:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hayata Dair 3 Ders...Duygusuz Ailesi Okuyun Hadi...
MorciveT
HAYATA DA?R 3 DERS

DERS 1:
Adam?n biri tam du?a girmek ?zeredir ve kar?s? da du?unu alm?? olarak kabinden ??kmaktad?r ki, kap?n?n zili ?alar. Kap?ya kimin bakaca?? konusunda ufak bir tart??ma sonras?nda kad?n pes eder. ?zerine bir havlu alarak merdivenleri iner ve kap?y? a?ar. Gelen e?inin arkada?? X'tir.Kad?n daha selam veremeden X "havlunuzu ?zerinizden yere d???r?rseniz size an?nda 300 Euro veririm" der.Kad?n bir m?ddet teredd?t eder, ancak havlunun d???m?n? a?arak havlunun d??mesini sa?lar. X ona bakar ve 300 Euro verir ve s?ze devam eder:"Antrede do?abilecek ufak bir tensel yak?nl?k i?in size 500 Euro daha verebilirim, hem de derhal" der.?nce ?a?k?n, fakat daha sonra adrenalinin verdi?i heyecan ve alaca?? para ile yapabileceklerinin anl?k hayaliyle k?sa bir duraksamadan sonra kabul eder. Ya?am?? oldu?u olay?n ve k?sac?k bir s?re i?erisinde edinmi? oldu?u
ufak servetin heyecan?yla merdivenleri yukar? ??karak banyoya geri d?ner.Hala du?ta olan e?i ona kimin geldi?ini sorar. "Arkada??n x" diye cevapverir kad?n."?ok iyi, ona bor? verdi?im 800 Euro'yu getirece?ini s?ylemi?ti, onu getirdi o zaman.

"

1. hikayeden ??kart?lacak ders :E?er bir ekipte ?al???yorsan?z bilgiyi saklamay?n, payla??n. Karar mekan?zmas?nda belirleyici olabilir. B?ylece yanl?? anla??lmalar?n ve d??ar?ya kar?? k?t? duruma d??menin ?n?ne ge?ebilirsiniz.

DERS 2 :
Arac?n?n direksiyonuna ge?ip kiliseye gitmek ?zere yola koyulan rahip yolda y?r?mekte olan bir rahibeye rastlar. Arac?n? durdurur ve kiliseye kadar onunla gelmek isteyip istemedi?ini sorar. Kad?n arabaya biner ve bacak bacak ?st?ne att???nda bacaklar?n?n g?zelli?i ortaya ??kar. Rahibin g?z? kayar ve bakay?m derken k?sa bir s?re i?in arac?n kontrol?n? kaybeder. Arac? tekrar kontrol alt?na ald?ktan sonra sa? elini rahibenin baca?? ?st?ne koyar. Rahibe ona bakar ve ??yle der : "Rahip, 129. ayeti hat?rl?yor musunuz? "Utan?tan k?pk?rm?z? olan rahip derhal elini ?ekerek rahibeye ?z?rlerini s?ralar. Bir m?ddet sonra akl? tekrar kar???r ve rahibenin baca??na tekrar dokunur vites de?i?tirme bahanesiyle ve rahibe ayn? soru ile kar??l?k verir:"Rahip, 129. ayeti hat?rl?yor musunuz ? "Utanc?ndan yine k?zaran rahip elini ?eker ve "afedersin karde?im, insano?lu zay?f d??ebiliyor" der. Kiliseye vard?klar?nda rahibe arabadan iner ve tek kelime s?ylemeksizin, ancak ?ok manal? bir bak?? f?rlatarak kaybolur. Rahip aceleyle i?eriye ko?turur ve bir ?ncil alarak 129. ayeti a?ar. Ayet ??yle demektedir : ?leriye gidiniz, daha yukarlarda aray?n?z. Orada g?zellikler bulacaks?n?z.

2. hikayeden ??kart?lacak ders :G?rev alan?n?zla ilgili her zaman bilgili olun, aksi taktirde f?rsatlar? ka??rabilirsiniz.

DERS 3:
Pazarlamac?, ?ef sekreter ve personel m?d?r? bir ??len paydosunda lokantaya do?ru y?r?mektedirler. Parktaki banklardan birinin ?zerinde sihirli bir lamba bulurlar. Lambay? ovarlar ve ger?ekten de lambadan cin ??kar."Asl?nda ki?iye 3 dilek hakk? veriyorum ama sizler ?? ki?i oldu?unuz i?in hepinizin birer dile?ini ger?ek yapaca??m" der cin. ?ef sekreter ars?zca at?larak "?nce ben" diyerek s?ran?n ?n?ne yerle?ir."Bahamalarda, muhte?em bir sahilde tatil yapmak istiyorum. Tatilim hi? bitmesin ve hi?bir dert
hayat?ma girmesin" diye dile?ini ifade eder. Ve hoop, ortadan kaybolur.?imdi de pazarlamac? at?l?r ve "?imdi s?ra bende" der. "Hayallerimdeki kad?nla Tahiti sahillerinde Pina Colada i?mek istiyorum" der ve hoop, o da ortadan kaybolur. "?imdi s?ra sende" der cin Personel M?d?r?ne. "?kisini de ??leden sonra i?lerinin ba??nda g?rmek istiyorum" der personel m?d?r?.

3.hikayeden ??kart?lacak ders :?st?n?z olan birinin her zaman i?in ?nce konu?mas?na izin verin.

Ara
w00w
dersimi çalıştım abi Big Grin saol paylaşım için Big Grin
Ara
*melis*
güzel sonuçlarBig Grin
Ara
MorciveT
Smile çalış çalış ehue
Ara
w00w
tamam Big Grin sen iste yeterki ben çalışırım Big Grin yarın için ödev yoqmu Big GrinBig Grin
Ara
p£r!k!z!
trşkerlerrr Smile
Ara
MorciveT
Yarın ki ödevin, güzel bir aşk adamı ol ve iyi ya da kotu bir şiir yaz sana ait olsun ve herkesle paylaş hadi bahiiiim Big Grin
Ara
w00w
tamam Big Grin yazmayanı ? Big Grin tamda hobime daldın. eski yazdıklarımdan olsa olur mu Big Grin
Ara
MorciveT
Ödev dedim :d kopy yok Wink

Aşk adamı olup yazacaksın hadi bakim Wink
Ara
w00w
abi yazdım bile Big Grin

http://www.duygusuz.com/forum/showthread...#post36560

al bak Big Grin
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  5 ders *melis* 15 959 04-07-2022, Saat: 11:31 AM
Son Yorum: wildfang
  Y?rekteki Yan?k(Vakti OLan ArKada?LAR L?tFen Okuyun) €BeRimSin 3 332 04-02-2022, Saat: 04:46 PM
Son Yorum: wildfang
  Ders alınmış başarısızlık, en büyük başarıdır! sıla 2 501 02-24-2011, Saat: 06:00 PM
Son Yorum: sıla
  Hayata farklı bir bakış açısı MaSaL 0 628 01-16-2011, Saat: 12:32 AM
Son Yorum: MaSaL
  Ders Veren Hikayeler - Asla Yalan Söyleme MaSaL 0 626 01-16-2011, Saat: 12:30 AM
Son Yorum: MaSaL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 09:18 AM