:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'Başörtümüz Için ..
ÐŽeşaren
Bende seni tebrik ederim Ezgi'm ..

Avrupa gibi bir yerde, herkeze örtünmen ile örnek olduğun icin ..Smile
Ara
history
Yorumuma özür diliyerek başlıyorum; konu çok güncel, özgürlükler bazında başörtüsünün yasaklandığına inanmıyorum.Bence bizler,siyasilerin oyununa geliyoruz.Atatürk ve din mütemadiyen karşı karşıya getirilmekte, bazende Atamızın annesininde başörtülü olduğu örneklenmekte,tabi bu siyaseten kendi içlerinde yaşadıkları bir çelişkidir.
Üniversite ve kamusal alan dışında kesinlikle giyim ve örtünme problemi yok,bu iki kurumda da yasalarda yapılacak değişiklerle sorunun çözüleceğine inanıyorum.
Kardeşimiz ayetle örneklendirmiş, ben, NUR suresi 30 ve 31. ayetleri de ilave edeyim. bu iki ayet örtünmeye referans gösterilen ayetler.Ayetlerin iniş sebeplerine bakıldığında, esas anlatılmak istenilenin örtünme olmadığı görülmekte.Örtünmenin örf ve adetlerimizle ilintili olduğu daha gerçektir.İnsanlarımızın,ister inaç, isterse örf ve adetten vs. ne sebepten olursa olsun giyim ve aksesuarlarını özgürce kullanması beni mutlu eder.Yanlız bu ülke hepimizin, yasaları tartışabiliriz,fakat karşı gelme gibi bir lüksümüzün olduğunada inanmıyorum. Sonuç kaostur, birlik ve beraberlik açısından tehlikedir.Umarım, gerekli yasalar en kısa zamanda çıkar,sorunlar çözülür.Teşekkürler.
Ara
Ebu-CeNDeL
Bacımın örtüsü batmakta zalimin gözüne
Acırım tükrüğe billahi tükürsem yüzüne

Mehmet Akif Ersoy

Rabbim Razı olsun arkadaşım her zaman içimi sızlatan ve çaresizce izlediğim için kendimden utandığım bir mevzu başörtüsüSadArtık bişi diemiyorum bu hususta sadece Rahman ve Rahim olan Allah(cc)ye havale ediorum....
Ara
Ebu-CeNDeL
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yorumuma özür diliyerek başlıyorum; konu çok güncel, özgürlükler bazında başörtüsünün yasaklandığına inanmıyorum.Bence bizler,siyasilerin oyununa geliyoruz.Atatürk ve din mütemadiyen karşı karşıya getirilmekte, bazende Atamızın annesininde başörtülü olduğu örneklenmekte,tabi bu siyaseten kendi içlerinde yaşadıkları bir çelişkidir.
Üniversite ve kamusal alan dışında kesinlikle giyim ve örtünme problemi yok,bu iki kurumda da yasalarda yapılacak değişiklerle sorunun çözüleceğine inanıyorum.
Kardeşimiz ayetle örneklendirmiş, ben, NUR suresi 30 ve 31. ayetleri de ilave edeyim. bu iki ayet örtünmeye referans gösterilen ayetler.Ayetlerin iniş sebeplerine bakıldığında, esas anlatılmak istenilenin örtünme olmadığı görülmekte.Örtünmenin örf ve adetlerimizle ilintili olduğu daha gerçektir.İnsanlarımızın,ister inaç, isterse örf ve adetten vs. ne sebepten olursa olsun giyim ve aksesuarlarını özgürce kullanması beni mutlu eder.Yanlız bu ülke hepimizin, yasaları tartışabiliriz,fakat karşı gelme gibi bir lüksümüzün olduğunada inanmıyorum. Sonuç kaostur, birlik ve beraberlik açısından tehlikedir.Umarım, gerekli yasalar en kısa zamanda çıkar,sorunlar çözülür.Teşekkürler.

Degerli kardeşim üniversite ve kamusal alan dışında giyim ve örtünme problemi yok diosun doğrudur yoktur size göre pekala olması lazım mı idi sözde %99 u Müslüman bir ülkede!!Yazık çok yazık morfinle uyuşturulan beyinlere yazık diorumSadSad
Ara
TutkuM
emeğine sağlık sevda yüreklim güzel bir paylaşım...
Ara
BeSeBiH-Mask
Bir kere üLkenin dini oLmaz,bireyLerin dini oLur.O yüzden müsLüman üLke tabirin yanLış,müsLüman insanLarın yaşadığı bir üLke diyeLim biz buna.Ve bu üLkenin benimsemiş oLduğu rejim gereği,kamusaL aLanda ve eğitim aLanLarında örtünmek LaikLiğe aykırıdır.YasaLarı beğenmeyen ve bu zihinLeri uyuşmuş görenLerin tabi ki eLeştirmeye hakkı var,ama bu değer yargıLarı koLay koLay değişmez.Çünkü bu üLkenin sınırLarı kanLa çiziLdi,bu kuraLLar anayasamıza kanLa yazıLdı,üsteLik avrupaLı devLetLerin etkisiyLe komutanLarımıza idam emri çıkaran padişahLarın varLığına rağmen.
Ara
history
serhad_26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Degerli kardeşim üniversite ve kamusal alan dışında giyim ve örtünme problemi yok diosun doğrudur yoktur size göre pekala olması lazım mı idi sözde %99 u Müslüman bir ülkede!!Yazık çok yazık morfinle uyuşturulan beyinlere yazık diorumSadSad

Size gönülden katılıyorm, değerli kardeşim, zaten sorun yok. Sorun var diye inatla ısrar edilirse bu ülkeyi % 1 ler yönetiyor demektir. Yüce islam dini, kurallarıyla var olan dindir, iyi anlamak lazım. Bu ülke hepimizin ,ülkeyi kaosa sokmak kimseye fayda getirmez .Kesinlikle morfinle uyuşturulan beyinlere çok yazık....saygılar.Confusedmiley13:
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ...Ne için yaşıyoruz?Ne için öleceğiz?... *yaKaMoZ* 7 612 04-11-2022, Saat: 05:24 AM
Son Yorum: wildfang
  Sağlıklı bir hayat için Pessimist 3 595 04-10-2022, Saat: 09:48 PM
  OKUDUĞUMUZ KİTABIN, KUR’AN VASFINI KAZANABİLMESİ İÇİN, NASIL OKUMALIYIZ? halukgta 0 46 04-08-2022, Saat: 07:26 PM
Son Yorum: halukgta
  Ölümü Temenni Etmek İçin.. Elanor 5 673 04-08-2022, Saat: 08:05 AM
  O~o?Sigarayi ?irakmak icin?o~O AG!R A?La 2 377 04-06-2022, Saat: 12:37 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-04-2024, 12:32 PM