muhtemelen buraya taşınmış olan şiirler edebiyatdefteri.com sitesinden buraya taşınmış.şuanda bütün şiirler orada mevcut ayrıca bu şiirlerin tamammı tastiklidir...sıcak damgası bulunmaktadır..

bu konuda çok önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum bu şiirleri isimsiz olarak kendi yazmış gibi bilinçli olarak buraya taşıyan dostlara...

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. Maddesi gereği Eserlerin tamamının telif hakları yazarlara aittir. Herhangi bir şekilde "alıntı olduğu ve hangi yazara ait olduğu" belirtilmeden kullanmak hızsızlıkla eşdeğer suçtur. İlgili Kanun gereği Eser sahibi şikayetçi olduğu taktirde cezai müeyyidesi 3 yıldan 6 yıla kadar paraya çevrilemez hapis, 150.000/300.000 YTL ağır para cezasıdır. Yine İnternet yasası gereği de her hangi bir sitede yazıların kullanılması halinde site sahipleri sorumlu olup, sistemlerini Cumhuriyet Savcılıklarının incelemelerine açmak durumundadır. Gelişen teknoloji sayesinde yapılan incelemeler; IP tespiti ve yazının gönderildiği bilgisayarın bulunmasına imkan vermektedir. Herşeyden önemlisi de ahlaki değerlerimize sahip çıkmalı önce kendimize sonra emeğe saygı göstermeliyiz. Önemle duyurulur!..

bu linkleri özellikle buraya taşımak istedim

birazdan şiirlerimin yayınlandığı diğer forum sitesinede bu konuda gerekli ricamı bulunacağım....umarım site yönetimi bu konuda gerekli duyarlılığı gösterir.

link:1

http://www.duygusuz.com/forum/showthread.php/olu-bebekler-sakli-17073.html

link:2

http://www.duygusuz.com/forum/showthread.php/gunesin-dogusu-sakli-17075.html

bu da bu şiirlerin buraya taşındığı internet sitesinin adresi.

Edebiyat Defteri / Kendi Şiir ve Öykülerinizi Paylaşın

Bu konuyla ilgili özellike antoloji.com sitesini bilgilendireceğim.onların görüşlerini almadan adım atmayacağım.Ama daha önce yaşanmış olaylardan dolayı ( bu tarz olayların başına geldiği ve gerekli yasal işlemleri uygulamış şairlerin önerileri doğrultusunda) şuanda o şiirlerimi pasiflemiş durumdayım.

ama şiir tarihlerinin yayınlandığı tarihlere bakabilmeniz için size başka bir adres vereceğim.

Şair İstatistikleri - Antoloji.Com

Bütün üyelerden tekrar özür dileyerek
bu rahatsızlığı dile getirmek istiyorum
dilerim gerek üyeler gerekse site yönetimi
bu konuda gerekli duyarlılığı gösterir...

saygılarımla
Emrah ÇETİNKAYA/(prens)

Sevgili Emrah bey ,

Günümüz interneti kullanma koşulları arasında , malesef insanlarımız duyarlılığını bu konuda gösteremiyor . Buna sizde dahilsiniz , bende . Bazen çok hoş bir şiirin sadece bir dörtlüğünü alıp kendi yazılarımızın arasına koyabiliyoruz , bu suç ise , ben size öyle suçlar sayarım ki , inanamazsınız bana .

Tabi elbette telif hakları gereği , konular açıldığında şiir sahibinin adının ve soyadının yazılması hoş olacakdır . Biliyorsunuz ki , forumlar özgür ortam diyoruz ya , insanlarımız bu özgürlüğü sanırım anlamış değiller .

Sizle aynı durumdayım diyebilirim . Benimde şiirlerim ve köşe yazılarım bir çok forumlarda yayında , ama altlarında ne adım var ne cismim . İdareci olmak lazım , anlayışlı olmak lazım . Usulen de bu hakkı korumak ve yavaş yavaş insanların beynine sokmak lazım .

Deriz ya işte , bakın yine diyorum ben ....

Zaman zaman değildi , İnsan da İNSAN ..............

Sevg ...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Şikayet! acemhe 3 1,007 06-26-2010, Saat: 12:33 PM
Son Yorum: riukeen
  Sıla Nickli Üye Hakkında adyge55 28 2,134 03-11-2009, Saat: 12:35 PM
Son Yorum: adyge55
  pmler hakkında MaNeSiA 7 954 09-19-2008, Saat: 06:33 AM
Son Yorum: Firari Fırtına
  şikayet bilgeis 9 1,199 04-29-2007, Saat: 01:03 AM
Son Yorum: bilgeis