:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Senden Sonra Kaç Kez Direndim Gecenin Yorgun Çehresine.
ROSE
vardır özleyen birileri surat asma Smile
Ara
ÇiLeK
21child109833kl3tx9.jpg

BUNLAR SNEİN İÇİNN HERŞEYİM.......(GÜLLER)
Ara
ÇiLeK
mezarlk2wl2.jpg

ÖZLEMİMDİN VE HEP DE ÖYLE KALACAKSIN...

[b]Merhaba yüreğime hasretini katan yârim;[/b]

Sen gittin ya hani er ocağına, işte ben gittiğinden beri gözyaşı döküyorum peşi sıra çabuk dönesin diye... " O gözyaşı nerden çıktı, dudağı boyalı, yanağı al yanaklım" deme sakın... Hatırlar mısın bilmem, er ocağına uğurlarken seni ardın sıra su dökememiştim çabuk dönesin diye, işte ben bu yüzden ağlarım hâlâ...İlk gittiğin gün düştümü aklıma, bak yüreğim cız etti yine...Tam solyanımın tarafında yağ eridi aktı sanki... Babama arkadaşta kalacağım demiştim de çıkmıştım ya evden, seni uğurlamaya gelmiştim hani... Gidene kadar ne ağladıydık değil mi? Sarılışlarımız, yüreğimize, yanaklarımıza ve soğuktan çatlamış dudaklarımıza kondurduğumuz buselerimiz hiç bitmese derdik. Son görüşümüzmüş gibi öyle süzerdik birbirimizi değil mi? Daha gittin gideli 15 gün oldu ama inan bana 15 asır gibi geldi be sevgili... Babam takvim yapraklarını koparıp da sakladığımı anlar diye, ağaçlardan dökülen kuru yaprakları tek tek alarak şafak yazıyorum her yeni güne, yeni bir hasret ekleyerek... Bu arada yolladığın mektubunu aldım, sen asker olalı başımıza şair mi kesildin ne, bana bak geldiğinde aynılarından isterim ve mazeret de kabul etmem ona göre... "Seni özledim ama kıymalı böreğini de, bana kıymalı böreğinden de gönder" diye eklemişsin. Sen beni mi, yoksa kıymalı böreğimi mi özledin üç kâğıtçı... Canımın içi merak etme yaptım böreğini, az ucundan aldım ama nasıl oldu diye bakmak için haberin olsun... Canım çekti bak şimdi, sana göndermesem de ben mi yesem acaba şuracıkta... Kıyamam sana, ben kendime yenisini yapar yerim merak etme... Of be yârim, hasretlik ne kötü bir illetmiş, yapıştı mı yakana bırakması da yok hani...Seni çok özledim bebeğim, usulca ve yavaş yavaş içimde oluşuyorsun hayalinle... "Bir gün ölürsem beni unutma ama yalnız da kalma" demişsin. O nasıl sözdür öyle, senin aklın başında mı? Rabbim seni bana bağışlasın, sakın ölürüm falan deme bak beni de burda öldürürsün...

Ben her günün acısını namelerle işliyorsam yüreğime ve senin gelmenin umduyla duruyorsam hala ayakta bir sebebi vardır elbet... Bana bak yüreğime hasret katan diğer yanım, ölümü ne olursun benim için getirme aklına... Sen ölürsen ben ölürüm anlıyor musun? Anlıyorsun değil mi? Seni seviyorum ve hep seveceğim... Mektuplarını askerliğin bitene kadar hep bekleyeceğim...

Merhaba benim daha açılmamış nazlı goncam;

[b]Geleli senin de demen gibi 15 gün oldu ama bana da 15 asır gibi geldi...Tek bir halin var şimdilerde gözümden bir an olsun gitmeyen sana son sarılışım ve son öpüşlerim... Nöbet zamanlarında daha çok düşüyor aklıma o yosun gözlerin, karşı kısımda kalan ormanın içinden süzülüp bakıyor sanki bana... O ayaz da üşümem gerekirken, benim içim yanıyor içim, bu hasretliğin tam ortasında... Asker arkadaşlar dalga geçiyor benimle, dalıp dalıp gidiyormuşum da ah nazlım ah diyerek sesleniyormuşum usulca... Sana en çok yakıştırdığım isim de nazlıydı değil mi? Nazlım derdim çünkü bir bebek kadar nazlıydın...Şikayetçi değilim korkma, beni sana bağlayan da buydu ya.... Yolladığın böreğini koğuş arkadaşlarıyla yedik, kız ne dua ettiler ama sana.. Bende "yengeniz beceriklidir" dedim, iyi demişim değil mi? Nazlım nasıl söylerim bilmem ama ben bir rüya gördüm esasında... Vurulup ölüyordum ve yerimi de gördüm hatta, yemyeşil bir alandayım ve bir ebabil kuşu konuyor omzuma, dilleniyor kuş oracık da... Allah'ın o mübarek selamını veriyor bana, tabii bende geri ona... Konuşuyoruz saatlerce ama tek hatırladığım yer, mektubum eline ulaştığı an vurulacakmışım nefessiz kalıncaya dek... Sen sakın ağlama ardım sıra, ağlarsan senin gibi ben de ızdırap çekermişim... Gözyaşlarını akıtmak yerine dualar et ve ağıtlar yerine şükürler et Rabbimize...Neden dersen sevdiğim, çünkü ben cennette seni bekliyor olacağım... En çok da sırma saçını, çatlamış dudaklarını, yosun renkli gözlerini ve buğulu sesini özleyeceğim... Ziyaretlerimi de aman eksik etme ve sakın bunları yazarken ağladığımı düşünme... Asker ağlamaz unutma, kim söylemiş asker ağlamaz diye...Hepsi palavra güzelim bakma sen onlara, ben ağlıyorum işte bak hem de bağıra çağıra... Hani sen kırmızı gonca güllere özenirdin de onlar gibi kokardın ya, heh işte ondan da dik mezarımın başıma... Sen yokken topraktan ağrı, sen diye çekerim onları içime... Ağlama desemde ağlayacaksın bilirim, ağla ama rahatlayana kadar...Fazla ağlayıp da gözyaşların ile bakmaya kıyamadığım gözlerini heba edersen peşim sıra, hakkım helâl değildir sana... Ağlama yeter daha fazla, daha şimdiden gözyaşlarını okuduğun mektuba akıttığını hissediyorum.

Seni canımdan çok seviyorum nazlım...Özlemimdin ve hep de öyle kalacaksın...

Merhaba yüreğime hasretinin yerine mâtem katan yârim;

Sessizliğin ve sensizliğin sinesindeyim, acılıyım ve çok zor durumdayım... Sana şuan o kadar ihtiyacım ve göresim var ki seni analatamam... Elimde sadece senden kalan mektupların, kolyen ve gitmeden önce beraber çekindiğimiz fotografın var... Bu hasretliğini de geçti be sevgilim acı vermekte... Öyle bir yara var ki ve öyle bir kanıyor ki o yara içimde, nasıl anlatsam sana inan bilmiyorum... Ağlama demişsin, merak etme bir tek okuğum mektubun bitene kadar ağladım o kadar... Şimdiler de gözyaşlarım içime akıyor, buna da karşımayacaksın ya...

Geldin....
Sevdin...
Hayata getirdin...

Bu üç şey ne kadar mutlu etmişti beni, peki ya şimdi ;

Gittin...
Öldün...
Beni de öldürdün..

Evet artık ölüyüm ben, bu üç şey ise ne kadar behbat etti beni anlatamam...Ama bilirim toprağın altında da olsan hissedersin sen... Mezarına kırmızı gonca güller diktim boylu boyunca, hani hepsi nankör çıksa, biri acır da sana benim kokumu yollar diye... Gerçi mektubu da mezarının başında okuyorum ya sana... Kolyen boynumda, mektuplar yüreğimde ve resmin mıh gibi gözlerimde mühürlü kalmışken söyle, nasıl olur da unuturum seni...

Gittin...
Gittim...

Öldün....
Öldüm...

Bittin...
Bittim...

Hoşçakal sevdiğim hoşçakal, bir daha ki görüşmemize kadar hoşçakal...Özlemimdin ve hep de öyle kalacaksın....
[/b]
Ara
_BarBie_
Emeğine sağlık....
Ara
kamikaze18
çok güzel eline koluna sağlık...
Ara
papatya_elif
hepsi çok güzel emeğinize yüreğinize saglık
Ara
ROSE
Teşekkür ederim hepinize
Ara
ROSE
Teşekkür ederim hepinize beğendiğinize sevindim..

ÇİLEÄžİM sana ayrıca teşekkür ederim çok güzeldi Smile seni seviyorum canım benim Smile
Ara
tatlı_bela
yüreğine sağlık..harika olmus
Ara
tatlı_bela
yüreğine sağlık..harika olmuşş
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Üzdüğün Can Senden Bi Can Olmaya Çalışırken... eRCi 13 675 04-15-2022, Saat: 12:09 AM
Son Yorum: wildfang
  Kaç Kez Gittim Kaç Kez Döndüm Senden levell 4 476 04-14-2022, Saat: 02:47 PM
  senden önce;;; Asi_Prens_23 3 416 04-10-2022, Saat: 05:53 PM
  Geceden Sonra Güneşten Önce Bir yer... ÇiLeK 3 322 04-10-2022, Saat: 04:15 AM
  S€ni YaÄžmuRdan Sonra S€v€c€Äžim.... €BeRimSin 3 328 04-10-2022, Saat: 02:17 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-08-2024, 10:47 AM