:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
imtihan
soyle
S?leyman bin Yesar, bir arkadasiyla Ebva denen yerde konaklamislardi. Arkadasi yakindaki alisveris yerinden bir seyler almak ?zere cadirdan ayrildigi sirada S?leymani geriden g?zetleyen bir bedevi kadin hemen cadirin kapisina gelerek:
Buraya kadar gelir misin? diye seslendi.

S?leyman, serili sofradan yiyecek isteyecegini d?s?nerek bazi seyleri alip da kadina dogru y?r?rken kadinin ikazi farkli oldu: Ben yiyecek falan istemiyorum, seni istiyorum seni. Yakisikiligin hosuma gitti. Karsi cadira gel. Kimsecikler yok yanimda!

S?leyman, bir imtihana tabi tutuldugunu d?s?nerek bagirmaya basladi:

Defol buradan seytanin elcisi. Simdi arkadasim gelir,ikimiz de rezil oluruz!

Kadin, beklemedigi bu karsiliktan ?rkerek pecesini y?z?ne kapayip cadirina d?nerken, S?leyman da iceriye girip aglamaya basladi. Bu sirada carsidan aldigi seylerle gelen arkadasi S?leymandan yasadigi durumu dinleyince o da aglamaya basladi. S?leyman sasirmisti.

Sen nicin agliyorsun? diye sordu. Aldigi cevap s?yle oldu:

Kardesim, sen gercekten de bir iffet abidesiymissin. iyi ki ben muhatap olmadim b?yle bir imtihana. Muhtemeldir ki kaybedebilirdim. Allah sana senin g?zelligin kadar iman kuvveti l?tfeylemis demek ki.

S?leyman oradan kalkip Medineye varir, o gece r?yasinda Yusuf aleyhisselami g?r?r. Karsidan kucagini acarak gelen Hazret-i Yusuf ona s?yle hitap eder:

Gel seni kucaklayayim iffet abidesi kardesim. G?zelligin de kendine g?re imtihani vardir. Sen de benim gibi bu konuda imtihanlara tabi tutuldun, ama kazandin. Tebrik ederim seni...
Ara
riukeen
Okurken t?ylerim diken diken oldu payla??m?n i?in te?ekk?rler
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 11:37 PM