:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atatürk yeni yeni ölüyor....
piko
son Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Arkadaşım; Evet bizim toplumumuz Müslüman bir toplum ve bununla en az bende senin kadar gurur duyuyorum. Ama Türban Türk toplumunun ve müslümanlığın bir sembolu değildir. Bunu en az sende benim kadar çok iyi biliyorsun. Türban değil; örtünmek - saçının telini göstermeyecek şeklide örtünmek Müslümanlığın gerektiriklerindendir. İlk önce istersen bu ayırımı bir düşün. O zaman yanlış kelimeler ve ifadeler kullanmaktan kaçınır; bende dahil olmak üzere diğer arkadaşlarımın ne demek istediğini daha iyi anlarsın. İstersen sende benim söylediklerimi bir düşün lütfen ve bu konuyu bir tartışma konusu haline getirmenin hiç de hoş olmadığını en az benim kadar onaylayacaksındır.
yok ben tartısma konusu halıne getırmedım bu konuyu ama ben turban konusuna gelınce kusura bakma ben tam olarak turbanı ortunme anlamında solemek ıstemıstım ama bu konular gercekten cok hassas konular pekte yorum yapmak ıstemıyorum bak senın benım bır acıgımı yakalamıssın bıle yanı her cumlemızın bı anlamı var kurdugum kotu cumleler ıcın tekrar ozur dılerım
Ara
riukeen
Unutmayın Türk'lük Müslüman Olmayı gerektirmez.

Öte yandan bizde güneş şapkasıyla gelebiliriz okula..

Diyebilirsiniz :Şimdi sen bu türbanla güneş şapkasını nasıl bir tutarsın..

Devlet-Öyle gelinicek diyorsa öyle gelinicek çünki devlet yönetiminde dinin rolü yoktur.

Ara
son
piko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:yok ben tartısma konusu halıne getırmedım bu konuyu ama ben turban konusuna gelınce kusura bakma ben tam olarak turbanı ortunme anlamında solemek ıstemıstım ama bu konular gercekten cok hassas konular pekte yorum yapmak ıstemıyorum bak senın benım bır acıgımı yakalamıssın bıle yanı her cumlemızın bı anlamı var kurdugum kotu cumleler ıcın tekrar ozur dılerım

Ben sözlerimi özür dilemeniz için yazmadım ama özür dileme inceliğinizi göstermeniz aynı dili konuştuğumuz anlamına geliyor. Sizde şuan farkettiniz ki; kelimelerimizi özenle seçmemiz gerekiyor. Üzücdür ki; bizler yani insanoğlu kelimelerimizi özenle seçemediğimiz için birbirimizle anlaşamıyor- birbirimizi anlamak istemiyoruz.

Unutmamalı ki; birşeyi anlatmak için her kullandığımız kelime karşımızdakinin anlayacağı kelime olmalı; bizim anlatmak istediğimizi anlatabilmeliyiz kelimelerimizle. Yoksa böyle karışıklıklar doğması muhtemel...

Kimse kimsenin açığını yakalamak peşinde olmamalıdır; öenmli olan kullandığımız kelimelerle ve anlayışımızla buna izin vermeyelim. Anlatmak istediklerimizi, karşımızdakinin anlayabileceği kelimelerle ifade edelim. Bizim hissettiklerimizle değil; karşımızdakiin anlayacağı şeklide. İşte o zaman sorun kalmaz sanırıım
Ara
piko
son Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ben sözlerimi özür dilemeniz için yazmadım ama özür dileme inceliğinizi göstermeniz aynı dili konuştuğumuz anlamına geliyor. Sizde şuan farkettiniz ki; kelimelerimizi özenle seçmemiz gerekiyor. Üzücdür ki; bizler yani insanoğlu kelimelerimizi özenle seçemediğimiz için birbirimizle anlaşamıyor- birbirimizi anlamak istemiyoruz.

Unutmamalı ki; birşeyi anlatmak için her kullandığımız kelime karşımızdakinin anlayacağı kelime olmalı; bizim anlatmak istediğimizi anlatabilmeliyiz kelimelerimizle. Yoksa böyle karışıklıklar doğması muhtemel...

Kimse kimsenin açığını yakalamak peşinde olmamalıdır; öenmli olan kullandığımız kelimelerle ve anlayışımızla buna izin vermeyelim. Anlatmak istediklerimizi, karşımızdakinin anlayabileceği kelimelerle ifade edelim. Bizim hissettiklerimizle değil; karşımızdakiin anlayacağı şeklide. İşte o zaman sorun kalmaz sanırıım
verdıgın bılgı ıcın tesekkur ederım Smile
Ara
son
Amacım bilgi vermek değil; düşüncelerimi paylaşmaktı. Anlayışın için sağol
Ara
piko
ya cok sert bı yapın var bılmemek deyıl ogrenmemek ayıp
Ara
son
Antisos Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Unutmayın Türk'lük Müslüman Olmayı gerektirmez.

Öte yandan bizde güneş şapkasıyla gelebiliriz okula..

Diyebilirsiniz :Şimdi sen bu türbanla güneş şapkasını nasıl bir tutarsın..

Devlet-Öyle gelinicek diyorsa öyle gelinicek çünki devlet yönetiminde dinin rolü yoktur.

Evet; Devlet yönetimde Laiklik işte bu demektir. Keşke herkes Laikliği bu şeklide yorumlasa ve tüm bu konuşmalar, tatsız tartışmalar olmasa

Teşekkürler
Ara
son
piko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ya cok sert bı yapın var bılmemek deyıl ogrenmemek ayıp

Ne yapım, ne de sözlerim sert. Hatta böyle olmamasına fazlasıyla dikkat ederim. Önce Yüce Rabbim', sonra CANÖZÜMÜ'ü , sonra kendimi ve sonrada tüm insanları sevdiğim için. Haklısın bilmemek değil , öğrenmemek ayıptır kesinlikle. İşte bizle bilemediğimiz şeyleri öğrendikçe kendimizle gurur duymalıyız; yeni birşey daha öğrendim ve hayata-hayatıma yeni birşeyler katacağım diye....
Ara
piko
son Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ne yapım, ne de sözlerim sert. Hatta böyle olmamasına fazlasıyla dikkat ederim. Önce Yüce Rabbim', sonra CANÖZÜMÜ'ü , sonra kendimi ve sonrada tüm insanları sevdiğim için. Haklısın bilmemek değil , öğrenmemek ayıptır kesinlikle. İşte bizle bilemediğimiz şeyleri öğrendikçe kendimizle gurur duymalıyız; yeni birşey daha öğrendim ve hayata-hayatıma yeni birşeyler katacağım diye....
dusuncelerın cok guzelll benceSmile
Ara
history
son Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Evet; Devlet yönetimde Laiklik işte bu demektir. Keşke herkes Laikliği bu şeklide yorumlasa ve tüm bu konuşmalar, tatsız tartışmalar olmasa

Teşekkürler

Laklik; her bireyin dinini özgürce yaşayabilmesidir, bir inancın diğer bir inanca tahakkümü (baskısı) olmadan.
Bu yüzden, kamusal alan vardır, burada hiç bir dini simge kullanılmaz. Kamu hizmeti verenler, dini simge asla kullanamazlar.
Üniversiteler özerktir, kendi yasa ve kuralları vardır. Malesef siyasetçilerimiz popilist davranmaktadırlar, onların yaşamsal gıdaları OY'dur, ve malesef bu gün bu durumdayız.....
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Atatürk'ün Yazdığı Tek Şiir: Beşike Hadisesi... *TATLI BELA* 10 1,022 04-15-2022, Saat: 12:55 AM
Son Yorum: wildfang
  Atatürk'ün Vasiyeti... CReATuRE 4 592 04-14-2022, Saat: 07:18 PM
  Atatürk'ün Vas CReATuRE 3 482 04-14-2022, Saat: 07:16 PM
  Atatürk'ü böyle dinlemediniz hiç ? CReATuRE 27 1,686 04-14-2022, Saat: 07:04 PM
  'En şefkatli lider Atatürk' Pessimist 6 494 04-14-2022, Saat: 10:06 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-09-2024, 12:23 AM