:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dostuma Ve.................
ÇiLeK
dostuma ve dostum olamak isteyenlere
Dostluk Günü
"Dostlarınızla öyle yaşayın ki,düşman olduğunuzda, söyleyecek şeyleri olmasın.
Düşmanlarınızla öyle yaşayın ki, dost olduğunuzda, yüzü kızarmasın."

cadreblondeetfleurs7wv.gif
Bir gün evinizden çıkıp bir gül bahçesine girin, dokunun ellerinizle bir güle. Ama koparmayın sakın, yalnızca dokunun ve okşayın . Sevin, sadece sevin ve sevgisini tutup koyun gönlünüze.
Dalında duran bir gülün nasıl buram buram hasret, aşk en önemlisi de dostluk koktuğunu göreceksiniz.
cadrefenetrerenaissance9an.gif

Güllerin üzerindeki çiy damlalarına bakın! sevinç ve hasret gözyaşlarıdır onlar, dostluk gözyaşlarıdır. Sevdiği için dökülmüştür, dostu için. Sevgiyle okşadığınızda bakın nasıl özlemle yanar elleriniz, yüreğiniz nasıl da aşkla çarpar, sevgiyle tutuşur. Onu koparmaya varmaz eliniz. Kalbiniz titrer.
Dokunun bir güle, koparmayın; sadece dokunun. Ne kadar katı olursanız olun, katı yüreğinizin nasıl yumuşadığını göreceksiniz. Sevginin, dostluğun sıcaklığı kalbinize nasıl dolduğunu hissedeceksiniz.
12ud.gif
Ve o an başınızı kaldırıp uçsuz, bucaksız gökyüzüne bakın, göğün mavisindeki ferahlığa. O an belki, sevdalı bir kuş gelip konacak saçlarınıza, ürpererek ve ürkerek gözlerinize bakacak. Avuçlarınızın içine alıp kalp atışlarını dinleyin. Salın sonra gökyüzündeki özgürlüğe ve derin bir nefes alın. Havada özgürce kanat çırpınışının güzelliğini doldurun içinize. Dostluğun, vefanın, sevginin, özgürlüğün eşsiz güzelliğini yaşayın.

"Gül verenin elinde gül kokusu kalır" der bir Çin atasözü. Bende gül koklayanın yüreğinde gül kokusu kalır diyorum. Bir gül ancak bir dostun elinden verilince, iç bayıltıcı güzelliğini algılar ve anlarız. Buram buram kokladığımızda dostluğun ağırlığını hissederiz.
diverssos1yo.gif
Vefalı bir dostumuzu kaybettiğimizde yada ondan ayrıldığımızda nasıl da sancır yüreğimiz, gecelerce uykusuz kalır gözyaşı dökeriz. Sevgimizin, dostluğumuzun ölçüsünü ancak o zaman anlarız, ama ne yazık ki, bazen iş işten geçmiş olur. Çünkü geç kalmışızdır.
cadrefemmeange0md.gif

Bilir misiniz? nice köklü dostluklar, ayrılık tokatını beklermiş, anlaşılmak için?. İnsan bazen dostluğun önemini, değerini ve bir dostunu ne kadar çok sevdiğini ancak iş işten geçince anlar.
Balıklar engin denizde suyun kıymetini ancak ondan uzak kalınca farkına varır ab-ı hayatın ne olduğunun.

Dostluklar öylesine güzel, öylesine derin, anlamlı, incelikli, içtenlikli ki; bir güneş kadar sıcak, toprak gibi vefalı, su gibi temizdir.
angefleur1rm8rg.gif
Vefanın, dilin, duygunun, yüreğin el ele, yüz yüze, iç içe girdiği, gönül gönüle birleştiği, bir gül bahçesinin güneşlenmesidir dostluk. Fırtınalarda, boranda yüreğimizin ısınmasıdır. İşte o nedenle, her şeye rağmen sizinde bir dostluk gülünüz olsun yüreğinizde...
bellerose9fv.gif
Her şeye rağmen, yaşamak şey güzel yine de. Önemli olan kimseyi düşürmeden, düşmeden, tutunabilmemiz hayatın bir yerlerine. İnsanların biribirini seviyor olması, dostluk kurması ne güzel. Ne güzel karların yağması, karların erimesi, uçuşması kelebeklerin, açması çiçeklerin her bahar ne güzel. Yüreğimizin çarpması sevgiyle, dostlukla, annelerin sevgisi, çocukların gülmesi ne güzel...
bambolinaconrose3gx.gif
Siz de bir güle dokunun ve sadece koklayın göreceksiniz ki, dostluklar, sevgiler ne kadar önemli ve değerlidir.

Dostluk öyle bir şey ki, hep tazelenmek ister. Hatırlanmak ister. Dost olun sizde, şu üç beş günlük ömrünüzde kimseye kötülük etmeyi düşünmeyin. Size kötülük etseler bile. Vicdanı rahat, yüreği temiz olun. Dostluğun aydınlığını, sıcaklığını ve lezzetini tadın. İliklerinize dek hissederek yaşayın.
1842061329kl.gif
Yeri geldiğinde sararıp solun, düşen bir kuru yaprak olun, ama asla soldurmayın, sarartmayın dostluk gülünüzü...

fate2kc8vu.gif

Unutmayın, hayata hiçbir şeyiniz olmasa dahi, yüreğinizi ısıtacak hep bir dostluk gülünüz olsun...
gemi3ep.gif

(alıntıdır)
Ara
ÇiLeK
1125086567roseee521kevttm6.jpg
Ara
Firari Fırtına
Tarifi mükemmel olan bir paylaşım ....

Dost dost diye nicesine sarıldım
Benim sadık yarim kara toprakdır ......

Dost ki biline ama yaşana elbette , sadece dile gelen olmamalı , dost ki buluna ama hiç bir zmaan kaybedilmemelidir ..

Yüreğinizden dökülen nağmelere , dost adına teşekkürlerimi beyan ederim ...

Dostum Olurmusunuz ? Elbette evet ....

Sevg ...
Ara
ÇiLeK
Dostluk kelimelerle asla anlatılamaz,hiç kimse dostlugu kelimeler anlatamadı ve anlatamazda dostluk yürekde saklı bulunması zor en güzel hazinedir tabii bile.....

sevgili firari fırtına bu güzel yorumunuz için size sonsuz teşekürler....
sevgiyle,mutlulukla ve dostça kalın..

saygılarımla
Ara
Firari Fırtına
Ben Teşekkür Ederim ....

Sevg ...
Ara
fidell
evet öylece bişeydir dostluk anlattığın gibi uzakk yetişilmezz ....bozuk gramerle anlatılamaz.......
mesele dost bulabilmekmi dost kalabılmek mi... etrafımız adem oglu-kızı dolu çook sürrrüsü dost olduunu syler hepp....
okuldaydımmmm basımdaa kavak yellerim de vardı mavimsi mavimsi.. ...sora dost buldum(öle sandım)sora dost oldukk ...soracııma dost kalcazz dedik aramızda ..
sorası ilerlettik zannettık dostluumuzu..
paylaştık yarin yanağından gayri herseyimizi..
sora yoldaş oluverdik birbirmize..
sora bazılarımız genclık atesiyle ileri çıktıkkk ..
VURULYOZZ EY HALKIMMIZ UNUTMA BİZİ!!!demedik... ki hiç ... sadce dostum bak ben cezaevınde kalabılırm bi sure sen varsın artık dedikkk ...
soracııma mahkeme gunu geldikk pranga yoktu ayaımızda politikleştirip saptırmayalım olayı ..
öylesine potansiyel suçlular memleketinde yazyodu doum yerımız kimliimizde..
soeacııma ifadecıkler okundu hakkımızda....
bi surrru şey bi surru şey bi surru şeyy..
toplasan hiç bi şeyy
...
bizde sizin kadar sevyozz bu vatanıı.. ama biz cıkarımız için deil halkımız içinn ... baırdıkkk böölece.. dövduler bizi öylece oracıkta adaletin olduu odada.sora dedilerkiii...
SmileSmileSmileSmileSmile
güldükk böyleceee
bol bol bol
demez o öyle şey ..
yok o bizim elemanımız yalan solemez bu konuda deyiverdilerr...
dısarda grdüm arabadaydı ..
guluyodu
acıı cekiyorumm .cocuklar kurvaalara tas atarlar gulerek.. oysa kurbaalar gercekten ölürr ölseydim keşke kurbaa gibi sen çocuktunn tas ta atabilirdin kafama..ama sadce gulseydın keşke kırılırken kafamız ..
işte dostluk bu deildir.. ne olduunu bilmiom bende ama ne olmadı bu v.b şeyler olabilebilir
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eski(meyen) Dostuma... acemhe 2 1,058 10-12-2010, Saat: 11:20 PM
Son Yorum: acemhe
  Yüreği Tertemiz Olan Dostuma aKMeL 1 891 05-22-2009, Saat: 03:54 AM
Son Yorum: ÐŽeşaren
  De?erli bir dostuma ?z?r.... YARGIÇ 9 962 11-21-2006, Saat: 12:56 AM
Son Yorum: selin deniz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 11:06 PM