:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G?zel D??lere Sah?p Olmak ???n...
MasaL_perisi
?nsanlar? etkilemenin en ?nemli yollar?ndan birisinin “g?zel bir g?l?mseme” oldu?u, g?zel bir g?l?mseme i?in de s?t di?lenme d?neminden itibaren a??z bak?m?na b?y?k ?nem verilmesi gerekti?i belirtildi.

G?zel bir di? yap?s?na sahip olmak i?in ?ocuk ya?tan itibaren d?zenli di? bak?m?n?n b?y?k ?nemi bulundu?una dikkati ?eken Atat?rk ?niversitesi ??retim ?yesi Yrd. Do?. Dr. B?lent Bayda?, g?zel bir g?l?mse ve ideal bir di? yap?s?na sahip olmak i?in de, ?ocukluk d?neminde a??zda bulunan s?t di?lerinin ebeveynler taraf?ndan ?nemsenmesi gerekti?ini ifade etti. Bayda?, anne ve babalar?n, ?ocuklar?n?n s?t di?leri i?in “Bunlar d??ecek ve alttan yenisi gelecek” anlay??? ile hareket etmemeleri gerekti?ini vurgulayarak, her s?t di?inin, yerine gelecek s?rekli di? i?in bir yer tutucu ve rehber g?revi yapt???n? bildirdi.

Bayda?, ?unlar? s?yledi: “?ocuklar?n s?t di?lerde olu?an ??r?kler vakit ge?irilmeden tedavi ettirilmelidir. Zaman?ndan ?nce s?t di?lerinin ?ekiminden de ka??n?lmal?d?r. ??nk? bu di?lerin zaman?ndan erken ?ekilmesi ve ??r?mesi, alttan gelecek s?rekli di?lerin s?rme d?zenini bozmaktad?r. Bu da di?lerde ?apra??kl?klar?n olu?mas?na neden olmaktad?r ve di? yap?s?n? bozmaktad?r.”

?ocuklara erken ya?tan itibaren di? f?r?alama al??kanl???n?n kazand?r?lmas?n?n ?art oldu?unu ifade eden Bayda?, s?t di?lenme d?nemindeki ?ocuklar?n d?zenli di? hekimi kontrol?nde olmalar? gerekti?ini, b?ylece ileride olu?abilecek ortodontik problemlerin ?nlenmesinin sa?lanabilece?ini kaydetti.
Ara
MorciveT
Güzel bir bilgi kardeşim sagolasın... Benimde 3 yaşında kardeşim var, dişlerini fırcalattırdım bugun çok hoşuna gitti ama bu aşta diş fırçalaması ne kadar dogru onu bilmiyorum... araştırmam gerekli sanırım.
Ara
MasaL_perisi
Araştırmana gerek yok arkadaşım...
En doğrusunu yaptın..
Bir tek dikat edilmesi gereken unsurlardan bitanesi diş macunu yutmaması ve çocuklar için olanı kulanması...Smile
Ara
MorciveT
Bak senden birşey ogrendim cocuklar için macun oldugunu bilmiyordumSmile yarın ilk işim almak olacak sağolasın.. Sanırım eczanelerde satılıyordur.
Ara
MasaL_perisi
Hem eczanede hem marketlerde...Smile
Yeterki yaşına uygun olanı seç...Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kanser hastaları ‘alternatif’lere soğuk bakıyor MaSaL 0 453 02-18-2011, Saat: 04:00 PM
Son Yorum: MaSaL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 05:10 PM