:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turbana Cene Alti Formulu...
son
Gerçekten teşekkürler sözlerin için. Zaten bu tamamen bir siyaset oyununa döndü ve müslümanı müslümana düşürdüler gibi birşey. Laik olan DEvlet'tir zaten ve Laikliğin tanımını tekrar belirtmeye gerek yok sanıırm. :--/ Ama Laikliği kişiselliğe dökülünce işte bunlar oluyor. Müslümanlık, müslümanlığın gerektirdikleri kişinin kendi içindedir; ne hiç kimse ne de devlet buna karışmamalıdır diye düşünüyorum. Laik olacak Devlet'tir; müslüman olacak ve müslümanlığın gerektirdiklerini yapacak kişilerdir....

Artık bu konu daha fazla tartışma konusu olmamalı bence; çünkü ülkemiz bundan daha öenmli- daha hayati şeylerle boğuşmakta. Şekilciliği bırakıp; özümüze , vicdanımıza dönmeli ve hunharca katledilen insanlarımıza bir çözüm bulmalıyız...
Ara
BeSeBiH-Mask
blue_belial Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Onlarda (kafirler) plan yaparlar fakat Plan yapanların en hayırlısı allah (c.c)

Medenı cesaretıne hayran kaLdım doğrusu,birine ya da biriLerine kafir demeye şahsen ben cesaret edemem.
Ara
son
BeSeBiH-Mask Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Medenı cesaretıne hayran kaLdım doğrusu,birine ya da biriLerine kafir demeye şahsen ben cesaret edemem.

Çünkü sen bilirsin ki Canım Aşkım; kafir dinini inkar edenden başkasına denmez. İşte herkse kelimelerin ve nereye varacaklarının anlamını bilse.... O zaman hiçbir problem olmaz anlattıklarımızda- anlatmaya çalıştıklarımızda...
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
iyi uyusmussunuz tebrikler Smile
Ara
Ebu-CeNDeL
yildiz_gozlum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:iyi uyusmussunuz tebrikler Smile

SmileSmileSmileSmileSmileSmile
Ara
Ebu-CeNDeL
BeSeBiH-Mask Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Medenı cesaretıne hayran kaLdım doğrusu,birine ya da biriLerine kafir demeye şahsen ben cesaret edemem.

Söz konusu olan bir ayettir!Neden hemen sanki size ithafen söylenmiş gibi atlıorsunuz çok merak ettim doğrusu...
Ara
Ebu-CeNDeL
son Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Gerçekten teşekkürler sözlerin için. Zaten bu tamamen bir siyaset oyununa döndü ve müslümanı müslümana düşürdüler gibi birşey. Laik olan DEvlet'tir zaten ve Laikliğin tanımını tekrar belirtmeye gerek yok sanıırm. :--/ Ama Laikliği kişiselliğe dökülünce işte bunlar oluyor. Müslümanlık, müslümanlığın gerektirdikleri kişinin kendi içindedir; ne hiç kimse ne de devlet buna karışmamalıdır diye düşünüyorum. Laik olacak Devlet'tir; müslüman olacak ve müslümanlığın gerektirdiklerini yapacak kişilerdir....

Artık bu konu daha fazla tartışma konusu olmamalı bence; çünkü ülkemiz bundan daha öenmli- daha hayati şeylerle boğuşmakta. Şekilciliği bırakıp; özümüze , vicdanımıza dönmeli ve hunharca katledilen insanlarımıza bir çözüm bulmalıyız...

Bence de şekilciliği bırakalım artık insanların giyimine kuşamına karışmayalım dimi muhterem kardeşim bırakalım herkes inancı gereği ne örtünecekse örtünsün korkmayın kaos falan olmaz aksine o korktuğunuz insanlar bu ülkeyi hakettiği gerçek seviyeye götürecek olanlardır,çünkü onlar kendilerine sözde insan haklarını savunan batıyı ve abd yi değil dünyaya adalet nasıl olur hakkı ile gösteren ve üç dinin mensuplarını kardeşce bir arada yaşatan şanlı ecdadımız Fatih'leri,Yıldırım'ları,Yavuz'ları kendilerine örnek alanlardır..
Ara
blue_belial
besebısh ve son
her ıkınızde gozume gozukmeyın.
konularıma yorum yapmayın ve bılmedıgınız seyler hakkında ılerı gerı konusup ayar etmeyın benı.

ben bellı bırılerını gosterrerek kafır demedım.
ama kafannız basmadıysa onuda anlatım sıze.
benım Kafır dedıklerım. Allah ın emrını hıce sayıp zamanın sartlarını goz onune alarak "Hangı cagdayız" deyıp benım ınancımı ve tek olan caglarustu bır dını hıce sayanlar
kesınlıkle ve kesınlıkle kafırdır.
sımdı sana dınden nasıl cıkıldıgınıda anlatmak ısterdım ama, bu konu ıcın onlarca fıkıh ve tefsır kıtabı basıldı ama yınede kımsenın kafası basmadı bunlara.
yanı ben buraya yazarım yıne ama, sızde anlayacak kapasıte yok kardesım...
blue_belial
Ksr bakma bu arada Serhad kardesım. konunu dagıttım gıbı oldu ama napım
bende boyleyım ıste katlanamıyorum boyle kısılere.
YARGIÇ
Konu içerisinde herkes kullandığı kelimeleri dikkatli seçerse sevinirim ilk konudaki gibi sadece uyarı ile geçiştirmeyeceğimden emin olabilirsiniz.Hepinize iyi eğlenceler dilerim...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Coca Cola'nın sır formülü bulundu mu? MaSaL 0 405 02-15-2011, Saat: 09:27 PM
Son Yorum: MaSaL
  Bel ağrısını yenmenin formülü... huysuzcocuk 3 396 05-22-2007, Saat: 02:51 AM
Son Yorum: Elfida

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-13-2024, 09:07 PM