:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amin Diyelimmi..?
K€$K!NßI¢@K
Hayat! ! !
Zaman! ! !
Sevgi! ! !
Şükür! ! !
Ölüm! ! !
Sonsuzluk! ! ! …

Ya Rabbi!

“Hayat”a getiren sensin. Topraktan bedene, nurundan nur üfleyen sen, nurunun üstüne ruh giydiren, can veren… Cana can katanı, yüreği, koyan ruha… Sensin Ya Rabbim!

“Zaman” veren bize… Bedendeki ruha, ruhtan öte bir şey katan, akıl veren, sensin. O aklı “zaman”la birleştirip yüreğimin kapılarını açan… Yüreğimin ihtiyacı olan “zaman”ı veren sensin Ya Allah’ım!

“Sevgim”i, “sevgin”i veren bu ruha… Evrendeki belki de en güzel, en harika duyguyu nasip edensin sen. Yüreğime senin “sevgi”ni, Resullah’ımın “sevgi”sini kazıyansın sen. Hamdim sana, tövbem sana, “sevgi”m sana Ya Rabbim!

“Şükür” Ya Rabbim! Verdiğin binlerce nimete şükürler olsun. Beni ben olarak yarattığın için, hayata farklı bir bakış açısıyla bakabilmem için benden bir şeyler aldığın için ve onların yerine muhteşem güzellikler verdiğin için şükrüm sana… Eksiğimi, “fazla”sıyla, “fazla”mla tamamladığın için saygım sana… hayranlığım sana… Cennetle cehennemi ayırt edebileceğim aklı, zekayı, hayatı; o eksiksiz, belki de, en çok şükrettiğim nimetlerimi –gözlerimi, yüreğimi- verdiğin için hamdim sana… Gözlerimin, yüreğimin dilini oluşturduğun ve o dili bana nasip ettiğin için şükürler az kalır sana… Hamd olsun, Ya Rabbim!

“Ölüm”… Son ve yeni bir başlangıç… Başlangıçların en özeli belki de, son gibi görünen; ama yeni bir hayatın, sonsuzluğun başlangıcı olan son…
Son ama başlangıç… Cehennemi yaşama korkusu, cenneti görme heyecanı… Heyecanlar, korkular, acılar, sevinçler… Faniliğin sonu, ebediyetin başlangıcı… “Ölüm”… Diğer yarımın Rabb’e teslim olduğu an…

“Sonsuzluk”… “son”a “suz” ve “luk” eki getirebilmek, “son”u olumsuz kılmak ve belki de en olumlu olumsuza ulaşmak… Ruhun, bedenden ayrılması, ebediyete doğru yol alması…
Hayatı başlatan da sensin, sona erdiren de sen… Ruha can veren de sen, sonsuzluğu üfleyen de sen… Sensin ölüm ile sonsuzluk arasında incecik bir çizgi oluşturan, sensin o çizgide bizleri hesap gününe davet eden… Sensin bu “son”a son verecek olan ve sensin bana o sonsuzluğu, ebediyeti gösterecek olan…

Hayatım,
Zamanım,
Sevgim,
Şükrüm,
Ölümüm,
Sonsuzluğum sanadır Ya Allah’ım!

Kendine, rahmetine layık gör beni Ya Rabbim!
Hamdim sana, sevgim sana, saygım sana, korkum sana, şükrüm sana, hayranlığım sana, tövbem sana… Kabul Eyle…! ! !

Aminn..! !
Ara
rocker_nergiz
aminnnnnn..... arkadaşım paylaşım için sagol canım
Ara
HIÇKIRIK
amin Amin
paylaşim Için Tşkler
Ara
K€$K!NßI¢@K
Ben tesekkur ederim..

Sevgiler...

SmileSmileSmile
Ara
CaNaT
amiiin ...
paylaşımın için teşekkürler çok güzel olmuş emeğine sağlık
Smile
Ara
bebiS
aminnn tşk ...
Ara
Ebu-CeNDeL
Hayatım,
Zamanım,
Sevgim,
Şükrüm,
Ölümüm,
Sonsuzluğum sanadır Ya Allah’ım!

Kendine, rahmetine layık gör beni Ya Rabbim!
Hamdim sana, sevgim sana, saygım sana, korkum sana, şükrüm sana, hayranlığım sana, tövbem sana… Kabul Eyle…! ! !

Aminn..! ! ECMAİN İNŞAALLAH...
Ara
K€$K!NßI¢@K
Ne olur Allah'ım !
Günah işlerken alma canımı..,
Tevbe ederken al..,
Veya bir hayır işlerken,senin rızan için..

Allah'ım !
İnan zor,çok zor bu savaş..,
Şeytan zeki,nefsim ahmak,ben yavaş..
Öyle bir an geliyor ki ,
Deniz bitti,umut karaya vurdu diyorum..,
Rahmetin yetişiyor imdada..,oluyor bana yoldaş..

Ah bir kuvvetlendirebilsem imanımı..,
Nefsimi istediğim kalıba bir sokabilsem..
Yazıkki imanla küfür atbaşı gidiyor..

Finiş çizgisine çok kalmadı biliyorum..
İpi göğüslediğimde,
İman olsun o göğsün içinde..

Ne olur Allah'ım !
Kafir olarak alma beni huzuruna..,
Yak gerekirse şu günahkar bedenimi..
Yıllarca cehenneminde..,
Ama son nefeste imanla al canımı,ne olur Allah'ım !..

Merhamet et şu günahkar kuluna,
Canım feda kitabının ,Habibinin yoluna..
Biliyorum günahkarım,isyankarım ben ama,
Rahmetinin büyüklüğü umudum,
Beni nefsimin ve şeytanın eline bırakma Allah'ım !..

Amin..Amin..Amin...

([SIZE=1]Eşref Abdullah) [/SIZE]
Ara
ѕαкℓı@мѕı@η
aminnnnnnnnnnnnn
Ara
adyge55
amin amin amin
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dualarımızda Geçen AMİN Sözcüğünün Ana Kaynağı. halukgta 0 437 09-27-2016, Saat: 02:51 PM
Son Yorum: halukgta

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-16-2024, 08:32 PM