:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kumpir
history
kumpir2sb3.jpg

[b][b]MALZEMELER[/b][/b]
[b]
[b]4 iri patates
4 çorba kaşığı tereyağı
8 çorba kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri
1 kahve fincanı dilimlenmiş yeşil zeytin
1 kahve fincanı dilimlenmiş siyah zeytin
Rus salatası( küçük bir kavanoz garnitür ve mayonezle hazırlanmış)
Tuz
Ketçap
[b][b][b]Hazırlanışı:[/b][/b][/b]

Patatesleri yıkayıp kurulayın. İnce bir şişle herbirinin üzerine delikler açın. Ayrı ayrı alüminyum folyaya sarıp önceden ısıtılmış 200 dereceye ayarlı fırında 1 saat pişirin.
Patatesleri fırından çıkarıp folyoları açın. Patateslerin üzerini bıçakla kesip iki yana açın. Herbirine birer çorba kaşığı tereyağı ekleyip tuz serpin ve bıçağın ucuyla iyice karıştırarak yedirin.
Kaşar peyniri, dilimlenmiş siyah zeytin, dilimlenmiş yeşil zeytin. Rus salatasını patateslerin üzerine paylaşıtırıp, isteğe bağlı olarak ketçapla hemen servis yapın.
Afiyet olsun.[/b][/b]

[b]Farklı malzemeler:[/b]

[b]Sosisleri küçük küpler halinde doğrayın. Tavada sıvıyağı ısıtıp sosisleri kavurun. Domates püresini ekleyip 1-2 dakika pişirin. [/b]
[b]Konserve mısır.

Sotelenmiş mantar
Acıka v.b. bir çok damağınıza uygun lezzetle hazırlayabilirsiniz.[/b]
Ara
riukeen
bayılırımmmm
Ara
BeSeBiH-Mask
acıktım yha Sad: Sad: sağoL payLaşım için
Ara
AfrâsyâB
gelin arkadaşlar ısmarlıyım size ben yedim bu öğlen Big GrinBig GrinBig Grin
Ara
AfrâsyâB
gelin arkadaşlar ısmarlıyım size ben yedim bu öğlen Big GrinBig GrinBig Grin
Ara
BeSeBiH-Mask
İzmitte eve çıkıyorum,kumpiri yedikten sonra bizde batak atarız kanka Big GrinBig Grin
Ara
TutkuM
severim...teşekkürler...
Ara
AfrâsyâB
BeSeBiH-Mask Adlı Kullanıcıdan Alıntı:İzmitte eve çıkıyorum,kumpiri yedikten sonra bizde batak atarız kanka Big GrinBig Grin
bence çıkma bende senden çıkmam Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin zaten ev batak gibi olcak Big Grin
Ara
BeSeBiH-Mask
zuhaha Big Grin scrabLe monopoLy tavLa tabu nargiLe ve ikiz yatak evdeki en önemLi artıLar Big GrinBig Grin
Ara
AfrâsyâB
ikiz yatağı sölemen tuhaf kaçtı nargile falan sevmem okeyde tanımam sölim olum Big GrinBig Grin
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 01:35 AM