:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ilginç miras ...
yalcin_33
?lmek ?zere olan ya?l? bir baba, yata??n?n ba??na ?? o?lunu ?a??rarak onlara vasiyette bulunur:
- O?ullar?m, ben ?l?nce, birbirinize d??memeniz i?in, size sahibi oldu?um 17 deveyi payla?t?rmak istiyorum. Miras olarak develerin yar?s?n? b?y?k o?luma, ??te birini ortancaya, dokuzda birini ise k???k o?luma b?rak?yorum.

Babalar?n?n ?l?m?nden sonra, miras? babalar?n?n vasiyeti uyar?nca payla?mak ?zere karde?ler bir araya gelirler. Fakat bir t?rl? i?in i?inden ??kamazlar. Miras? babalar?n?n istedi?i gibi pay edemezler. ??nk? 17 say?s? ne ikiye, ne ??e, ne de dokuza b?l?nebilir.
- Bu i?in ?stesinden ancak k?y?n tecr?be ehli, ya?l? bilgesi gelir, diye d???n?p ona giderek dan???rlar.

Bilge ki?i;
- Benim bir devem var, onu da al?p yeniden hesap yap?n, der. Bu c?mertli?e ?ok ?a??ran o?ullar, 18 deveyi pay etmeye giri?irler. ?nce ikiye b?lerler, b?y?k o?ul 9 develik pay?n? al?r. Sonra ??e b?lerler, ??kan 6 deveyi de ortanca o?ul al?r. Daha sonra dokuza b?ld?klerinde 2 deveyi de k???k o?ul al?r. Ama, b?t?n develeri payla?t?ktan sonra ortada fazladan bir deve kal?r yine ...

O?ullar bu duruma da bir ??z?m getirmesi i?in yeniden ya?l? bilgeye ba?vururlar. Bilge ki?i g?ler ve :
- ?yi ?yleyse, der. Sorununuz ??z?mlendi?ine g?re ben de devemi geri alabilirim art?k.

Bilge ki?i bu hik?yede t?pk? “bilgi” gibi kataliz?r olarak olaya girer, ??z?m? sa?lad?ktan sonra olaydan ??kar. Sorunu ??zmede insanlara yard?mc? olur, ama kendinden de bir ?ey eksilmez.

[COLOR="Blue"][SIZE="4"]
-_YORIMLARINIZI BEKL?YORUM_-
***ARKADA?LAR BEGEND?YSEN?Z VE PAYLA?IMLARIMIN DEVAMINI ?ST?YORSANIZ L?TFEN TERAZ?YE TIKLAYIN***
[/SIZE][/COLOR]
Ara
***KiNG***
good very good Smile
Ara
yalcin_33
very very bişe degil SmileSmileSmileSmile
Ara
blue_belial
vaaavvv .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  dünya kayıtlarına geçmiş en ilginç ölüm soyle 7 976 04-14-2022, Saat: 05:49 PM
Son Yorum: wildfang
  ılgınc Gulguzeliii 5 721 04-13-2022, Saat: 11:51 PM
  ılgınc Gulguzeliii 5 643 04-13-2022, Saat: 11:50 PM
  Geceleyin Odaya Giren Kişiler(İlginç) soyle 6 732 04-07-2022, Saat: 10:31 PM
  :ss ilginc soyle 2 491 03-31-2022, Saat: 03:43 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 11:58 AM