:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Her?ey sen de gizli
Emy
Yerin seni ?ekti?i kadar a??rs?n,
Kanatlar?n ??rp?nd??? kadar hafif..
Kalbinin att??? kadar canl?s?n,
G?zlerinin uza?? g?rd??? kadar gen?...
Sevdiklerin kadar iyisin,
Nefret ettiklerin kadar k?t?..
Ne renk olursa olsun ka??n g?z?n,
Kar??ndakinin g?rd???d?r rengin..
Ya?ad?klar?n? kar sayma:
Ya?ad???n kadar yak?ns?n sonuna; ne kadar ya?arsan ya?a,
Sevdi?in kadard?r ?mr?n..
G?lebildi?in kadar mutlusun.
?z?lme bil ki a?lad???n kadar g?leceksin
Sak?n bitti sanma her ?eyi,
Sevdi?in kadar sevileceksin.

Sizce?????
Ara
Emy
Kendimi ne zaman ise yaramaz ve aciz hissetsem, ayni hisleri hissettigim
bir anda, eski bir dostun uzun zaman ?nce s?yledikleri gelir aklima...
Y?z?m? kocaman bir g?l?mseme sarar.. Bana:
-kendini her aciz ve ise yaramaz hissetiginde parmaginin ucuna bak...
Demisti...
O sira o kadar ?zg?n ve duygularimin i?inde o denli kaybolmustum ki, kendi sesimi bile taniyamaz bir halde, ?ok kisik bir ses tonu ile.
- neden?? Demistim...
-??nk? o parmak izlerinden bu yery?z?nde baska hi? kimse de yok...
Demis ve eklemisti.
-sen ?zelsin!!! INANMAZSAN PARMAKLARININ UCUNA BAK!!!
Birden sanki dirilmistim... evet ben ?ZELDIM... HERKES ASLINDA ?ZELDIR. AMA BENI O G?NDEN SONRA DIGERLERINDEN AYIRAN TEK AYIRT EDICI ?ZELLIGIM -KENDIMIN ?ZEL OLDUGUNUN
-FARKINDA OLMAMDI...
Hala karamsarliga d?st?g?mde, bazen umutsuzluklarla bogustugumda o dostumu hatirlar ve parmagimin ucuna, y?z?mde b?y?k bir g?l?mseme ile bakar ve kendi kendime:
SEN ?ZELSIN! BUNLARIN HEPSINI ATLATIRSIN!!! derim...
Yine ayni dostum bir karar asamasinda oldugum bir g?n bana s?yle demisti..
-?nce ne istedigini iyi belirle... Ve eklemisti..
-Sonra O istedigine ulasmak i?in ne gerekiyorsa yap!!!
Sonrada elini tam u? kez g?zlerimim ?n?nde ?irpmis ve bana.
-ne oldu simdi? diye sormustu...
bende anlamsiz bakislar ile cevap vermistim.
-ne oldu???
-?? saniye hayatindan u?tu gitti ve hi? birsey o ?? saniyeyi geri getiremez... demisti...
Ve eklemisti:
-Hayati istediklerine ulasmak i?in harca,bir g?n arkana d?n?p baktiginda u?up giden o saniyelerin bombos bir ?m?r haline geldigini g?rmek istemiyorsan tabii!!!
Farkindasiniz degil mi? Hayatlarimiz saniye, dakika, saat dilimlerine b?l?nm?s, akip gidiyor.
Ve biz akan bir saniyeyi bile geri d?n?p tekrar yasayamiyoruz... Onlari geri getiremiyoruz.
Aynaya baktigimiz da herg?n yeni bir beyaz sa? telini ve y?z?m?zde acimasizca akip giden dakikalarin izini, birer kirisiklik olarak aynada seyrediyoruz.
Peki biz hayattan ne bekliyoruz? beklentilerimiz i?in varimiz yogumuz ile i?in savasiyor muyuz, zaman denen acimasiz d?smanla? Oysa parmaklarinizin ucuna bakin bir kez... Sonrada parmaklarinizi ?? kez siklatin..
Orada g?rd?g?n?z parmak izleri sizden baska kimsede yok... ve parmaklarinizin ucundan ?ikan o ses hayatinizin bombos ge?mis ?? saniyesi oldu, ge?ti gitti iste... Siz ?zelsiniz, siz yery?z?nde teksiniz... O zaman hayattan beklediklerimizde bize layik olmali,?zel olmali, ulasilmasi i?in savasa deger olmali... Zaman denen canavar galip gelmeden,biz hayatan beklentilerimize ulasmaliyiz ki,Ge?ip giden zamana ragmen,geriye d?n?p baktigimiz da kucak dolusu mutluluk ve beklentilere ulasmanin hazzi ile zaman zaman y?z?m?zde kocaman bir g?l?mse ile nanik yapabilelim... Ellerinizi ?? kez ?irpin, hayattan ?? saniyeniz sininip gitti iste... Bug?n ?zel bir insan olan kendiniz i?in ne yaptiniz? Beklentileriz i?in bir ugras, savas verdiniz mi?
Yoksa zamanin sizi yenmesine seyirci mi kaldiniz? Mesela ?zel eski bir dostu aradiniz mi bug?n? T?m bu kisa ama cok anlamli hayat derslerini veren dostumu ka? zamandir aramadigimi d?s?nd?m t?m bunlari yazarken... Yerimden kalktim, internetten ?iktim ve telefon ile o dostumu aradim Cok mutlu oldu... ne zamandir sesini duymamistim hangi dagda kurt oldu? Dedi..
Ben de ?zel birini aramak istedim aklima sen geldin dedim ve sonra ekledim: Ve ellerimi ?? kez ?irptim gecen zamani geri getiremedigimi g?r?nce belki de seni arayacak baska bir u? saniyem olmayacak su anda aramazsam diyip yazdigim yaziyi yarida birakip seni aradim dedim... ?ok mutlu oldu... Bir dostun mutlulugu ile bende mutlu oldum... Dostumla telefon konusmami bitirip klAvyenin ?n?ne oturdugumda y?z?mde kocaman bir g?l?mseme vardi. ?zel birini arayip,dakikalari geri getiremeyecegim bir hayat i?inde istedigim bir seyi yapmanin huzuru ile yani mutlu bir y?rekle tekrar yazmaya basladim...
Ve zaman denen sinsi d?sman a bir nanik yaptim.acimasizca akip gidiyorsun,ama ben seni hissediyorum ve istedigim hi? birseyi ertelemiyorum ve istediklerimi elde etmek i?in hayatla savasiyorum der gibi mutlu idim... Siz hala ne duruyorsunuz? Kosun telefona, bir dostu arayin. Birine e-mail atin... Onu sevdiginizi hissettirin.. Onun mutlulugu ile mutlu olun... Ellerinizi ?? kez ?irpin ve d?s?n?n hayatinizdan ?? saniye bos bir sayfa girdi koptu gitti iste. Oysa siz ?zelsiniz ve size layik bir hayati hak ediyorsunuz... Size layik mutluluklari hak ettiginiz gibi... Bana Inanmazsaniz!!!! parmaklarininiz ucuna bakin...

Al?nt?
Ara
gurbetci
cok güzel canim sagol paylasimin icin..
bende deniycemWink
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dayanılmaz cazibenin sırrı terde gizli MaSaL 0 375 01-24-2011, Saat: 12:39 AM
Son Yorum: MaSaL
  Gizli Servis sorusu sollozzo 0 314 09-07-2007, Saat: 05:29 PM
Son Yorum: sollozzo