:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
erke?in a?z?ndan evlilik..
kardelen
Evlilik, inanmadığım halde içerisinde 17 seneyi bitirdiğim bir kurum benim için...17 sene de (abartmıyorum) 40 çift arkadaşımın son verdiği kurum ayni zamanda da... Evliliğimin bu kadar uzun sürmesinin gizi balkıda kuruma inanmamaktan geçiyor.
Evliliği toplumun dayattığı şekilde yasamamaktan... Nedir bu dayatmalar? Erkeğin muhakkak kadından yasça büyük olması,eğitim seviyesinin erkeğin lehine ya da en azından eşit olması bunların sadece ikisi...Olmaz,yürümez diyor toplum... Erkek yasça büyük olmalı ki, kadına "hot" dediğinde oturmalı kadın... Yâda yumuşatıyorlar; efendim kadın erkekten önce çöktüğü için (hani doğum falan) küçük olmalıymış yası... Eğitimde de böyle...Kadının çok okumuşu bilmiş olurmuş, evde kalmakmis layiki...

ESIM BENDEN 2 YAS BUYUK; Ne"hot" dememe gerek kaldı 17 senede, ne de benden önce çoktu... Yıllar içinde ben yaslandıkça o gençleşti,"oo Ömer bey kapmışız çıtırı" esprilerine muhatap dahi oldum. ESIM 3 UNIVERSITE BITIRDI; ben bi taneyi 9 senede bitirdim... Ne o bana bilmişlik tasladı, ne ben ona ezik baktım...Kulağa gelen müzik tekse de, onu oluşturan notalar farklıdır der Halil Cibran... Bunu unutmadık biz. Ben konuşurken o dinledi. Ben dinlerken o konuştu 17 sene. O öfkeliyken ben,ben öfkeliyken o "haklisin bitanem..."dedik, öfke bitip fırtına durulduğunda "ama bide böyle düşün" dedik fikrimizi savunurken. Farklı insanlar olarak görmedik birbirimizi, ayni amaç için savaşan neferlerdik bu hayatta...Asla bilmedik ne kadar para kazandığımızı, ortak cüzdanımızdan gerektiği kadar aldık...Ne kadar çalarsa çalsın masanın üstünde telefonu, kim bu saatte arayan karsı cins diye sorgulamadık da ama...Sevginin en büyük dostuydu bizim için "güven"... Ve güvenin ardına saklanmış bir "saygı" vardı daima...

Ne kavgalar, ne badireler atlattık 17 senede... Eee ülkeler neler gördü,biz çekirdek aile mi sütliman yasayacaktık...Öyle bir girdik ki birbirimize,ben ilk kez odamın dışında yattım bi gece, misafir odasında... Gece yarısı kapı acildi, esim "ne yapıyosun burda"diye sordu kapının esiğinden,"uyuyorum" dedim buz gibi bi sesle...Gitti,gelmesi 1 dakikasını almıştı elinde yastıkla... "kay yana"dedi daracık yatakta. "ne yapıyosun?" dediğimde "benim yerim senin yanın, sen gelmezsen ben gelirim" dedi... Anladım ki o gece, en uzun kavgamız yat saatine kadar sürecek... Ve bence doğrusu da bu... Özen gösterdik o günden sonra,evin her yerinde kavga ettik, yatak odamız hariç... Kırsak da zaman kalplerimizi, asla kin tutmadık birbirimize...Toplum kurallarıyla oynasaydık bu oyunu belki de 41inci çift olacaktık o listede... Ama oyunun kurallarını biz koyduk... Nede olsa bizim oyunumuzdu,oynanan...

Evlilik;Hesapsız içine dalınması gereken bir oyun bence... Topluma kulaklarını tıkayarak hem de... Ne benim, ne de bizim sözlerimizle... Sadece gönlünüzden geçtiğince

Ömer LÜTFİ
Ara
Tam1_MaynaK
Güselmiş paylaşımın için saol Big Grin
Ara
Omerlutfi
Selam;

sizi rahatsız ediyorum farkındayım. dilerim hayatınızın bir bölümü elinizden anlamsızca alınmaz. hatıralarınız başkalarına mal edilmez. umarım fazla tepki verdiğimi söyleyenlerden olmazsınız.

Bahsetmeye çalıştığım şey sitenizde yayınlanmakta olan yazım. altına önceleri Ataol Behramoğlu, sonra Can Dündar imzası atıldı. Ataol Bahramoğlu imzası bi yanlışlıkla atılmış olabilirdi, ilk ileten arkadaş alttaki şiiri kopyalayıp yapıştırmadığından insanlar altta o ismi okumuşlardı. Düzeltmek çok kolaydı; zaten yazının içinde "oo ömer bey kapmışız çıtırı" yazıyordu. mesaj gönderdiğim her arkadaş kolayca düzeltiyodu hatayı.

buraya kadar herşey güzel. ama bu sefer yazıyı Can Dündar'a mal eden arkadaş öyle abartmış ki işi, altına imza atmakla yetinmemiş içerideki ismi de değiştirmiş. yani o nokta da yazıyı Can Dündar'a hediye eden arkadaşın işgüzarlığı.
anlamadığım şey şu; "bir yazı geldi mailden, beğendin birilerine ilettin. yazının altında imza yok. sana ne kardeşim bırak anonim olsun. yok olmaz illa bi ünlü yazmış olmalı. hmm kim yazar böyle birşeyi. can dündar. ama bi dakka içerde ömer bey diyo. olmaz yanlış yazılmıştır düzelt. nasıl bi hissiyattır bu, nasıl bi psikoloji.

gelelim bunca yazının sebebine. ricam; yazımın içinde tahrif edilen yerin düzeltilmesi altına imzamın atılması. ki;

http://www.hukuki.net/topic.asp?TOPIC_ID=8682
http://www.tomshardware.com.tr/community...apsed&sb=5
adreslerinden kontrol ederseniz ikinci adreste bulunan tarih size ışık tutacaktır eminim. olmadı google da "ömerlütfi" diye aratın başka sitelerdede göreceksiniz.

ışık ve sevgi sizinle olsun
Ara
Leader
Bizim dostlara her zaman güvenimiz vardır.

Sevgiler,
MorciveT
Yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Harikasın Dostum yaaaaaaaaa, yeminederim harikasın...İnsanlar nden bu şekilde düşünmezler anlamış değilim...

Kardelen sen de bunu bizlerle paylaştıgın için teşekkürediyorum Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  evlilik geleneği mehmetkılıc 3 480 04-14-2022, Saat: 03:27 PM
Son Yorum: wildfang

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-18-2024, 01:26 PM