:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
akşama kadar yaşamak
TutkuM
Yaşlı bir adam ve genç bir delikanlı bir köşede oturup konuşmaktalar. Önlerinde iyi giyimli bir adam belirir. Genç olanın önüne bir kese altın koyar.

Genç:

- Sağol, paraya ihtiyacım yok.

- Olsun, ben sana veriyorum, ister sen harca, ister fakirere ver.

Genç fazla ısrar etmez. Keseyi alır hemen hepsini ihtiyacı olduğunu bildiklerine dağıtır.

Yaşlı adam aynı akşam genci bir başkasından yardım isterken görür ve sorar:

- Niçin o bir kese altından kendine ayırmadın?

Genç:

-Akşama kadar yaşayacağımı düşünemezdim.
Ara
ÐŽeşaren
Ne güzel gercekten, bundan bir ders almamiz lazim..

Hic birimiz ne kadar yasayacagimiz bilmedigimiz icin, her animizda Ölümümüzü düsünürek hareket etmeliyiz ..

Cok tesekkürler Sibelim ..
Ara
TutkuM
sende sağol canım..
ölümü düşünmeden yaşıyoruz zaten ...yattığımızda yastığımızın altında ve kalktığımızda karşımızda bilmemiz gerekiyormuş...
Ara
Ebu-CeNDeL
Emeğine yüreğine sağlık Sibel..Yrın ölecekmiş gibi ahiret için,hiç ölmeyecekmiş gibi fani dünya için çalışın dior ya sevgili Peygamberimiz biz napıoruz hiç ölmeyecek gibi yaşıyoruz malesef..hayırlısı inşaAllah...
Ara
TutkuM
evet maalesef öyle ne zaman hatırlıyoruz ya bir yakınımız öldüğünde yada bir mezarlıktan geçtiğimizde ve en önemlisi bile bie yapmak ..
hakkımızda hayırlısı olsun..
sende sağol arkadaşım...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sizi Yaratan? Ne Kadar Tan?yorsunuz? €BeRimSin 2 536 04-02-2022, Saat: 02:13 AM
Son Yorum: wildfang
  dua............ ne kadar a??rd?r.. ozgur_yasarim 4 440 04-02-2022, Saat: 12:03 AM
Son Yorum: wildfang
  Müslüman'ım demek başka, Müslümanca yaşamak başkadır! ZencefiL 2 500 03-25-2012, Saat: 11:43 PM
Son Yorum: ZencefiL
  Bir İnşirah Ayeti Kadar Sana Geldim.. Ebu-CeNDeL 6 578 08-15-2009, Saat: 09:13 PM
Son Yorum: Ebu-CeNDeL
  Daha Düne Kadar Aboneydin Harama.. Ebu-CeNDeL 6 652 04-20-2009, Saat: 10:13 PM
Son Yorum: Ebu-CeNDeL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 02:16 AM