:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Benim yüreğim de sensin belki de, insan kendi yüreğinden vazgeçemiyor...
нüzüηçiçÑ”ği
123hn1.jpg

Vurgunum sana, bir mahkum gibi,
Uykular haram, bir zehir gibi,
Aşığım fakat, hasretin deli,
Ezelden beri...

Ellerim kayıyor saçlarımdan..
Öyle bir karanlık ki bu, baktığım yıldızların ışığı bile yansımıyor ruhuma.
Gecenin zifirinden savrulup yere, birer birer dökülüyor yıldızlar.. Her düşen yitiriyor ışığını. En sonunda, son yıldız da söndürüyor ferini..

Ben, küçük bir kız çocuğu gibi hala korkuyorum karanlıktan..

Bir uzatsan ellerini, karanlığın içinden bir ışık versen bana, aydınlansa ruhum, umursamasa geceyi..

Gece bile almayacak beni içine, biliyorum...

Bir hadise var, kimse bilmiyor,
Olmuyor bende, deprem olmuyor,
Hiçbir şey beni böyle sarsmıyor,
Bir senin gibi...

Kaç gündür isyanım var yaşama. Sessiz çığlıklarım, gülümseyen gözyaşlarım var. Kırgınım artık, dargınım sevdaya da..

Sen... Sevdaların en yüreklisini vermiştin bana oysa.. Düşlerin en gerçeğini, umutların en güzelini getirmiştin.. Gökyüzünün rengine boyamıştın tüm dünyamı..

Düşlerle umutlarla beraber, kayıp gittin ellerimin arasından.. Dünyamın tüm renklerini de alıp yanında, çıktın dünyamdan...

Ellerim hayatın hoyrat poyrazına yenildi..

Aydınlanmayan karanlıklar kaldı bana senden geriye...

Mühürledim seni kalbime,
Kurşunlar işlemez ciğerime..
Zincirledim seni kalbime,
Anahtarları yok denizlerde...

Şeytan diyor ki tövbeler etmeli,
Uğrunda yüz kere, bin kere ölmeli!!
Cehennemde bile zulmetsen de...
Bir seni sevmeli...

Şimdi sızlayan yerisin sevda yanımın.

Sen gittin ya... Yokluğunla değişti sanki dünya. Ne düşler gerçek artık, ne de umutlar var. Ne gökyüzü mavi artık, ne de denizler..

Sensizliğime dokunuyor bütün şarkılar. Rüzgar senin ellerinle dokunuyor saçlarıma. Yağmur, yokluğunu yağdırıyor ruhuma..
Sabahlar olmuyor artık.. Güneş, düşlerime sen geldiğinde doğuyor sadece gecelerime.

İçimde büyük bir inatla yaşatıyorum seni. Yokluğunda acısa da yüreğimdeki yerin, umursamadan bu acıyı saklıyorum seni orda.

Benim yüreğim de sensin belki de, insan kendi yüreğinden vazgeçemiyor...
Ara
Shrewish
Bu ne duygusaLLık böyLe..Big Grin
Hüzünçiçeği oLmamaLı adın, sevda çiçeği oLmaLıymış.
Emeğinize sağLık....
Ara
deli_sevdam
O eşsiz güzel yüregine saglık hüzünçicegi....Mutlluklar seninle olsun canım...
Ara
deli_sevdam
Uçurum Uçurum Gözleri Vardı

Uçurum uçurum gözleri vardı. Çok derinlere inebilirdiniz paraşütünüz olmadan. Düşmenize imkân vermeyen korumacı pamuktan bulutları… İnerken dinlenip; güzel bahçelerini seyredeceğiniz donanıma sahipti bu dehlizler… Elem vardı, acı vardı içine hapseden… Bazen güldüren sonsuz bir fırtınaydı… Fırtınanın ardındaki sessizliğe baktıran, havası vardı bir de…

Uçurum uçurum gözleri vardı. Kömür karası kaşları… Buğulanırdı ansızın… Bilirdiniz ki; birazdan yağmur yağacak… Yağmazdı ama… Hapsederdi içine… Donan kar taneleri gibi, kalırdı.

Uçurum uçurum gözleri vardı. Zamanda yolculuğa akan… Çok uzaklara yaşanmış aşkların matemlerine taşırdı sizi… Kavuşamayan iki sevgili başrollerde… Leyla ile Mecnun ya da Aslı ile Kerem hikâyesi. Elleri ellerinden koparılan iki sevdalı… Okyanusun derinlikleri kadar derindi acıları… O gözler anlatırdı; söze gerek kalmadan… Bilirdiniz kopan iki yüreğin acımasız isyanı olduğunu…

Uçurum uçurum gözleri vardı. Nereye nasıl baktığını göstermeyen… Kararsızdı, birazda ürkek… Güvercinlerin kırıklığı kadar kırıktı yüreği… Acizdi… Başını öne eğmişti. Boncuk gözleri yorgundu bitkindi.

Uçurum uçurum gözleri vardı. Diliyle söylemediğini söyleyen... Hiddetini şiddetinden alan… Karanfilin dikenleri gibi batık batıktı. Dokundu mu kanatacak sanılan… Öyleydi… Kanlar oluk oluk akıyordu. Kırmayı öğrenmişti kırıla kırıla…

Uçurum uçurum gözleri vardı. Yolculuğa hazırlanıyordu göçmen kuşlar misali…Sıcak ovalara kaçmaktı hedefi. İçini donduran her şeyden ayrılmak istiyordu… Ansızın gidebilirim edasıyla tetikte…

Uçurum uçurum gözleri vardı. Başka neyi olmalıydı ki…O gözlerde bütün evren saklıydı. Yoğun enerji top rop olmuştu. Patladı mı onlarca cana can katacak birikimi vardı. Her dönüşümünde devrimin başka bir tonuyla şahlanırdı. Saptanamayan bir menzili vardı. İnsanı kendine çeken

Uçurum uçurum gözleri vardı
Ara
deli_sevdam

[SIZE=5]Yağmur yağıyor! Hem de sağanak halinde! .. “-utangaç suların sırdaşı oldum/ yüreğim üşüyor, ömrüm firari-” Ama sen yoksun! .. Belki de insanların en duygusal olduğu, yalan söylemediği, sevdâlı gözlerin sislenip birer cigara yaktığı, sevginin; kitaplar arasındaki kurutulmuş güllerden kurtulup sessiz bir ceylan gibi yüreklere girdiği ve yalnızlıkların ilk karanfil yaprağında büyüdüğü, çoğu kez de hüzünle birlikte sessizlik içinde yaşanan bir andır bu...Fakat kimsecikler farkına varmaz bile... Olsa olsa ancak şairler hatırlar yağmur kokan bir sabaha karşı camlarını açtıklarını. Havada asılı kalmış bir bulutu, bir kuşun titreyerek uçtuğunu, gül yaprakları üzerinde tomur tomur gülümseyen şebnemleri, yalan yeminlerin şÃ¢hidi papatyaların göz yaşlarıyla ıslandığını ancak şÃ¢irler hisseder... “Ve bütün bunlar; aşkın güzelliğiyledir! ” derler! ..

[b]Yağmur yağıyor! Hem de sağanak hâlinde! .. “-utangaç suların sırdaşı oldum/ yüreğim üşüyor,ömrüm firâri-” Yağıyor işte; korkarak, yavaş sesle... Hatta bazen cesaretleniyor benim gibi, ve hışımla vuruyor camlara... Sonra yine ürkek! İhanet edercesine... Offf serçeeee! ...

Yağmur yağıyor! Fısıltıyla, nazla... Bir eski hikayenin sonunu getirircesine... İnsanlar bilmiyor bu hikâyeyi, gökyüzü dilsiz! .. Hava da anlaşılamamanın verdiği kahrolası hüzün... Ah şu esrik bulutlarda geçmese gözlerimden, derken...

Yağmur yağıyor işte “ömrüm firârî” makamında... “Yüreğim üşüyor..! ” Ve ben bu gecenin 25.saatlerinde “utangaç sırların sırdaşı” oluyorum cân! ..

Yağmur yağıyor diyorum, duymuyor musun? ! .. Ve sen yoksun! ..
[/SIZE][/b]
Ara
нüzüηçiçÑ”ği
teşekkür ederim deli sevdam bu güzel yazılar için Smile
Ara
нüzüηçiçÑ”ği
Saucy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bu ne duygusaLLık böyLe..Big Grin
Hüzünçiçeği oLmamaLı adın, sevda çiçeği oLmaLıymış.
Emeğinize sağLık....
napalım içimizde yatıo duygusallık yakamı bırakmıo Big Grin güzel isim aslında ama buda iyi oldu ..teşekkür ederim..
Ara
chatlaq
Zincirledim seni kalbime,
Anahtarları yok denizlerde...

Çok Thanks Canım PaylaşımLarınız İçin Wink
Ara
bLue_deviL
benim bir sevdiğim vardo hayatımı yıktıAngry
Ara
нüzüηçiçÑ”ği
bLue_deviL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:benim bir sevdiğim vardo hayatımı yıktıAngry
kimin sevdiği hayatını yıkmıyorki arkadaşım neyse kızma kendileri utansın..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kes Sesini Yüreğim! SuS! SuS! işte..SuS..!!! ROSE 11 547 04-13-2022, Saat: 09:29 PM
Son Yorum: wildfang
  Selam Yolla Yüreğinden Yar........ eRCi 5 760 04-13-2022, Saat: 04:05 PM
  serçe yüreğim........... eRCi 1 342 04-13-2022, Saat: 03:24 PM
  Bazen Yazmak İstemez İnsan ..! ROSE 7 855 04-13-2022, Saat: 12:46 PM
  HERŞEYİM HASRETİM SeNSiN (ÖZEL) eRCi 19 1,290 04-12-2022, Saat: 02:38 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 03:35 PM