:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hacettepe tıp mı?
chuLsuzz péri!
Hacettepe Tıp mı?

Hacettepe…Tıp mı???

Bu soru, eminim Hacettepe`nin tozunu yutmuş bir çok kişiye bir yerlerden tanıdık geliyordur.”Nerede okuyorsun” sorusuna gururla verilen “HACETTEPE” yanıtının ardından gelen o yakıp yıkıcı,bitirici soru. TIP MI??? Hele bir de vereceğiniz cevap “hayır” ise işte o zaman vay halinize Smile
Üniversitemizin Tıp Fakültesi yaptığı çalışmalarla ve gösterdiği başarılarla tüm Türkiye ve hatta Dünyanın takdirini kazanmış ve sağlık sektöründe sözü geçen büyük bir kurum. Ve bu insanların zihinlerine öylesine kazınmış ki, Hacettepe ve Tıp Fakültesi birbiriyle özdeşleşmiş, adeta tek bir kavramı karşılayan bir ifade haline gelmiş. Üniversitemizin böylesine başarılı bir fakülteye sahip olması gerçekten de gurur verici. Fakat bu diğer bölümlerde öğrenim gören bizler için bazen komik durumlara sebep olabiliyor. İşte çok rastlanılan bir diyalog:
—Nerede okuyorsun çocuğum?
—Hacettepe
—Tıp mı??? (Gözler tamamen açık pür dikkat”hadi evet de!” vaziyetinde…Wink
—Hayır (Böylesine heyecanla sorulan bir sorunun ardından esen şaşkınlık rüzgârıyla savrulmuş ve az sonra verilecek hayır cevabıyla karşı tarafta yaratacağı muhtemel hayal kırıklığının etkisiyle harap ve bitap düşmüş bir halde…Wink
—Hımm…(“Bundan bana fayda gelmez. Bir an önce konuşmayı bitireyim de daha fazla vakit kaybetmeyeyim” ruh halinin verdiği surat ifadesiyle…Wink
Hele bir de belli kesimlerde pek bilinmeyen bir bölümünüz varsa bu konuşmanın devamı çok daha garip bir hal alıyor. Mesela bölümünüz İ.D.E ise:
—Nerede okuyorsun?
—Hacettepe! ) —Muhteşem üçlü
—Tıp???
—Hayır, İngiliz Dili ve Edebiyatı…
—Hımm… Bitirince ne olacaksın?(“Vah zavallı!” ifadesiyle yoğrulmuş endişe dolu bakışlar eşliğinde…Wink
—Filolog!
—????????
Bu bölümden sonrası mesleğinizi anlatmayla geçiyor.Tabi ki “Filolog” terimine yapılan, “Hayvanat bahçesinde fillerden sorumlu kişi” “Deniz filosunda görevli eleman” vb. tanımlarından sıyrılabilirseniz…
—Filolog dil uzmanı demek. Çevirmenlik, yazarlık, editörlük vb. bir sürü işte çalışabilirsiniz.
—Hımm…(“Ne olsa yaparım diyor. Demek ki durum vahim ama belli etmek istemiyor herhalde. En iyisi ben de belli etmeyeyim de utanmasın yavrucak!” ifadesiyle…Wink Valla kendini kurtar da… Biliyorsun hayat zor…” ile başlayan uzun bir konuşma…
İşte maalesef toplumumuzda özellikle bazı kesimlerde doktor,mühendis ve avukat vb. dışındaki meslekler aslında meslek değillermiş gibi görülür ve eğer onlardan birinin mensubu değilseniz size bundan utanıyormuşsunuz,bunun ezikliğini duyuyormuşsunuz gibi taziyede bulunulur. Smile Hiç unutmuyorum, bir keresinde bölümümü söylediğimde “OLSUN SIKMA CANINI!” gibi bir ifadeyle karşılaşmıştım.
Kısacası İDE bölümü olarak dileğimiz şudur ki, inşallah ileride bölümümüz yeterli ölçüde tanınır hale gelir ve kim bilir belki bir gün “HACETTEPE” dediğimizde “EDEBİYAT MI?” sorusuyla da karşılaşıp, “EVET” cevabını vermiş olmanın gururunu yaşarız. Ne dersiniz? Hoş olmaz mı?

yha aslında o ka komık deil ama yasdım işte öle (tamamiylen benim eserimTongue)

Ara
Patikli_Penguen
thankBig GrinBig GrinBig Grin
Ara
nry8
saol!!ama hacettepe tıbbı kimsee tawsie etmiorm bnm bi arkadaşımın abisi gidiyo çocuğun 23 yaşında saçları bembeyaz oldu..bize geldiğinde anlatmıştı garibim 2.sınıfta sosyal hayattan uzaklaşıyorsun dedi..kafalarını dersten kaldıramıolarmış(ki o öyle bi inek ki lisede dersleri 5.00 dı hemde izmir fen de)bilgisayarı sırf bilgiyle doldurmuş ve internetlerini kestirmişler.. bn bunu duyunca şok oldum tabi yazık 5 sene daha okucak anca doktor olcak daha..
Ara
flg
Ya bari kendi eserim deme ayıptır günahtır ya. Yalancılık kadar kötü bir şey yok!
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Laboratuvarı Geyikleri witchi 2 331 04-12-2022, Saat: 05:26 AM
Son Yorum: wildfang
  Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgisayar Laboratuvarı Geyikleri DeRiN_SeSsİzLiK 2 487 12-15-2008, Saat: 11:58 PM
Son Yorum: _AL0n3_

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 05:05 PM