:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WindowsXP de En Iyi Performans Nasil Alinir..!! (RES?ML? ANLATIM)
MacArthur
?ncelikle Windows XP NT tabanl? bir sistem oldu?u i?in 3D Studio Max ile ?ok uyumlu ?al???yor. NT sistemi ile ?al??mas? zorunlu olan bir?ok program? WinXP ile kullanabilirsiniz. Ayr?ca DirectX8.0 y?kl? geldi?i i?in Windows2000 gibi oyunlarda da sorun ya?am?yorsunuz. Fakat her ne hikmetse Microsoft b?yle kaliteli bir i?letim sistemine birs?r? gereksiz ayar koymu?. En g?zel ?rne?i sistem saati internete ba?lanmaya ?al???yor. Evet yanl?? duymad?n?z. E?er Xp kurduysan?z ve ortada hi?bir sebep yokken "Bir uygulama internete ba?lanmak istiyor" mesaj? al?rsan?z ?a??rmay?n. B?y?k ihtimalle saat internete girmeye ?al???yordur. ilk ?nce bunu halledelim.Ba?lat ?ubu?undaki saate ?ift t?klad?ktan sonra ???nc? sekmeye bak?yoruz , ne g?relim saat internete girip do?ru olup olmad???n? kontrol ediyor. Bu se?ene?i iptal edip esas ayarlara ge?iyoruz. Bunun yan?nda birde Messanger ikonu olacak ona da ?ift t?klay?p a??n ve ayarlar k?sm?na girip "Windows a??ld???nda otomatik olarak ?al??" se?ene?ini iptal edin.

wxp15qx.gif

S?rada ba?lat men?s? var Windows98 ve Windows2000 men?lerine ?ok al??m?? biri i?in XP i?in geli?tirilen men?ler kar???k gelebilir. bunlar? d?zeltmek i?in ba?lat ?ubu?unda bo? biryere t?klay?p "?zellikler" diyoruz ve a?a??daki gibi G?rev ?ubu?u ve Ba?lat men?s? sekmeleri i?in ayarlama yap?yoruz

wxl7cr.gif

?imdi de gelelim en ?nemli performans ayarlar?na, Windows XP men?leri ve s?sl? ge?i?leri size ho? g?r?nebilir ama bilgisayar?n?z?n kaynakalr?n? ?ok g?zel t?ketir. Elinizde h?zl? bir Pentium4 yoksa a?a??daki ayarlar? yapman?z? tavsiye ederim. Masa?st?ndeki Bilgisayara sa? t?klay?p Geli?mi? sekmesine ge?iyoruz ve a?a??da g?sterilen ?ekilde Performans-Ayarlar k?sm?ndan En iyi performans se?ene?ini se?iyoruz. Ba?lang?? ve kurtarma ayarlar? ise a?a??da.

wol_error.gifResmin Orijinal Boyutunu G?rmek ??in Buraya T?klay?n !!!wxp59zx.gif

?ncelikle ba?lang?? ve kurtarma k?sm?ndan ayarlara ge?iyoruz. A?a??daki sar? ile g?sterilen t?m kutucuklar? bo? yap?yoruz. B?ylece bilgisayar?m?z a??l?rken "i?letim sistemi se?sene karde?" diyerek 10 saniye beklemiyor. Ve en ufak bir hatada kapan?p yeniden a??lmaya ?al??m?yor

wxp77gq.gif

bir ?stteki resimde g?sterilen Hata bildirimi k?sm?na girerek. Bu ayarlar? da a?a??daki gibi yap?yoruz. Asl?nda ba?ka bir yaz?l?m i?in bu se?enek ak?ll?ca olur derdim ama t?m d?nyada kurulu binlerce bilgisayar ayn? anda tek bir microsoft sitesine girmeye ?al???yor. fazla d???n?lmemi? bir ayr?nt?. ve en ufak bir hatada uyar? mesaj? al?yorsunuz ve bilgisayar hatay? internet sitesine bildirmeye ?al???yor

wxp60uw.gif

Di?er bir se?enek bilgisayara sa? t?klad???n?z yerdeki Uzak se?ene?i, Bu da bilgisayar bozuldu?unda internetten uzman bir kullan?c?n?n size ula?mas? i?in bilgisayar?n?z? uzaktan kontrol etmesini sa?l?yor. Ama bunun i?in devaml? bir internet ba?lant?s? ve Uzman birde kullan?c? laz?m. T?rkiyede biz hala internetin saatine neredeyse bir dolar verirken ( Bill Gates amca duysa "yuuh" derdi ) Yabanc?larda s?n?rs?z internet oldu?u i?in internetten birinden yard?m isteyip saatlerce bu hatay? internetten gidermeye ?al??mak gibi bir imkanlar? var. Heyhat bize yine kasay? omuzlamak d???yor. onun i?in bu ayar? da iptal ediyoruz

wxp44ap.gif

Birde bu ayar var tabii bilgisayar?n?z internete girip Windows yamas? ??km?? m? diye kontrol ediyor. Tabii bunun i?in de devaml? internete ba?lanmaya ?al??abilir. Bu ayar? da iptal edip "Sen can?n? s?kma Xp biz onu hallederiz" diyoruz. En alttaki se?enek.

wxp30na.gif

Asl?nda faydal? olmas? gerekirken sizi ?ileden ??karabilecek bir se?enek daha. Bu se?enek ile hard diskte en son yap?lan i?lem bir hataya sebep olursa dizkteki bir k?s?m bilgi geri al?n?yor ve d?zeltilmeye ?al???l?yor. Yazd???n?z bir yaz?y? bilgisayar? yeniden a?t?ktan sonra iki saat aray?p bulam?yorsan?z sebebi bu se?enektir. B?t?n s?r?c?lerde geri y?klmemeyi kapat diyoruz. Hard diskimizin hatas?yla biz ilgileniriz. Sanki Win98 de hata olunca halledemiyorduk.

wxp20jq.gif

?ncemli bir ayar de?il ama normalde F3 ile arama yaparken gizli dosyalar aranm?yor, orda oldu?unu bildi?iniz bir dosyay? aray?p bulamazsan?z sebebi budur. Bir pencere a??p F3 e bas?n. soldaki se?eneklerden ileri d?zey se?enekler men?s?n? a?t???n?zda buradaki gizli dosya ve klas?rlerde ara se?ene?i se?ilmi? olmal?. Ayr?ca o k?pek can?n?z? s?k?yorsa alt k?s?mdan Tercihleri de?i?tir- ve- yard?mc? kullanma se?enekleri ile halledebilirsiniz.

wxpr8ha.gif
Denetim Masas?ndan Gereksiz uygulamalar? kald?rmak

Windows System dizini i?inde "Sysoc.inf" isimli bir dosya bulunmaktad?r. Bu dosyada Denetim masas?ndan kald?rabilece?iniz uygulamalar yaz?l?d?r. Ama Microsoft bunlar?n baz?lar?n? gizlemi?tir.Bunlar? g?r?n?r yapabilmek i?in bu dosya i?indeki HIDE yaz?lar?n? silerseniz istemedi?iniz t?m bile?enleri kald?rabilirsiniz. Dikkat virg?lleri silmeyin. Dosya i?indeki HIDE yaz?lar?n? sildikten sonra kaydedip, denetim masas?n? a??p Program Ekle/Kald?r k?sm?ndan Windows Bile?enleri k?sm?na ge?erek istemedi?iniz uygulamalar? kald?rabilirsiniz.
w00w
paylaşım için çok teşekkürler...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir Pc Nasıl Toplanır.. ( Resimli Anlattım.. ) ZeNiTH 2 690 04-14-2022, Saat: 08:42 AM
Son Yorum: wildfang
  Adobe PhotoShop CS2 9.0(RESİMLİ ANLATIM)KAÇMAZ BU PAYLAŞIM:) experiance 3 1,402 04-10-2022, Saat: 03:47 PM
  virusden kurtulma yontemi anlatim bakin soyle 8 963 04-09-2022, Saat: 04:51 AM
  3DMark 2006 v.1.0.2>>Bilgisayar?n?z?n oyun performans?n? test edebilirsiniz. scarface 1 531 04-02-2022, Saat: 01:26 AM
  Windows 7 Nasıl Kurulur - Windows 7 Resimli Anlatım MaSaL 0 1,342 01-24-2011, Saat: 11:59 PM
Son Yorum: MaSaL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-06-2024, 02:40 PM