:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M??a Fan Clup M??A HAYRANLARI NERDES?N?Z
yustran
Mişa hayranları bereaber olalım.
Mişa nın son klibi yayında0000000206128_2_1.jpg
MAya ÇAlsak göle albümü müzik marketlerde yerini aldı
HArika bir albüm dinledim süper
Çocukta inanılmaz yakışıklı seksi ve karizmatik
Resim2k.JPGResim3k.JPGResim4k.JPGResim13k.jpg
1 boşver 100.gif 2 maya 100.gif 3 özgürlük türküsü 100.gif 4 gaş sabah 100.gif 5 sürgün 100.gif 6 amanın minnoş 100.gif 7 bak çocuk 100.gif 8 mucize 100.gif 9 güzel günler gelecek 100.gif 10 zor geliyor 100.gif 11 maya (remix) 100.gif 12 gaş sabah (remix9
Resim1.JPG

İngiltere Edinburg Üniversitesinde diş hekimliği ve cerrahisi üzerine eğitim aldığı yıllarda şan eğitimi almış aynı dönemlerde İngiliz tv lerinde de sağlık ve müzik programları yapmış, daha sonra Türkiye'ye döndüğünde Hbb ve Kanal 6 gibi televizyon kanallarında yine aynı tarzda programlar yapmış, halen hem dişhekimliği hem de müzikle uğraşan Mişa; Uğur Mumcu'ya olan hayranlığıyla dikkat çekiyor. Çok küçük yaşlarda tanıştığı uğur mumcunun ölümü ile birlikte ona yazılmış olan uğurlar olsun adlı şarkıyı yorumluyor daha sonra arkadaşları ile bir anda bu şarkıyı yanlız bırakmayalım bir albüm yapalım diye başlıyor albüm yapımına yaptığı müzik için ben canımın istediği müziği yapıyorum canımın istediği sözleri yazdım canımın istediği sözleri söyledim diyen Mişa yaptığı müziğin formatını dinleyicilerine bırakıyor.
Birinci albümü Bana şans dile isimli albümde eski parçalardan ( Mamak Türküsü , Karlı Kayın Ormanı ve Uğurlar Olsun ) gibi şarkıların yanında savaşlarda ölen çocuklar için yapılmış ( Çocuklar ) ve lösemi hastası bir çocuk için yazılmış ( Ceylan ) gibi şarkıların yanı sıra kendine ait de bir şarkı sözü bulunuyor. İlk albümü Bana şans ile albümünde Mişa; İskender Paydaş, Suat Suna, Ayşe Birgül Yılmaz , Töre Cengiz, Emre Altuğ, Selda Bağcan, Zülfü Livaneli, Fethi Perilioğlu gibi çok önemli müzik adamları ile ile çalıştı.
İkinci albümü MAYA ile Mişa kendini ve müziğini tam olarak ifade edebildiğini söylüyor. Mişa ilk albümü için Bana şans dile ile müzik dünyasına ve dinleyenlere koskocaman bir merhaba dedik esas şimdi kendimizi ifade ediyoruz diyor. MAYA albümü için uzun soluklu bir çalışma yapan Mişa ve arkadaşları sonunda tam olarak yakalamak istedikleri sentezi elde ettiklerini söylüyorlar.
Maya albümünde önemli müzik adamları Murat Ejder ve Töre Cengiz, Çağrı Kodamanoğlunun başarılı çalışmaları yanında Selda Bağcan ın bir derlemesi Fethi Perilioğlu nun bir şarkısı, genç söz yazarı Ali Nazari nin sözleri var. Ayrıca Mişa nın da üç tane şarkı sözü mevcut. Mişa yazdığı sözler için şiir yazarken bir şeyler oluyor bir şeyler canımı acıtıyor bende bunun üzerine yazıyorum diyor. Albümde büyük müzik adamı Aydın Esenin geniş ve evrensel müzik görüş ve anlayışlarından da yararlanıldı. Tamamiyle akustik anlayışla hazırlanan albümde çok önemli müzisyenler yer aldı. Albümde ayrıca bir çok ödül sahibi Japon Türk aranjör Hiroki Matsutani (Engin Can ) ve başarılı DJ Barış Gören in de remixleri mevcut.
MİŞA ‘MAYA’ İLE TEKRAR
Bana Şans Dile albümünün ardından yoğun bir konser temposuyla sevenlerinin karşısına çıkan Mişa ;bugünlerde yeni albümünün son hazırlıklarıyla meşgul.On şarkıdan oluşan yeni albümün ismi Maya. Bu albümde farklı bir müzisyen ekiple çalışan Mişa’ya Murat Ejder,Töre Cengiz,Çağrı Kodamanoğlu,Uluğ Aydeniz önderliğinde müzisyenler eşlik etti.Albümün stüdyo aşamasında dünyaca ünlü müzisyen Aydın Esen’in fikirlerinden yararlanıldı.
Müzikal kalite olarak ilk albümün çizgisini koruyan ‘Maya’ da farklı müzik anlayışlarının bir sentezini bulmak mümkün.Murat Ejder’in funky,rock Anadolu motifleri;Töre Cengiz’in otantik halay ve batı müziği kombinasyonu;anonim Azeri ve Sefarad türkülerinin karışımı Mişanın barış kokan sözleriyle bütünleşiyor. Bu müzikal yolculukta dinleyiciye; Japon-Türk müzisyen Hiroki Matsutani (Engin Can İpek)’nin iki şarkıya yaptığı bonus remixler ve DJ Barış Gören'in de yaptığı bir remix eşlik ediyor.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  **gs Fan Clup** roket55 57 2,757 04-13-2022, Saat: 09:48 PM
Son Yorum: wildfang
  Beyazıt Öztürk Fan clup PrinceSs 7 5,240 04-10-2022, Saat: 12:03 AM
  Yunus Emre Fan Clup PrinceSs 7 755 04-09-2022, Saat: 06:23 PM
  zEkeriya beyaZ fun CLup rapmania 3 639 04-08-2022, Saat: 09:40 AM
  Rap ManyaqLarı Fun cLup rapmania 33 2,201 04-08-2022, Saat: 09:34 AM