:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bir gencin tövbesi..
TutkuM
Allahü teâlâ, peygamberi Musa aleyhisselâma hitap edip
" (Ey Musa! Filân mahallede, bizim dostlarımızdan biri vefât etti. Git onun işini gör. Sen gitmezsen, bizim rahmetimiz onun işini görür) buyurdu.
Hazret-i Musa, emir olunduğu mahalleye gitti.
Oradakilere:
-Bu gece, burada, Allahü teâlânın dostlarından biri vefât etti mi? diye sorunca:
-Ey Allahın peygamberi! Allahü teâlânın dostlarından hiç kimse vefât etmedi. Ama, filân evde zamanını kötülüklerle geçiren fâsık bir genç öldü. Fıskının çokluğundan, hiç kimse onu defnetmeye yanaşmıyor, dediler.
Musa aleyhisselâm:
-Ben onu arıyorum, buyurdu. Gösterdiler.
Hazret-i Musa, o eve girdi. Rahmet meleklerini gördü.Ayakta durup, ellerinde rahmet tabakları olup, Allahü teâlânın rahmet ve lütfunu saçıyorlardı.Hazret-i Musa, yalvararak münacaat etti:
-Ey Rabbim! sen buyurdun ki, o''Benim dostumdur.'' İnsanlar ise fâsık olduğuna şahitlik ediyorlar. Hikmeti nedir?
Allahü teâlâ:
(Ey Musa! İnsanların onun için fâsık demeleri doğrudur. Ama, günahından haberleri var, tövbesinden haberleri yok. Benim bu kulum, seher vakti, toprağa yuvarlandı ve tövbe etti. Bizim huzurumuza sığındı. Ben ki, Allah'ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergâhın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın!) buyurdu.
Ara
history
Yüce Rabbim bizleride huzuruna kabul edenlerden eylesin.
Ara
TutkuM
amin.........
Ara
cilghin
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yüce Rabbim bizleride huzuruna kabul edenlerden eylesin.

amin.. ALh affeder eer ki biz tvbe etmei bilirsk ...
saol sblim tşk...Smile
Ara
TutkuM
sende sağol canım evet görevlerimizi yaparsak ..rabbim affedicidir...
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
rabbim ona yoneldigimizde geri cevrilenlerden etmesin
tskler sibel abla Smile
Ara
TutkuM
amin canım...
sende sağol....
Ara
Ebu-CeNDeL
Rabb'im sığınanlardan ve kapısından çevirilmeyecek kadar büyük günah işlemeyenlerden eylesin cümlemizi....Paylaşım için teşekkürler...
Ara
TutkuM
amin....ben teşekkür ederim...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  bir gencın sordugu 3 soru Masal_yuzLu 3 643 08-02-2007, Saat: 03:56 PM
Son Yorum: rocker_nergiz
  Bir Gencin Tövbesi.. Ebu-CeNDeL 7 572 07-21-2007, Saat: 09:46 PM
Son Yorum: Ebu-CeNDeL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi