:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1000 Yumurtaya Soğan Tarlasi Bozmamak...
pum'um
Kasabanın birinde yaşayan bir aile varmış.3 kişilik bi ailede ailenin tek oğlu olan rahmi eve geç gelir ve babasını ve annesini endişelendirir miş.
Babası bir gün sormuş;
-Olum ne yapıyosun gece geç saatlere kadar böyle.
Çocuk;
-Arkadaşlarımla, Dostlarımla birlikteyim baba demiş.
Baba;
-Olum dost dediğin bir tane olur ve oda her zaman değil ihtiyacın olduğunda seni bulur demiş.
Çocuk;
-Olurmu baba benim nerdeyse bütün arkadaşlarım dostumdur demiş.
Baba;
-hayır olum olurmu ,madem onların hepsi senin dostun ozaman bi denem yap onlar için der.

Ve bu konuşma üzerine baba ve oğul ahırlarından bi oğlak kesip bi halıya sarar ve ardından çocuk tüm arkadaşlarını gece vakti evlerine gider ve yardım ister birini vurdum öldürdüm diyerek.
Ancak tüm dostum bildiği arkadaşları olayı anlatır anlatmaz kapıyı suratına kapatır.
ve çocuk eve üzgün bir şekilde gelir babasına haklı olduğunu söyler.
Babası ise ona dostluğun yinede bu demek olmadığını söyler.
Çocuk Şaşırır ve nasıl der.
Babası ise yumurtacı ali benim dostumdur der.
git ona adam vurduğunu söyle ve gel der.
çocuk ise yumurtacı alinin yanına gider ve adama halıyı gösterir ve durumu anlatır.
Yumurtacı ali ise çocuğu arka tarafa götürür ve bi derin kuyu kazar sonra halıya bakmadan içinde cesed olduğunu sandığı halıyı kuyuya atarlar.
sonra üstünü kapatıp soğan filizleri ile kapatılmış yeri doldururlar.
ve sonra çocuğa babana selam söyle deyip uğurlar.
Çocuk büyük bi sevinçle babasının yanına gelir ve evet babacım dostluk bu olsa gerek der.
Babası ise hayır olum dostluk bu değil der.ertesi günün cuma olduğunu ve alinin pazar yarinde bi yumurta tezgahı olduğunu söyler. Ve ona git o tezgahı devir der.Eğer ali amcan bir laf söylemeye kalkarsa birde tokat at der.
Çocuk şaşırarak olurmu baba bu kadar iyi bi insana bu yapılırmı diye sorar babası ise sen dediğimi yap ve dostluğun ne demek olduğunu öğren der.
Ertesi gün çocuk pazara gider ve yumurtacı alinin tezgağına tekme atarak tezgahı devirir. Ona ne yapıyon olum dur diyen aliye de bi tokat atar ve arkasına bakmadan yürümeye başlar.
Ardından Yumurtacı Ali çocuğa seslenir ve şöyleder.
"Oğlum babana selam söyle biz 1000 yumurtaya 1 tokata SOÄžAN TARLASI BOZMAYIZ. " der
Ve çocuk anlarki dostluk denilen şey hiç de fazla olacak kadar kolay bi terim değildir...
Ara
TutkuM
pumum emeğine sağlık
Ara
duygusuzum
çok güzel bir öykü..herkesin aynı güzel dostlukları yakalamsı dileğiyle...
Ara
asi_ve_mai
çoq güseldi ellerine sağlıq...
Ara
pum'um
sibel Adlı Kullanıcıdan Alıntı:pumum emeğine sağlık
teşekkürler sibelcim bu zamanda böle zor walla:Smile
Ara
pum'um
duygusuzum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:çok güzel bir öykü..herkesin aynı güzel dostlukları yakalamsı dileğiyle...
sağol duygusuzum inşallah...:Smile
Ara
pum'um
asi_ve_mai Adlı Kullanıcıdan Alıntı:çoq güseldi ellerine sağlıq...
teşekkür ederim cnm...
Ara
turgay1990
emegine saygı bak yazıyorumBig Grin
Ara
pum'um
turgay1990 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:emegine saygı bak yazıyorumBig Grin
bak bende tşk ediyorum okuduğun için oldu mu :Smile
Ara
caramel
gerçktn çok güsel bi öykü :S emeğine sağlık
Ara