:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden g?d?klan?r?z??
Emy
G?d?klanmak rahats?z edici oldu?u kadar e?lendiricidir de. Ba?kalar? taraf?ndan, hatta bazen dokunulmadan g?d?klan?r?z, ama kendi kendimizi g?d?klayamay?z. Baz?lar? g?d?klanmaya kar?? ?ok hassasken baz?lar? etkilenmez bile.

Bir insan g?d?klan?nca, derinin y?zeyinde bulunan k???k sinir lif?ikleri harekete ge?er. ?zellikle t?yle ok?ama, b?cek y?r?mesi gibi olaylara hassas olan bu lif?ikler, sinyalleri beyne g?nderirler. Ancak ara?t?rmac?lar bu sinyallerin beyinde nereye kaydedildi?inden emin de?iller. Beyinin g?d?klanmaya tepkisi, ka??nmaya olan tepkisi gibi, g?n?ls?z yap?lan bir tepkidir.

G?d?klama ile kan bas?nc? artarken, nab?z ve kalp at??? h?zlan?r, beynin uyan?kl??? fazlala??r. G?d?klanman?n fiziksel oldu?u kadar psikolojik yan? da vard?r. G?d?klanma ba?lang??ta zevkli olabilirse de s?rd?r?ld???nde korku ve pani?e d?n??ebilir.

?nsanlar?n daha ?ok g?d?kland?klar? yerler, ayak alt?, avu? i?i ve koltuk alt? gibi b?lgelerdir. Bunun nedeni, buralar?n ?ok hassas b?lgeler olmalar?d?r.

?nsan beyni v?cuda gelen uyar?lar?n hangisinin insan?n bizzat kendisinden, hangisinin d??ar?dan geldi?ini ay?rt eder ve ona g?re ?ncelik verir. ?rne?in, elimizin yanmas? gibi acil refleks gerektiren d??ar?dan gelen uyanlara ?ncelik verir. Bu nedenle bir ba?kas? taraf?ndan g?d?kland???m?zda reaksiyon g?steririz ama kendi kendimizi g?d?klamaya ?al??t???m?zda beyin bu noktalardaki hassasiyeti azaltt???ndan g?d?klanamay?z.
Ara
isyanbitmez
AvuÇ İÇİnden GidiklanildiĞini DuymamiŞ Ve HİssetmemİŞtİm. Kendİmİzİ Gidiklamak İÇİn Önerİ Çaktirmazsaniz Yapabİlİrsİnİz. PaylaŞim İÇİn TeŞekkÜrler.........
osgish
bn çhookk gıdıklanıomm yaaaa
kusenim bna gıdıklicakmıs gbi bakıoo
o zmn bile gıdıklanıomm yane o dereceee Big Grin
Ara
YARGIÇ
yafff bende gıdıklanırım yafff emy neredesin allah aşkına ya bi gel bi slm ver iiyim de kıs
Ara
isyanbitmez
yok gitti..................
ManyaX_GirL
ya ben de önceden çok gıdıklnırdım ama..
kendimi çok sıktımm sinir oluodum gıdıklanınca..
şindi hiç gıdıklanmıom..
beni bi tek aşkm etkilioo (gıfıklanma konusunda dabi Tongue)
bi de şee isyanbitmez avuç içinden war ya manyaq gıdıklanılıo yaa..
anlatamam TongueTongueTongue
Ara
isyanbitmez
her kişi de farklı bölgeler var bende diz kapağı mesela. belki gıdıklanma değilde acayip huylanıyorum............
YARGIÇ
isyanbitmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı:yok gitti..................

NEREYE G?TT? ANLAYAMADIM????????????????????
Ara
kankiler
ayaklarrımdan koltuk altlarımdan bonumdanm ve ellerımden acayıp huylanırım bı de yanlarımdan bel tarafından acayıp hemde
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mevsimsel Gribe Karşı Neden&Nasıl Korunmalıyız? saglikveyasam 0 512 08-16-2011, Saat: 10:19 AM
Son Yorum: saglikveyasam
  Kansızlık ruhsal rahatsızlıklara neden oluyor sıla 0 402 04-26-2011, Saat: 12:39 PM
Son Yorum: sıla
  Yeşil çaya başlamak için 25 neden MaSaL 0 464 04-23-2011, Saat: 02:13 PM
Son Yorum: MaSaL
  Baş Ağrısı Neden Olur Nasıl Geçer MaSaL 0 389 09-03-2010, Saat: 02:46 PM
Son Yorum: MaSaL
  Ramazan Ayında Neden Kilo Alırız? ÐŽeşaren 0 347 08-22-2010, Saat: 12:14 AM
Son Yorum: ÐŽeşaren

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 08:46 PM