:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gösterilmeyenler
Firari Fırtına
Gösterilmeyenler

Yazar: Eren (Eren Erdem)

Dünya yaratıldığı günden itibaren üzerinde yaşayan canlıların ekolojik sistemde birbirleri ile mücadelesine tanık olmuştur. Nitekim bu mücadele çok çeşitli yöntemler dahilinde süregelmiş ve yaratılmışların en mükemmeli olan insan topluluğunda da aynı şekilde hayat bulmuştur. İnsanlık tarihini iyi incelersek eğer ( bu günkü tarih literatürü tamamen bir uydurmadır ) savaşların, mücadelenin kimi zaman haklı, kimi zamansa onursuz olduğu net biçimde ifade edilebilir. Dinsel olarak incelersek, dünya tarihini teşkil eden muharebelerin % 90 ı dini ve jeopolitik nedenlerden ileri gelmektedir. Bunun en açık örneği de Hilafet safsatasının ardından yürüyen Osmanlılar
Tüm dünyaya bu hakikatinden uzak emevi dinsizliğini kabul ettirmek amacıyla savaş açmış ve 4 kıtaya hükmetmiştir.

Kuran kıssalarında karşılaştığımız can alıcı ölümcül bir hususa dikkat çekelim. Peygamberlerin neredeyse tamamı özel bir ırk olarak kabul edilmiş ( o dönemde ) israiloğullarına gönderilmiştir.

BAKARA SÛRESİ
(122) Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetimi ve (bir zamanlar) sizi cümle âleme üstün tuttuğumu hatırlayın.

Hz. İbrahim'in, Hz. Musa'nın ve Hz İsa'nın bu toplum için yaptıklarını eğer iyi incelersek, günümüz tabiri ile Yahudi toplumu o peygamberlerin yüzlerine bakarak apaçık şirk koşmuş, Allah'ı inkar etmişlerdir. Nitekim Bunun bedelini de İlahi kudretin azabı mahiyetinde cezalandırılarak ödemişlerdir..

Allah nazarında şirk affedilmez bir durumdur. Bu durum kişilerin ve toplumların helakına sebep olduğu gibi, onların zülmani ( şeytani ) bir hal almalarında da etkili bir haldir. Toplumlar hakikate yaklaştıkça İlahi rahmete yaklaşır. Şüphesiz ki Allah kendisine ortak koşmayanların yardımcısıdır. Kendisinden başka ilahlar edinmemişlerin bağışlayıcısı ve affedicisidir. Bu bağlamda şirk ve nifak tohumlarının ekildiği ümmetlerin sonu bir hezeyan ve kaos psikolojisinin neticesi olur. Unutmamak gerekir ki bu şirkperest yapı o toplumu Allah'tan uzaklaştırdığı gibi Allah'a iman edenlerden de uzaklaştırır.

Dikkat edelim. Allah'a iman edenlerden nasıl uzaklaştıkları ortada. İsa(a.s) vahye dayalı buyruğunu o topluluğa tebliğ ettiğinde ne tür güçlükler yaşadı. O toplum onu çarmığa dahi götürdü ( ki yehuda adlı ihbarcının azabına vesile olmuşlardır ) ki tatmin olmayarak çeşitli işkenceler ile İsa peygamberin buyruklarına muhatap olmuşları azaba tabii tuttular. İşte insanlık tarihine etki eden en önemli psikolojik faktör budur. Bunun bilinen adı da ''kibir'' dir. Musa peygamber Tur da iken, buzağıyı rab edinenler, İsa peygamberi çarmığa layık görerek, çirkin ve onursuz yüzlerini açığa vurmuşlardır. Nitekim Tevrat ve İncilin günümüzdeki haline gelişinde de ortak sebep bu kavmin zorbalıkları ve bozgunculuklarındandır.
Ara
Firari Fırtına
Okunması lazım ama ............................ ?????
Ara
history
Firari Fırtına Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Okunması lazım ama ............................ ?????

Kesinlikle , önemli bir analiz, önyargısız ve analayarak okunmalı.
Çok teşekkürler, arkadaşım.:A:
Ara
blue_belial
Yazı ıyı guzelde. zannedersem burda

Alıntı:Dünya yaratıldığı günden itibaren üzerinde yaşayan canlıların ekolojik sistemde birbirleri ile mücadelesine tanık olmuştur. Nitekim bu mücadele çok çeşitli yöntemler dahilinde süregelmiş ve yaratılmışların en mükemmeli olan insan topluluğunda da aynı şekilde hayat bulmuştur. İnsanlık tarihini iyi incelersek eğer ( bu günkü tarih literatürü tamamen bir uydurmadır ) savaşların, mücadelenin kimi zaman haklı, kimi zamansa onursuz olduğu net biçimde ifade edilebilir. Dinsel olarak incelersek, dünya tarihini teşkil eden muharebelerin % 90 ı dini ve jeopolitik nedenlerden ileri gelmektedir. Bunun en açık örneği de Hilafet safsatasının ardından yürüyen Osmanlılar
Tüm dünyaya bu hakikatinden uzak emevi dinsizliğini kabul ettirmek amacıyla savaş açmış ve 4 kıtaya hükmetmiştir.

Osmanlı aleyhıne yalnıs fıkırler var. yada benmı anlamadım dıcem ama adam acıkca demıs.

"Tüm dünyaya bu hakikatinden uzak emevi dinsizliğini kabul ettirmek amacıyla savaş açmış ve 4 kıtaya hükmetmiştir"

ßu adamın fıkırlerıne ne saygı duyuyorum. ne de umursuyorum...

Paylasımın ıcın saolasn yınede fırarı
Firari Fırtına
Malesef yanlış düşüncelerde var ama , saygı duymak lazım .

Sevg ...
Ara
history
blue_belial Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yazı ıyı guzelde. zannedersem burda

Osmanlı aleyhıne yalnıs fıkırler var. yada benmı anlamadım dıcem ama adam acıkca demıs.

"Tüm dünyaya bu hakikatinden uzak emevi dinsizliğini kabul ettirmek amacıyla savaş açmış ve 4 kıtaya hükmetmiştir"

Dinsizlik biraz ağır kaçmış,İslam tarihini irdelerseniz Peygamberimizin bize sunduğu salt islamın Emeviler döneminin kırılma noktası olduğunu görürsünüz.
Hz.Alinin öldürülüşünden sonra,Emevi hanedanı Muaviye kendini halife ilan etmiştir.Kendine biat etmeyen her topluluğa savaş açmıştır. Oğlu Yezid Kerbelada Peygamberimizin torunu Hz.Hüseyini katletmiştir.Sebep olarak İslamiyete zarar verdiğini göstermiştir.Siz Hz.Hüseyinin İslamiyete zarar verdiğini düşünebilirmisiniz,veya sizce Hz. Hüseyin İslamiyete zarar verebilirmi?
Sonraki süreçte Mezheplere ayrılmalardır,İslamiyet erkek egemen bir din haline getirilmiş, bidatlar dinselleşmiştir.İnanın bugün yaşadığımız dahi salt islam değil, hala Emevi izleri taşır.
Osmanlı ise Yavuz Sultan Selimle ,Mısır seferiyle birlikte Hilafeti Osmanlıya taşımıştır.Dünya üzerindeki Savaşların %90 ı din savaşlarıdır,bu gün ise savaşın yerini misyonerlik almıştır.
Ara
soyle
blue_belial Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yazı ıyı guzelde. zannedersem burda

+1 katılıyorum osmanlı 4 kıtaya savas acıp katletmis diyor acaba bunu yazanan atası ceddi kimse ona sorun bakalım onlar kac yerle savasmıs yeryuzunde savas yapmamıs topluluk mu var ama iste osmanlı yada türkler böle bisey yapınca suc baskası yaparsa haklı nefsi müdafa
aynı örnekteki gibi
ermineler isgal icin türkiyeye girer türkler karsılık verir savasır türklerin öldürdükleri avrupa da soykırım olarak kabul olunur.
Ermeniler ise soykırım a ugrasmıs magdur olarak görünür

gelde ise bak adam hem baskasının topragına göz dikip saldıryor hemde haklı oluyor bunu diyen avrupadan ve kendini avrupalı gibi yetistirmis onlara benzemis onlar gibi olmus bazı kimslerin bu sekilde yorum yazması cok normal biseydir bence..
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-08-2024, 11:19 PM