:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4 km'Lik kuLede bir miLyon kişi yaşayacak
CReATuRE
109388.jpg

Japonya, topraklarında bulunan üç bin 700 metrelik Fuji Dağı'ndan esinlenerek dünyanın en yüksek kulesini yapmaya hazırlanıyor.

Japonya, topraklarında bulunan üç bin 700 metrelik Fuji Dağı'ndan esinlenerek dünyanın en yüksek kulesini yapmaya hazırlanıyor. Başkent Tokyo'nun limanına inşa edilmesi planlanan kulenin dört bin metre yüksekliğinde olması düşünülüyor. Taisei İnşaat Şirketi tarafından projesi geliştirilen "X-Seed 4000" adlı kule, altı kilometrekarelik bir alanı kaplayacak.

800 kata sahip olacak kulenin içinde de bir kent kurulacak. Görkemli yapıda 600 bin ila bir milyon kişinin yaşaması bekleniyor Akıllı bir bina olarak tasarlanan "X-Seed 4000" tüm enerjisini sadece güneşten alacak.

Hatta insanların gerekli ihtiyaçlarını karşılamaları için sebze ve meyvelerin yetiştirileceği alanlar ile hayvanların yaşayabileceği barınaklar bile projeye eklenmiş durumda. Üstün teknolojiyle yapılan duvarları, dışardan gelen hava durumuna göre içerisinin ışık, sıcaklık ve hava basıncını ayarlıyor.

Böylece içeride yaşayanlar, "dış dünyanın" şartlarından etkilenmeyecek. Ancak 300 ila 900 milyar doları bulması beklenen yüksek masrafı nedeniyle halen ne zaman inşaatına başlanacağına karar verilmedi.
CaNaT
vay yaparlarsa gerçekten harika bir yapı olacağı kesin
Ara
Qetesh
[COLOR="Black"]gerçekten ilginç birşey...düşünsenize 6 km lik bir alanı kaplicak...

tşkler...
[/COLOR]
Ara
pizdatavoyemami
eifel bunun yanında hiç kalacak o zaman ..
Ara
matROCK
nnnnnnnnnaaaaaaahhhhhhhhhhh yaparlaaaaaaaaaaaarrrrrrrr
Ara
pizdatavoyemami
matROCK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:nnnnnnnnnaaaaaaahhhhhhhhhhh yaparlaaaaaaaaaaaarrrrrrrr

:yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim:
Ara
22*kaka
süper olur be
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  23 Milyon Lirayı 8 Yılda 'Çöp'e Attı Hasretiim 1 460 02-23-2011, Saat: 09:38 PM
Son Yorum: Classiic
  Bu atışı yapana 1 milyon $ MaSaL 0 390 02-06-2011, Saat: 10:17 PM
Son Yorum: MaSaL
  Bulunan Fosilden Yola ??kan Bilimadamlar? 3.2 Milyon Y?l ?nceki ?nsan?n ?eklini ?izdi soyle 3 815 10-16-2006, Saat: 11:28 PM
Son Yorum: PunisheR

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 02:11 AM