:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hürrem Sultan...
YARGIÇ
çikitamuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bu soruma hayatım boyunca cevap alamadım tarih öğretmenlerinden bile
halifelik bizde ama harem var eeee zina oluyor bu nasıl bişey :S
bi tarih prof. muhabbettinde hürrem sultanın gelmesiyle saraydaki türk asil kanı bozulmuştur dedi. hürrem sultan yabancı olduğu için çocuğu tahta çıktığı için onun evlatlarıda babalarından sonra çıktığı için falan filan bunlar kafamı çok kurcalamıştır hayatım boyunca Smile

paylaşımçok güzel sağol abi Smile

Sorduğun soru çok güzel Gökhan ancak buna cevap verilememesini normal olarak karşılıyorum çünkü buna benzer cevap alamadığım sorularım olmuştur.Smile

Prof. ve Hürrem Sultan konusuna gelince açıkçası Hürrem Sultan ve yaşantı tarzı ile ilgili çok farklı mecmua ve kitaplar okudum her yerde birbiri ile uyuşan fakat uyuşmayanda birçok mesele var.Ancak değişmeyecek bir gerçek var ki o da Hürrem Sultan ın farklılığı ve Türk Tarihindeki tartışılmaz yeridir.Şimdi evlilik durumlarına bakarsak şu konuyuda düşünmek lazım o dönemde Padişahlar genelde diğer Türk Beylerinin kızları ile evleniyordu adet üzere şimdi oturup o beylerin karılarını ve geldikleri soylarıda incelersek acaba karşımıza neler çıkacak farklı açılardan bakılabilecek konular ancak ben bu saraydaki kan meselesinin bu şekilde düşünülmemesi gerektiği kanaatindeyim...Hürrem Sultan Osmanlının en parlak dönemini yaşatan ve Viyana kapılarına kadar dayanan Kanuni Sultan Süleymanın karısıydı bizde derler ya hani her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır diye birde bu açıdanda bakmak lazım diye düşünüyorum...Ama ne tarafından bakarsan bak Hürrem Sultan tarihimizde karşımıza çıkan çok özel kadınların başında geliyor....
Ben teşekkür ederim okuduğun için...
Ara
YARGIÇ
Yorumlar ve zaman ayırıp okuduğunuz için diğer arkadaşlarımada teşekkür ederim....
Sevgiler...
Ara
AfrâsyâB
YARGIÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sorduğun soru çok güzel Gökhan ancak buna cevap verilememesini normal olarak karşılıyorum çünkü buna benzer cevap alamadığım sorularım olmuştur.Smile

Prof. ve Hürrem Sultan konusuna gelince açıkçası Hürrem Sultan ve yaşantı tarzı ile ilgili çok farklı mecmua ve kitaplar okudum her yerde birbiri ile uyuşan fakat uyuşmayanda birçok mesele var.Ancak değişmeyecek bir gerçek var ki o da Hürrem Sultan ın farklılığı ve Türk Tarihindeki tartışılmaz yeridir.Şimdi evlilik durumlarına bakarsak şu konuyuda düşünmek lazım o dönemde Padişahlar genelde diğer Türk Beylerinin kızları ile evleniyordu adet üzere şimdi oturup o beylerin karılarını ve geldikleri soylarıda incelersek acaba karşımıza neler çıkacak farklı açılardan bakılabilecek konular ancak ben bu saraydaki kan meselesinin bu şekilde düşünülmemesi gerektiği kanaatindeyim...Hürrem Sultan Osmanlının en parlak dönemini yaşatan ve Viyana kapılarına kadar dayanan Kanuni Sultan Süleymanın karısıydı bizde derler ya hani her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır diye birde bu açıdanda bakmak lazım diye düşünüyorum...Ama ne tarafından bakarsan bak Hürrem Sultan tarihimizde karşımıza çıkan çok özel kadınların başında geliyor....
Ben teşekkür ederim okuduğun için...
ben zaten prof. un görüşüne katılmıyorum. Hürrem sultanın doğurmuş olduğu bebekte türk türk kanını taşıyo onda sorunum yok benim Smile
ama o görüşlerede saygım var ben hala sorumun cevabını arıyorum Smile
Ara
ÐŽeşaren
Hürrem Sultanın yazdığı mektupa hayran kalınmayacak gibi değil ..

Dedigin gibi, Hürrem Sultan tarihimizde karşımıza çıkan çok özel kadınların başında geliyor....

Harika bir paylasım oldu Yargıç ..

Emeğine sağlık, teşekkürler ..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kanuni Sultan Süleyman Pessimist 1 670 04-12-2022, Saat: 02:41 AM
Son Yorum: wildfang
  Yavuz Sultan Selim Pessimist 6 809 04-12-2022, Saat: 02:38 AM
  Fatih Sultan Mehmet Pessimist 3 696 04-12-2022, Saat: 02:37 AM
  Kanuni Sultan Süleyman Ve Hürem Sultan ÐŽeşaren 2 1,320 04-22-2011, Saat: 03:14 PM
Son Yorum: YasSmin
  Yavuz Sultan Selim'in Mısır Seferi Sırasındaki.... Alem-i Sı@r 0 574 02-13-2009, Saat: 10:50 AM
Son Yorum: Alem-i Sı@r

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-09-2024, 11:49 PM