:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
d?gisik...
toxique_lierre&b.b.k
SEV?YORUM ALLAHIM !

?nan? Tarihi dersimin ??rencilerinden biriydi Tommy. Uzun sa?l?, de?i?ik bir gen?ti. S?n?fta benimle en ?ok tart??an ??renci oydu. Tanr?'ya kay?ts?z ?arts?z inanmay? kabullenmiyordu. Mezun olurken bana imal?, imal?;
-"G?n?n birinde Tanr?'y? bulaca??ma inan?yor musun hocam? " dedi.
-"Hay?r" dedim, yava??a.
-"Yaaa" dedi. "Oysa senin, bu derste Tanr?'y? pazarlad???n? san?yordum hocam..." Kap?dan ??k?p gitmek ?zereyken arkas?ndan ba??rd?m:
-"Tanr?'y? bulabilece?ini d???nm?yorum. Ama o seni mutlak bulacak bir g?n, eminim." Tommy, omzunu silkip y?r?d?... Mezuniyetten sonra izini kaybetmi?tim ki, ac? haberi kendisi getirdi bana...?l?mc?l kansere yakalanm??t?. Odama girdi?inde; zay?flam??, ??km??t?... Kemoterapi, o uzun sa?lar?n? d?km??t?... Ama g?zleri hal? p?r?l p?r?ld?...
-"Birka? haftal?k ?mr?m kalm?? hocam" dedi.
-"Sana bir ?ey sorabilir miyim?" dedim.
-"Tabii" dedi, "Ne ??renmek istiyorsun?"
-"Sadece 24 ya??nda olmak ve ?lmekte oldu?unu bilmek nas?l bir ?ey?"
-"Daha k?t?s? olabilirdi... 50 ya??nda olmak, kafay? ?ekmek, kad?nlarla beraber olmak ve m?thi? paralar kazanmay?, ya?amak, sanmak gibi..."
Sonra niye geldi?ini anlatt?... "Okulun son g?n? sana Tanr?'y? bulup bulamayaca??m? sormu?; "hay?r" yan?t?n? al?nca ?a??rm??t?m. Sonra, "ama o seni bulur" dedin... ??te bunu ?ok d???nd?m. Doktorlar ci?erimden par?a al?p k?t? huylu oldu?unu s?ylediklerinde; Tanr?'y? aramay? ciddiye ald?m birden... Habis ur, di?er hayati organlar?ma yay?lmaya ba?lay?nca, sabahlara kadar dualar etmeye ba?lad?m... Hi? bir ?ey olmad?. Bir sabah uyand???mda; ilahi bir mesaj alma yolundaki umutsuz ?abalar?mdan vazge?iverdim aniden.
?mr?m?n geri kalan vaktini; Tanr?, ?l?mden sonra hayat falan gibi ?eylerle ge?irmeyecektim. Daha ?nemli ?eyler yapma karar? ald?m. O zaman gene seni d???nd?m... "En b?y?k mutsuzluk, sevgisiz bir hayat s?rmektir, bundan daha k?t?s? de bu d?nyadan, sevdiklerine "Seni seviyorum" diyemeden gitmektir" demi?tin...
Son g?nlerimi bu eksi?i gidermekle harcayacakt?m i?te...
En zorundan ba?lad?m... Babamdan..." O?lu yan?na geldi?inde; babas?, gazete okuyormu?.
-"Baba, seninle konu?mam laz?m" demi? Tommy.
-"Peki, konu? o?lum"
-"Yani, ?ok ?nemli bir ?ey..."
Babas?, gazeteyi 10 santim indirmi? o zaman a?a??;
- "Neymi? o bakal?m?"
-"Baba, seni seviyorum. Bunu bilmeni istedim." Tommy, g?l?msedi, arkas?n? anlat?rken... Babas?n?n elinden yere d??m?? gazete... Hayat?nda hi? yapmad??? iki ?eyi yapm??. Tommy'ye sar?lm?? ve a?lam??... Sabaha kadar konu?mu?lar. Babas?, ertesi sabah i?e gitmek zorunda oldu?u halde...
"Annem ve karde?imle daha kolay oldu" diye devam etti Tommy... "Onlar da bana sar?l?p a?lad?lar. Y?llard?r bana s?ylemedikleri, s?yleyemedikleri ?eyleri anlatt?lar. B?t?n bunlar? yapmak i?in bu kadar ge? kalm?? olmama ?z?ld?m sadece...
?l?m?n g?lgesi ?zerime d???nce; kalbimi a??yordum, bana, asl?nda ?ok daha yak?n olmas? gereken insanlara..." Nefes ald? Tommy..." Bir g?n bakt?m, Tanr?, orada... Hemen yan? ba??mda duruyor... Ona yalvard???m zaman, bana gelmemi?ti. Onun kendi program? vard?, kendi bildi?i gibi yap?yordu. Ger?ek olan ?u ki, hakl?yd?n... Ben, onu aramaktan vazge?ti?im halde, gelip, beni bulmu?tu."
- "Tommy" dedim. "Sand???ndan ?ok ?nemli ?eyler s?yl?yorsun, t?m insanl??a... Sen, Tanr?'y? bulman?n en emin yolunu anlat?yorsun. Onu, sadece kendine ay?rmak, sadece ihtiya? duyunca aramak i?e yaramaz... Ama hayat?n? sevgiye a?arsan o, gelir seni bulur. Bunu anlat?yorsun fark?nda m?s?n?" Devam ettim; "Tommy, bana bir iyilik yapar m?s?n, bunlar? gelip s?n?f?mda da anlatabilir misin?"
Bir g?n tespit ettik. Ama Tommy gelemedi o g?n... ?l?mle hayat? sona ermemi?ti tabii... ?ekil de?i?tirmi?, b?y?k bir ad?m atm??t? sadece... ?nanmaktan, g?rmeye ge?mi?ti... ?l?m?nden ?nce son bir defa konu?mu?tuk.
-"S?z verdi?im derse gelemeyece?im, halsiz ve bitkinim hocam" demi?ti..
-"Anl?yorum Tommy !"
-"Benim yerime onlara sen anlat?r m?s?n hocam, sen anlat?r m?s?n?
Herkese, b?t?n d?nyaya, benim i?in anlat?r m?s?n?"
-"Anlat?r?m Tommy" dedim. "Anlat?r?m, merak etme!"

?nsanlara; "Seni seviyorum" demek i?in, ?l?m? beklemenize gerek yok, ?imdi, hemen ?imdi ba?layabilirsiniz... Ba?lay?n ki, hayat?n?z g?zelle?sin, zenginle?sin..

Hem, ?imdi ba?lamazsan?z, belki de hi? s?yleme ?ans?n?z olmayabilir...
Ara
Firari Fırtına
Bunu yinede anlayabilmek önemlidir . Geç kalmış aşklara ve söz verilmiş sevgilere inat bencede haykırmak lazımdır derim ben ...

Teşekkürler ..

Sevg ...
toxique_lierre&b.b.k
haklisin...ben haykiriyom zaten, karsimdakini de durtuyorum!arada ses veriyor Smile dostum,nolcak halim yaf ...senin askinla aran nasil ki merak ettim simdi ?
Ara
Firari Fırtına
Benim aşkım yok ki ......

Yaşlandım artık , kendime zaman ayıormam lazım . Aşklar yoruyor beni . Yanlızbaşıma inan daha mutluyum ..

Sevg ...
toxique_lierre&b.b.k
him...diyosun..ask lazim sana....kendine getirir,asil mutluluk neymis tadarsin dostum
Ara
Firari Fırtına
Zor olanı zorlama bence...
peri kızı
F?rT?na G?N?L Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Zor olan? zorlama bence...
guzel?mm uzuldum sana s?md?? b?lm?yorumm sebeb?n ne amaa can?n?n ac?d?g?n? cok ?y? b?l?yorummm ama b?r gun mutlu olacaks?n herkez g?b? sende mutlu olacaks?n jan?mm ?zme tatl? can?n?!!!!!!!!
Ara
Firari Fırtına
Perikızı ...

Zor olanı sende zorlama canımsın ...

Sevg .... tşk..
peri kızı
eyvalllah sen nasıl istersen ama ...neysee
Ara
Firari Fırtına
Özlenen i özleyen den başkası bilemez ama , iyi niyetleriniz ve dostluğunuz için tşk. ederim ...

Sevg ...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 08:39 AM