:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ger?ek ve Beyaz?n Bir A?K Hikayesi
MasaL_perisi

Bu hikayede t?pk? di?er hikayeler gibi, t?pk? di?er masallar gibi bir varm??, bir yokmu?la ba?l?yordu. Kahramanlar?n ya?am ?izgilerindeki deneyimler, tecr?beler, ya?ant?lar bu ?izgiye getirmi?ti onlar?. Bu ?izgi anlat?lamayan, tan?mlanamayan sadece ve sadece ya?anan A?K ?izgisiydi.

Kimdi bu kahramanlar?

D?nyaya geli? ama?lar? neydi?
Yoksa kahramanlar?m?z birbirleri i?in yaz?lm??; ?ifte kavrulmu? bir badem mi? ?ift sar?l? bir yumurtam?yd?lar?
Neydiler bilmiyorum ama onlar benim hayat?mda tan?d???m en anlaml? ?iftti.
Kahramanlar?mdan ger?e?i anlatmal?y?m ?nce size.
Ger?ek;
Biraz Karadeniz,
Epeyce vakur,
?ok?a ?stanbul,
G?zelli?ini anlatmak zor ama ger?ek in g?zelli?i; s?zc?klerle s?n?rl? de?il ancak hayalin ufuklar?yla s?n?rs?zd?.
G?zelli?inin s?n?r? yoktu ama onu anlamland?ran ona fark?ndal?k kazand?ran bir beyaz ? vard?.
Beyaz;
Biraz Anadolu,
Ho? bir t?rk?,
Epeyce yi?it,
?ok?a ?stanbul,
??inde biriktirdi?i ?zlemi, derin bir i? ?eki?le dile getiren bir duygu insan?yd?.
Bir yaz tatiliydi onlar? bulu?turan
Bir temmuz ak?am?yd? kar??la?t?ran
Bir diz zedelenmesiydi beyaz ? Kumburgaz a s?r?kleyen
Belki de t?m sebep ve nedenler tek bir sonu? i?in vard?lar. Ad?; Ger?ek.
?lk g?z g?ze gelmeleriyle birbirlerinden etkilenen, birbirlerinin g?zlerinin i?inde kendilerini g?rmek i?in ?zlem duyan bir ?ift y?rektiler.
?lk g?z temas?n?n ard?ndan her ?ey o kadar h?zl?, her ?ey o kadar ?abuk geli?ti ki; sanki t?m site ger?ek ile beyaz ? bir araya getirmek i?in seferber olmu?tu. Bir t?rk?y? hat?rlat?yordu bu seferberlik;

Sen bir yandan,
Ben bir yandan,
Sar beni,
Leylim ley

Nerden bilebilirdi beyaz bu t?rk?n?n ger?ek in hayattaki t?rk?s? oldu?unu.
Bir k?pe, bir kolye beyaz i?in, i?indeki g?zeli s?slemenin en dayan?lmaz ve en g?zel an?yd?. Bu an, a?klar?n art?k mektuptan bir cep telefonu mesaj?na d?nd??? 21. y?zy?la bir ad?md?.

Ve ger?ek beyaz bir a?k ?n ba?lama noktas?yd?.
Kimse bilmemeliydi, kimse g?rmemeliydi, kimse hissetmemeliydi bu a?k ?.

?yle istiyordu ger?ek
?yle yapt? beyaz
Art?k her gece uykusuz ge?iyor g?n ger?ek ile ba?l?yor, ger?ek ile bitiyor. Yani her an, her saniye, her dakika modern d?nyan?n sahte ili?kilerine inat ger?ek oluyordu.

Temmuz ge?mi?,
A?ustos b?cekleri bu a?k a ?ahit olmu?,
Eyl?l beyaz ?n y?re?indeki ihtilali ger?ekle?tirmi? ve ilk bulu?ma ger?ekle?mi?ti.
Aylardan ekim, g?nlerden pazard?. Onlar? bulu?turan bir iftar sofras?yd?. Nazar boncuklar?yla s?slenmi? ?zel bir masayd?.
?nce ?stanbul un yedi tepesini simgeleyen yedi g?zel g?l
Sonra k?rk y?l hat?r? kals?n diye T?rk kahvesi gelmi?ti, ger?ek ile beyaz ?n masas?na.
Ger?ek ya?ad??? g?zel s?rprizlerin etkisiyle, hayat?n ona sundu?u en g?zel s?rprize bak?p bu h?z ba??m? d?nd?r?yor beyaz dedi.
Modern d?nyan?n h?zl? bir t?ketim i?inde oldu?u, a?klar?n h?zla t?kendi?i bu ?a?da; bu a?k ba??m? d?nd?r?yor.
Y?lmaz Erdo?an`?n, beyaz ?n y?re?indeki sesin yans?mas?yla nokta koyal?m yaz?m?za;

Sana bakmak,
Bir beyaz ka??da bakmakt?r,
Her ?ey olmaya haz?r.

Sana bakmak,
B?t?n rastlant?lar? reddedip,
Bir mucizeyi anlamakt?r .

"Sana bakmak,
Allah`a inanmakt?r."

Turgay Canbay

dividers55hg6.gif

Ara
€BeRimSin
Harika Bi Hikaye..Çok Sevdim..Yüreğine Sağlık..
*TATLI BELA*
çok güzel canım tşklr...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  yaşanmı$ bi hikaye/// konu:sonu ölümle biten bi aşk hikayesi:( SempatikKız 5 2,177 04-10-2022, Saat: 08:54 AM
Son Yorum: wildfang
  Aklımdasın! (uzun ama sürükleyici-gerçek aşk hikayesi... ) PaPaTYa_PReNSeS 19 1,605 04-08-2022, Saat: 12:38 AM
  H?z?nl? Bir Ayr?l?k Hikayesi €BeRimSin 2 494 04-02-2022, Saat: 09:44 AM
  Platonik Bir A?k Hikayesi €BeRimSin 7 406 04-02-2022, Saat: 07:12 AM
  Ayriligin Hikayesi... alemci 1 852 04-06-2012, Saat: 08:31 PM
Son Yorum: ZencefiL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-18-2024, 03:20 AM