:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meleklerin seyrettiği namaz: Sabah namazı
Ebu-CeNDeL
Meleklerin seyrettiği bir namaz kılmak ister misiniz? O halde sabah namazını kaçırmayın. Düşünün, tekbir alıyorsunuz, melekler şahit, rûkua gidiyorsunuz melekler şahit, secde anındasınız yine melekler şahit.

Sabah namazını ne sıklıkla kılarsınız? Hiç kaçırmamaya mı dikkat edersiniz yoksa arada bir kılmaya mı çalışırsınız? Şayet gönlü ötelere açık kullardansanız harika, yok eğer dikkatli değilseniz sabah namazını kılma hususunda, gelin, nimetten faydalanma adına, beraberce Yüce kitabımıza kulak verelim: “Güneşin batıya kaymasından, gecenin karanlığına kadar, belli vakitlerde namaz kıl, özellikle de sabah namazını. Çünkü sabah namazında gece ve gündüz melekleri hazır bulunur (şahit olurlar). (İsra Sûresi, 78)

Acaba Rabbimiz sabah namazına neden bu kadar önem veriyor? Çünkü, kalbin ulvî olan her güzelliğe açık olduğu en huzurlu vakittir bu vakit. Çünkü, başlanacak olan yoğun ve yeni bir güne hazırlanmanın en doğru ve bereketli olduğu vakittir bu vakit. Çünkü tefekkür için en uygun vakittir bu vakit. Farkına varabilenler için, cennet soluklarının, kalbin derinliklerine kadar nefeslendiği vakittir bu vakit.

İnsan bazen taltif görmek ister ya hani. Yaptıklarının, sevdikleri tarafından görülmesini ister. İşte Yüce Allah (cc), kullarına çok büyük bir taltif yapıyor ve o nurdan meleklerini, ibadetimize şahit tutuyor. Düşünün, tekbir alıyorsunuz, melekler şahit, rûkua gidiyorsunuz melekler şahit, secde anındasınız yine melekler şahit. Zikrediyorsunuz Rabbinizi, salatü selamlar gönderiyorsunuz Peygamberinize ve yine melekler yanınızda hazır ve şahit.

Gelin dostlar! Sabah namazlarını eğer kılıyorsanız, bu ayeti hatırlayarak, seher vakitlerini daha bir bilinçli idrak edelim. Eğer ki, ihmal ediyorsanız, bugünden tezi yok, beynimizi ve kalbimizi ‘Sabah Namazı Vakti’ne ayarlayalım. Sahi insan ömründe kaç kere sabah namazı kılar ki? Bu bilinmez belki; ama bilinen tek gerçek var ki, o vakitte Allah, meleklerini namaz kılan kulunun yanında hazır tutuyor. Haydi kalkın kaçırılmaması gerekli olan sabah namazına ve hissedin o nurdan varlıkları, sağınızda yada solunuzdadır belki kim bilir, dikkatli davranın o halde...
Ara
ÐŽeşaren
Acaba Rabbimiz sabah namazına neden bu kadar önem veriyor? Çünkü, kalbin ulvî olan her güzelliğe açık olduğu en huzurlu vakittir bu vakit. Çünkü, başlanacak olan yoğun ve yeni bir güne hazırlanmanın en doğru ve bereketli olduğu vakittir bu vakit. Çünkü tefekkür için en uygun vakittir bu vakit. Farkına varabilenler için, cennet soluklarının, kalbin derinliklerine kadar nefeslendiği vakittir bu vakit.

Cok dogru, ALLAH hepimizi Sabah namazi kilanlardan eylesin, daha dogru 5 vakit namaz kilanlardan eylesin, InsaALLAH ..

ALLAH razi olsun Serhad arkadasim, uzun zaman sonra seni tekrar burada görmek cok güzel ..Smile

Hosgeldin bu arada ..

Tesekkürler..
Ara
Ebu-CeNDeL
Teşekkür ederim sevda yürekli arkadaşım evet malesef öle oldu biraz uzaklaşmak istedim daha doğrusu üç aylar da başlamışken dedim karınca kanaatınce az da olsa feyzinden nasipleneyim dedim ve Ramazan ın da bitişi ile tekrar dönüş yaptım.İnşaAllah bundan sonra tekrar güzel paylaşımlarda bir arada olacağız Rabbim izin verdiği müddet..
Ara
ÐŽeşaren
Anliyorum arkadasim, ALLAH yapmis olsugunuz dualari, Niyetinizi kabul etsin insaALLAH ..

Tekrardan bizler ile güzel paylasimlar paylasman dilegile ..
Ara
AsLı
konunun baslıgı bile ne kadar huzur verici Smile
melekler eşliğinde rabbin huzuruna varmak..
kalbi böyle nula dolduran bi eylemden ne alıkoyar ki bizi..yalan dünyanın yalan işleri..
sevdamın da dediği gibi Allah bizi melekler eşliğinde namaz kılanlardan eylesin..
tşkLer serhad Smile
dönüşün güzeL oldu..
Ara
Ebu-CeNDeL
Ben tşk ederim Aslı ne demek büyük bir haz duyuyorum siz gibi degerli insanlarla bir arada olmak ve güzellikleri paylaşmak gerçekten çok güzel bir duygu benim için..Rabbim kalbi yüreği Allah(cc) ve Muhammed(a.s) aşkı ile inliyenlerden eylesi cümlemizi..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Namaz Vakitlerinin Sırrı ZeNiTH 4 330 04-14-2022, Saat: 07:54 PM
Son Yorum: wildfang
  Namaz Vakti Bilgisayarın Karşısından Kalkamayanlar Masal_yuzLu 12 859 04-12-2022, Saat: 09:36 AM
  Dünya'dan NAMAZ görüntüleri...! PaPaTYa_PReNSeS 4 752 04-11-2022, Saat: 09:11 PM
  Ve Namaz insanı terkeder.... yagmuryurekl!m 3 430 04-10-2022, Saat: 12:43 AM
  Bayram Namaz? Saatleri eRCi 3 619 04-06-2022, Saat: 06:32 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 10:29 PM