:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anladım Dostum
Firari Fırtına
Anladım Dostum ...

Yolumuz her ne yöne çevrilmiş bilmesekde , yol almaya devam ediyoruz biz . Kimi zaman yalnız başımıza kalıyoruz , kimi zaman sanki herkes yanımızda gibi oluyor . Bazende yalnız bile kalamıyoruz , çünkü kendimizi bile kaybettiğimiz günler oluyor bu yolda . Anlıyorum elbette senide . Sende arada bir bu duruma düşüyorsun . Anladım dostum . Seni kendim gibi anladım .

Sana artık dostum demek istiyorum , canımsın , gülümsün zamanlarını geçtik sanırım . Çünkü denedik bize göre değildi sevmeler . Mesafeler uzak gibiydi iki yüreğe ama asıl olan mesafe beyinlerdeydi . Sen bir başkaydın ben bir başka . Dostum dedim diye sakın darılma bana , insan sevdiğine dostum dermi deme . Bazen öyle hallerde yaşamın en derin olanında bu durumlar vardır ki , mecbura koşan haller bunu gerektirir . Gereken ne ise de yürek bunu anlıyor ve yapıyor dostum . Peki biz nerde hata yaptık , hiç düşündünmü ? Ben çok düşünmedim açıkcası , sadece olmaması gereken bir duruma olmaması gereken bir zamanda olsun gibi davrandık ama işte orda yanlışıda yaptık . Şimdilerde elbette ki zor gelecek hem sana hem bana ama inan dostum , inan bana bu hayırlı olandır ve bu olması gerekendir . Sen beni anladın , ben seni kendim gibi anladım dostum .

Herşeyi bir kenara bırakalım , gelelim sevmelere . Sevmeler oldu hayatımızın an gibi an kısımlarında . Aşık olduk , aşkımız için mutlu olduk yeri geldi ağladık durduk , sonu ne ? Sonunu düşünseydik zaten bu hallerde olmazdık demek yanlış olur elbette , ama sonu yinede hüsran yinede acı . Ayrılık desen adı belli bir dert . Dertki ne çekilir türden nede ağlanır türden , insan tıkanıp kalıyor bir noktada . O noktada kıpırdama dahi olmuyor desek yeridir , virgüller dahi siliniyor hafızada , nokta nokta işte . Sonra da dal hayellere dalabilirsen ;

Ellerin ellerimdeydi , gözlerine bakmaya bile kıyamıyordum . Yürüyorduk senle yağmurlu bir havanın en pus olan anında , göz gözü görmüyordu ama ben seni , sen beni gönül gözlerimizle görüyorduk . Hiç ayrılmayacağız gibisine sımsıkı tutuyorduk ellerimizi . O saçların ahh ahh , saçlarının her dalgalanması ve saç tellerinin benim yüzüme vurması bana hayat veriyordu , nefes alıyordum sanki . Ahh be gülüm ben seni nasıl da deliler gibi sevmişim . Sensizliği düşünmemişim , sensizlikde nasıl nefes alırım ben diye sensizliğe çare bulmamışım . Sen vardın yanımda , yüreğimde , herşeyimde ama yokmuşsun işte .

Gün gelir bu hayellerde biter misali , kendimize geliriz dostum . Sonra da vayy be ne günlerdi der hayali bile yarım yamalak hatırlar sözü düz geçeriz . Kaybeden bir takımın oyuncusu gibi deriz . ' Önümüzdeki maça bakacağız ' Doğrusuda bu değilmi . Unutmak , unutulmak bazen istek dışı ama bazende mecbur insan . Anlıyorsun dimi beni dostum , ben seni kendim gibi anlıyorum . Anladım Dostum .

Şimdi akıllarda bir soru işareti vardır . Bu yazıyı okuyan her kişinin . Soru ise şu ; ^^Sevdiğin kişiden dost olurmu ? ^^

Forum ortamlarında bu ve buna benzer konularda anketler , düşünceler , tartışmalar hep yapılmışdır ve yapılacakdır da . Sonuca ulaşılması mümkün olmayan bir sorudur aslında . Ama gel dostum biz bu soruya bir nokta koyalım , cevabımızı verelim , onlar sormadan bize ...

Sevdiğin kişiden dost olunur . Tabi yüreğinde azcık da olsa insan i değerler var ise , art niyet i bir yapın yok ise , Güzel düşünülebiliyorsa ....... ve buna benzer değer yargılarını kişi koruyabiliyor ise .

Anladın dimi beni dostum , Çünkü ben seni kendim gibi anladım .

Anladım Dostum .....

Sevg ...

Yazan : Derman Bey ( Firari Fırtına )
Ara
Yorgun Yürek
Soru ise şu ; ^^Sevdiğin kişiden dost olurmu ? ^^

ewet sevdiğin kişiden dost olur... tşkler firari
Ara
Firari Fırtına
Esra-ışık Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Soru ise şu ; ^^Sevdiğin kişiden dost olurmu ? ^^

ewet sevdiğin kişiden dost olur... tşkler firari

Aynı fikirde olmamız çok güzel ... Ben teşekkür ederim ....

Sevg ...
Ara
YARGIÇ
Gelde anlama şimdi anlamlar öyle derinden öyle yürekten olmuş ki uzanan eli geri çevirmek değil midir kabalığın ta kendisi...Sevenler hep bir yürekte yaşarken ben anladımda yazılanları anlaması gerekenler anlar mı bilemem?Şimdi gerçekle hayal arasında ince bir çizgide yazılmış içten bir makale okudum yüreğin dert görmesin....
Ara
CaNaT
çok güzel bir yazı teşekkürler

peki soru : dostum demek zorunda kaldığın sevdiğin kişi ise cevabı ne olurdu ?
Ara
Firari Fırtına
YARGIÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Gelde anlama şimdi anlamlar öyle derinden öyle yürekten olmuş ki uzanan eli geri çevirmek değil midir kabalığın ta kendisi...Sevenler hep bir yürekte yaşarken ben anladımda yazılanları anlaması gerekenler anlar mı bilemem?Şimdi gerçekle hayal arasında ince bir çizgide yazılmış içten bir makale okudum yüreğin dert görmesin....

Çok derinlerden Yılmaz ım , çok derinlerden . Bazen dil susar , kalem yazmaz olur . Dün gece dil susmadı , kalem yazdı . Sonrasını bilmiyorum , öncesini bilmediğim gibi ....

Sevg ...
Ara
YARGIÇ
BÖYLEMİYDİ SENİN İLE AHTIMIZ
YOLLARINA KARMI YAÄžDI GELMEDİN
ÖMÜR BİTTİ TÜKENİYOR VAKTİMİZ

GEL AÄžLAMA GÖZLERİNİ SİL GAYRI
UZADIKÇA UZAMASIN YOL GAYRI
AYRILIÄžA DAYANAMAM GEL GAYRI

DÖKÜLDÜ YAPRAÄžIM GÜZLERE DÜŞTÜM
GÖNÜLDEN IRAÄžIM GÖZLERE DÜŞTÜM
YÜREYİM YANIYOR KÖZLERE DÜŞTÜM

Belki yeridir belki değil sabahtan beri dinliyorum bu yazının altında güzel durur diye düşündüm...
Ara
Firari Fırtına
canat Adlı Kullanıcıdan Alıntı:çok güzel bir yazı teşekkürler

peki soru : dostum demek zorunda kaldığın sevdiğin kişi ise cevabı ne olurdu ?

Sevgili canat ;

Hayat oyunlarla doludur , küçük oyunlar ve büyük oyunlar . Allah o büyük oyunlardan biz kullarına oynatıpda sevdiğimiz kişiye dostum deme nasip etmesin . Lakin olmuyor değil , görüyoruz ama sonrasında bir dostluk da zaten kendiliğinden de olsa olmuyor .

Cevabımız ne olurdu ? Kadere boyun eğmekden başka bir seçenek varmı ? Yok . Sevgini gömeceksin yüreğinin en derin olan yerine , için için ağlıyacaksın ama bunu böyle kabullenip yaşayacaksın .

Sevg ...
Ara
Firari Fırtına
YARGIÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:BÖYLEMİYDİ SENİN İLE AHTIMIZ
ÖMÜR BİTTİ TÜKENİYOR VAKTİMİZ

GEL AÄžLAMA GÖZLERİNİ SİL GAYRI
UZADIKÇA UZAMASIN YOL GAYRI
AYRILIÄžA DAYANAMAM GEL GAYRI

DÖKÜLDÜ YAPRAÄžIM GÜZLERE DÜŞTÜM
GÖNÜLDEN IRAÄžIM GÖZLERE DÜŞTÜM
YÜREYİM YANIYOR KÖZLERE DÜŞTÜM

Belki yeridir belki değil sabahtan beri dinliyorum bu yazının altında güzel durur diye düşündüm...

İyiki düşünmüşsün , gerçekden uydumu ? uydu valla ...

Teşekkürler ..

Sevg ...
Ara
CaNaT
Teşekkürler Firari ...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-25-2024, 12:38 PM