:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türkiye Satılır mı ?
history
Yorum sizlerin satılmışmı, satılmamışmı.?

:amp:
Ara
SECO_UA22
Özelleştirmeler aşırı fazla değil mi? Türkiye'deki kurum ve kuruluşlar yavaş yavaş yabancıların eline aktarılmıyor mu? Olası bir savaşta yabancıların elinde bulunan 'TÜRK' Telekom haberleşmede ne kadar işimize yarıyacak ve olası bir savaşta haberleşme alanında stratejik bir ambargo yememiz söz konusu değil mi?

Faizlerinin fazlalığından dolayı yabancılar sermayesini bizim bankalara yatırmıyor mu ? Sermayelerini kısa sürede bilmem kaça katlayıp Türkiye'nin mevcut maddiyatını sömürmüyorlar mı ? Halk geçim derdindeyken elin adamı güllük gülistanlık geçinmiyor mu? Dışarıdan gelenler el üstünde tutulmuyor mu, köpeği olunmuyor mu ?

Amerika ekonomik alanda darbe yediği an Türkiye'de de etkisi aynı olmuyor mu? Onların ekonomisi iyiken aynısı bizde geçerli oluyor mu? Şu 'Fed' denilen şey küreselleştiğimizin (pardon Amerikalılaştığımızın) kanıtı değil mi? Bu ABD'nin merkez bankası olan 'Fed' artık dünyanın merkez bankası gibi aksedilmiyor mu?

Cari açıklar neden çok fazla? Ticaret yapmayı bilmiyor muyuz? Atatürk devletçi değil miydi ki 'Atatürkçüyüm' deyip aynı zamanda 'Kapitalizm'e yönelmeliyiz' diyenler türüyor? ihracattan gelen para nasıl olur da ithalada giden paradan daha az? Ülkem üretime müsait değil mi? Hep mi tüketeceğiz?

Amerika teröre yataklık etmiyor mu? PKK pardon Pİ KEY KEY Amerika'yı arkasına almadı mı? Amerikan malına verdiğimiz her para teröre yataklık değil mi?

NEDEN GRUPLAŞIYORUZ? Daha doğrusu 'neden gruplaştırılıyoruz?' sorusu değil mi? Peki Kürt kardeşlerimiz neden Pkk'ya uymak zorunda bırakılıyor? Bu teröristler nasıl oluyor da halkın bir kısmını sebepsiz yere ayaklandırabiliyorlar? 'Pkk sorunu' diye bilinen sorun ne zaman 'Kürt sorunu' oldu? Laik bilinen müslüman toplum ne zaman 'muhafazakar şeriatçı toplum' oldu? Türban denilen şey ne zaman icat oldu? Başörtüsü geleneksel bir takı değil mi ki AİHM'yi işin içine sokmaya çalışıyorlar? Başımızda bulunanlar neden dini suiistimal edip demagoji yapıyorlar? Bazıları 'yapmıyor' diyor (saygım sonsuz-kendi fikridir) ama bu olanlar ne peki? İstenmedik şeyler vuku buluyor neden?

Yav internet kafedeyim. Daha sürem olsa bir çok soru sorulmaya hazır bekliyordu ama işte vakit yok.

Bu soruların cevapları Türkiye'nin birçok konumunun belirlenmesine yardımcı olacak cevaplardır...

Muhtac olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur...
Tabii hem Türkler hem de KARDEŞLERİ için. 'Kardeşinisiz' diyenler ve diyebilenler için...

Saygılarrrrrrr...
Sevgilerrrrrrr...
Ara
history
Süper bir yorum, aynı düşünceleri paylaşıyorum,göndermiş olduğum özelleştirme grafikleri ülkenin satılıp satılmadığının üç aşağı beş yukarı kanıtı değilmi.?
Ara
ѕqρα кJмя
D0stum,

Devlet satar mı?

Satıyor..

Halk bunu kabuL eder mi?

Arada bi etmese de şuanlık kabul ediyor,ama neden?

Neyin ne olduğunun farkında değiL!

bi biraz kendilerine gelsinlerde sonra gör Türk Milleti'nin yapacaklarını Wink

Yani devlet satmaya kalksa bile,Halk izin vermez!.
Ara
CaNaT
Evet Seco söylediklerinin hepsinde haklısın haberleşmesinden tutta bir çok şey de yabancıların eli var
yalnız bunun dışındada zaten bi şekilde her yaptığımız öğrenip her hareketimizi bilmiyorlarmıydı
bu vatan kolay kazanılmadı bunda hepimiz hemfikiriz sanırım
ve Allah göstermesin bir daha bir savaş yasayacak olsak bu durum bu haliyle kalmaz
tablo bundan çok daha farklı olucaktır sanırım
telekom özelleştirildi yabancı yatırımcılar aldı neden pekii
hani sabancı ve koç holding anlaşacaklardı anlaşıyorlardı olmadı olamadı nedense
bizim bilmediğimiz bir çok dolap dönmekte zaten bu ülkede bazı şeylere sadece seyirci kalmakla yetiniyoruz
ama bu hep bu şekilde devam etmeyecektir
gün ola harman ola ....
Ara
history
canat Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Evet Seco söylediklerinin hepsinde haklısın haberleşmesinden tutta bir çok şey de yabancıların eli var
yalnız bunun dışındada zaten bi şekilde her yaptığımız öğrenip her hareketimizi bilmiyorlarmıydı
bu vatan kolay kazanılmadı bunda hepimiz hemfikiriz sanırım
ve Allah göstermesin bir daha bir savaş yasayacak olsak bu durum bu haliyle kalmaz
tablo bundan çok daha farklı olucaktır sanırım
telekom özelleştirildi yabancı yatırımcılar aldı neden pekii
hani sabancı ve koç holding anlaşacaklardı anlaşıyorlardı olmadı olamadı nedense
bizim bilmediğimiz bir çok dolap dönmekte zaten bu ülkede bazı şeylere sadece seyirci kalmakla yetiniyoruz
ama bu hep bu şekilde devam etmeyecektir
gün ola harman ola ....

Alında sorulacak soru neden yabancılara değilmidir.? Stratejik önemi en fazla olan telekominikasyon ağını özelleştireceksiniz, belli sözleşmeler hazırlıyorsunuz, içinde yabancı şirket ibaresi yok, neden yabancılar almasın.Daha acısı, alan şirkette istediğine satabilir,bu sizin can düşmanınızda olabilir hiç bir bağlayıcı madde yok.Açıkçası istihbaratımız, allaha emanet.

67073f9322zs2.jpg
Ara
riukeen
Kim bilir belki 1x.yylı yıllarda öyle bi ülkeden geliyordur soyumuz Smile
Ara
SABIRLI
aslında seco dan alıntı yapcaktım ama beceremedim arkadaşlar ps de acemiyim,yazdıklarının her harfine katılıorum.konu çok güzel tşk edrim history
Ara
*Asİ-yÜrEk*
SABIRLI Adlı Kullanıcıdan Alıntı:aslında seco dan alıntı yapcaktım ama beceremedim arkadaşlar ps de acemiyim,yazdıklarının her harfine katılıorum.konu çok güzel tşk edrim history
SABIRLI SANA YARDIM ETMEYİ BOYNUMUN BORCU SAYIYORUM ALINTI YAPACAÄžIN YERİ MAUSLA EN BAŞINDAN BASIL TUTUP ÇEKEREK İŞARETLE ARDINDAN SAÄž YIKLAYIP KOPYALA DE YORUM YAZACAÄžIN YERE GELİP SAÄž YIKLAYARAK YAPIŞTIR DE VE YORUMUNU YAZIP GÖNDER ABLACIM.
Ara
*Asİ-yÜrEk*
Muhtac olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur...
Tabii hem Türkler hem de KARDEŞLERİ için. 'Kardeşinisiz' diyenler ve diyebilenler için...
HAKLISIN KARDEŞİM
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 03:22 PM