:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'Başörtüm ..
ÐŽeşaren
((UYFOR)) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bu birazda yürek işii değilmiii içten gelmeside lazımm zorlayıcı olursa bi anlamı olmaz ben başörtü takılmasına dair hiç bişey bulamadımm KUR'AN-I KERİMDE yani açık açık söylemiyoo yani neyse kısacası hayatın şartları neyi gerektiriyosa onu yapacaksınn kapalı olanların çoğuu namus abidesi olsada bir okadarıda pislik içinde yüzüyoo ama bakssann kapalıdır yapmaz dersinn bilmiyorum yaa sizler ne diyosunuuzz

Zenabin Kardesimin'de dedigi gibi, cok üzücü birsey böyle bir aciklamada bulunman Mervecim ..

Nur Suresi 31. ayet'de

Mü'min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut, kocalarının babalarından yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü'minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!

Ve 34, ayet'de ise:
Andolsun, biz size açıklayıcı âyetler, sizden önce gelip geçenlerden bir misal ve Allah'a karşı gelmekten sakınanlar için bir öğüt indirdik.

Allah (c.c) her zaman iyiligimizi istiyor, ve apacik göndermis oldugu ayet'lerde aciklandigi gibi, Müslüman hanimlarimiza Basörtüyü takmamiza tavsiye ediyor ..
Keske biraz daha dikkatli baksaydin ..
Ara
AfrâsyâB
umarım görmüştür :S
Ara
AfrâsyâB
Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar.
olmuştur heralde merve
Ara
HIÇKIRIK
ya bende okudum kuranı ama tam bitişremedim buraya kadar geledim sağol ya sevda yürekli
Ara
ÐŽeşaren
Hergün okumani tavsiye ederim Canim, hem kalben, hemde ruhen insan rahatliyor ..
Ayrica Kur'an-i Kerim okunan bir evde bereket vardir ..

Zamani gelecek insaAllah mübarek kitabimizida okuyup bitirmis olacaksin Smile
Ara
kı@ymı@k=)
gördüm sağolun ben bulamamıştımmm
Ara
blue_belial
Alıntı:bu birazda yürek işii değilmiii içten gelmeside lazımm zorlayıcı olursa bi anlamı olmaz.

ben başörtü takılmasına dair hiç bişey bulamadımm KUR'AN-I KERİMDE yani açık açık söylemiyoo.

yani neyse kısacası hayatın şartları neyi gerektiriyosa onu yapacaksınn.

kapalı olanların çoğuu namus abidesi olsada bir okadarıda pislik içinde yüzüyoo ama bakssann kapalıdır yapmaz dersinn bilmiyorum yaa sizler ne diyosunuuzz

Evet, bu yürek işi. her yiğidin harcı değil! + Allah (c.c) kesin emri! yani Müslümanlar için mecbûri. yok eğer ben takmam, böyle iyiyim diyenler içinde, yine Allah'ın vââd ettiği Cehennem çukurları var...

Biz insanlar zaten işimize gelmeyen hiçbirşeyi görmeyiz, Kur'an ı okumayız neden? çünkü emr'ettiği şeyler bizim yaşadığımız zamana ters (bizce)
peki bilmezmiyizki, O Kur'an sadece tek bir zaman için değil, Tüm zamanlar içindir?

(bununda hesabı sorulacak elbet bizden)

Hayat neyi gerektiriyosa onu yapacaksın hı? iyi o zaman, şimdi yaşadığımız bu zamanı istediği gibi yontan Medya ve Batı ülkelerinden iste sen Cennetini!

Bu soruna cok guzel bı cevabım var ama, edep sınırlarımın çoook çok otesıne gıtmem gerek...

ve sen. sana Kur'andan acıklama yapmalarına ragmen tum ınkarını "
gördüm sağolun ben bulamamıştımmm" bu basıt cumlelere cıgınarak gecıstırmeye calısıyosun. sana bakınca hıc yapmadıgım bıseyı yapmak geldı ıcımden (kendımle ovundum) her ne kadar namazında nıyazında ıyı bır kul olamasamda, Itîkâd'ım saglam cok sukur... Rabbım son nefesımızdede ımanlı olmemıze ızın verır ıns..

+ senın ıcın Allah (c.c) kuranı kerım dıye bı kıtap ındırmıs ve ılk ayetınde demıskı
Ikra! (Oku) Wink
kı@ymı@k=)
sağoll gayet açıklayıcı konuşmuşsunn

şimdide sıra bende herkes sosyal çevresiyle şekillenir bende ona göre şekillendimm fikirler açıktır ve sonucunu sende bilemezsin bende ha illede cehennemde yanacaksak tek günahımda bu değil

işime gelmeseydi ben oturup bunu ailemle haftalarca tartışmazdımm ben kur'an-ı kerim okunurken durmaksızın hıçkırıklara boğularak ağlayan biriyimm her ne kadar gereken şeyleri yapmasamdaa kalbimde nasırlaşmış değil ben kuranla büyümüş biriyim ama sadece büyüdüm uygulamaya gelince noldu dersen dediğim gibi gerçekten içten gelmesi gerekiyo gelmiyosa yapmanında bi anlamı olmaz

eğer cenneti vermekk milletin elinde olsaydıı bu kadar insann hiç bişey için çabalamazdııı zatennnn bunun bilincindeyim çok şüküür ve hayat şartları derken üniversiteden bahsettim açacaksın zaten mecburiyet vermiş adamlar ne diyebilirsinki

ben inkar etmedim sadece bulamadığımı söyledim baktığım yerlerdede açıkça yazmıyodu başörtüsüyle ilgilii bişeyler bilmediğinn şeyler üzerinde fazla sert konuşma istersen ben kendimle her zaman övünürüm sanada bunu yaptırabildiysem kendimle bi kere daha övünürüm

kapalı olanlar namusludur gözüyle bakılmazmıı ve gerçektede bu böyle değilmidir zatenn ama benn ne kapalı görüyorummkiii gerçektendee yapılmayacak işler yapıyolar burda bi genelleme söz konusu değill bazıalrı dedimm ve eminim seninde bu şekilde tanıdığın çok kişi vardır sen hak versende vermesende buda hayatın gerçeği

ve son olarak hayatta herşeyden ödün veririmm kendi özümden ödün vermem kendi özümde iman olduğunuda gayet iyi bilirimm hiçbişeyii senin gibi tanımadan etmeden konuşan insanlardanda öğrenecek değilim
Ara
blue_belial
Bende senın gordugun kapalılardan cok acık goruyorum ve sayıları kapalılardan daha fazla ama namusları ıcın aynı seylerı soyleyemem!

bak kardesım, bana yorum yapma bı daha sakın oke, sınırlerımı zıplattırıyosun cunku!
yukardakı yorumuna bakınca ınsan karssında dınsız bırı oldugunu sanıyo ama sımdı kalkmıs bana dıyosunkı ben kur anla buyudum, kı bu ozrunun kabahatındende buyuk oldugunu gosterır.

ıkıdebır ben ne kapalılar goruyorum neler yapıyolar neler dıyosun, benım aılemdekı herkes kapalı, yanı sen bole soledıkce tum kapalı ınsanlar zan altında kalıyo baskalarının gozunde.
madem dedıgın kadar az serefsız varsa bu kapalıların ıcınde, neden ıkıdebır bunu ısrarla tekrarlıyosun?

ıkıncısı kapanma ve kur an hakkında bısıy bılmedıgımı soyledın!
sız okul sıralarında manıta tavlama pesındeyken ben 6 yıl boyunca surgun edılerek, aılemden ayrı kalıp Dınımı ogrenmeye calıstım, (Hafızlıgım bıttı cok sukur, Hadıs - Fıkıh - Tefsır ve akaıd okudum)
yanı senın bıldıgın o kulaktan dolma seylerle ınsanlara kendını savunan cahıl ıneklerden degılım!

Tekrar soyluyorum kardesım bak, sakın ama sakın bı daha kapalılar sunu yapıyo bunu yapıo, onlar acıklardan daha kotu deyıpte cmlenın sonuna dalga gecer gıbı "ama hepsı degıl tabı" dıyerek sacma sapan cumleler kurma!
yanı bı dedıgıın bı dedıgını tutmuyo...

hı bıde demıssınkı, "eğer cenneti vermekk milletin elinde olsaydıı bu kadar insann hiç bişey için çabalamazdııı zatennnn bunun bilincindeyim çok şüküür ve hayat şartları derken üniversiteden bahsettim açacaksın zaten mecburiyet vermiş adamlar ne diyebilirsinki"

madem cennetı onlar vermeyecek sana, sende aklını basına al! cennetını senın elınden almaya calısan ınsanlardan ve onların fıkırlerınden uzak dur!
kalkıp bana cağ ı savunma...

soyleyecek cok soz var ama benım agzımda fıltre yok, yanı soyleyeceklerımı suzmeden dırekt olarak soyledıgım ıcın kalbını kırabılırım.

Bundan sonrada Benım konularıma ve yazılarıma yorum yapmazsan sevınırım...
kı@ymı@k=)
tamam yapmicam ama bu son olsun sende bunun üzerine bir daha yorum yapma

kuranla büyüdüm evet kabahatimin büyük olduğu bilincindeyim zaten he dersenki neden bişeyler yapmıyosunn her seferinde dediğim gibi içten gelen bişey

sayıları az değil ve ben genelleme yapmadım bazıları öyle dedimm ve ayırt ettim ama sen anlayamadın benim amcamın kızı 7 yaşından beri kendi isteğiyle kapandı ve kendinii tamamen dine adadı 21 yıldırda asla yanlış bi harekette bulunmadı dinimin gerçeklerinide bana o öğretti eğer ben genelleme yapsaydımm onada haksızlık etmiş olurdum

kapanma ve kuran hakkında bişey bilmiyorum demedim kapanma hakkında bişey bulamadığımı söyledimm zaten nerde olduğunu söylediler ve bende baktım ve gördüm ben okul hayatım boyunca manita tavlama işlerine girmedim çünkü benim çevreme ters bir olay bu sen gerekli eğitimini almışsın tebrik ediyorum ben senin kadar olamadım ama benim imanım bana yetiyo kulaktan dolma bilgilerle hareket etmem kaynaktan alırım zaten gerçeği önümde dururken başkalarının söyledikleri beni ilgilendirmez

benim aklım başımda eğerki olmasaydı şuan senle bu konuda tartışıyo bile olmazdım dinde neymiş der çıkar giderdim umrumdada olmazdııı yeri geldi hiç inanmayan kişilerle aynı ortamda bulundum ben nasıl onların düşüncelerine saygı gösterdiysem onlarında benimkine saygı göstermesini istedimm o dinsiz gibi gördüğün ben yeri geldii inanmayan insanlara inançları dirilsin diyee elimden gelenin en iyisini yaptım ve şuan hepside ağızlarından şükretmeyi eksik etmeyen dualara sığınan insanlar oldular ne kadar kendime faydam olmasada içimdeki sevgiyle ve gerçeklerle çoğu kişiye yarar sağladım kendime teşekkür ediyorum

ben sırtımı Allaha dayadım ondan korkarım ve gücüne sığınırım hayatımdaki herşeyi ona borçlu olduğumu bilirim yaşama sebebimin o olduğunu bilirim sorgulamam kafa tutmam canımı verdiği gibi almasınında onun elinde olduğunu bilirimm ve bunlar benim için yeterli teşekkür ediyorum ve bu tartışma artık bitsin diyorum
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ben seni çıkarmam benim BAŞÖRTÜM !!! (¯`•._ αѕιρяєη 77 3,980 01-29-2008, Saat: 07:38 PM
Son Yorum: YARGIÇ

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-10-2024, 08:34 PM