:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yarim h?z?n
cadım_
Dedem marangoz ustas?… Benzersiz ?eyiz sand?klar? yaparm??. Ya?am? d???n edenlerden anlayaca??n… Bir annemin sand??? kapal? kalm??. Bir ona s??mam?? ya?am dedi?in. Babam?n resimlerini koymu?lar, gen? k?z d??lerinin yan?na. G?z yapraklar? gibi… Yazmalar?n, havlular?n aras?na. Bir de ?ocuk g?l??leri, yar?da kalan… ?? can… Bir damarda… Kamand?k?a suya duran.

?nsan, dokunduk?a tan?r ya?am?. H?zne dokundum en ?ok… Y?re?imi titrettik?e daha cesur, g?zlerimi ya?artt?k?a daha insan… H?zne dokundum. Ve g?z ?yk?lerinde, ya?muru kat?k ettim ?ocuklu?uma. Ellerim -ki hala soru i?aretidir g?le de?dik?e- h?zne d?n??t?rd? ?amurdan d??lerimi. En ?ok ya?muru sevdim. O verdi ?ocukluk oyuncaklar?n? bana.

Bir kentin, sevgiden tu?lalarla kurulaca??na inand?m yaln?z. Yaln?z o inanca s?yledim t?rk?lerimi. “Eskicileri” arad?m kald?r?m uzant?lar?nda. ??l suna??nda ?arap art??? g?n ta??yan “eskicileri”. I???a, sese,geceye… Yani kente gizlenmi? ne varsa, bulup ??kard?m zaman?n torbas?ndan. Kap?n?n ard?nda haylazca g?z k?rpan a?k; sa?lar?n? yar?na sark?tan umut ve sol kolumda sanc?yla direnen derin yara… Bulup ??kard?m eskitilmi? ne varsa. Ve eskimeyenlerinden en fazla, “h?z?ndelen”ler yapt?m kendime. G??e uzayan “umut ge?irmez” h?z?n kuleleri.

?imdi kap?m? ?alan bu r?zg?r… Pencereme dal veren bu akasya… Hangi ezgiyi do?rultur ?iirime? Hangi dilde s?yler sana a?k?m?? Ben ki acemi s?yleyicisi “her ?ey”in… ??imde bir ?ocuk… Sana sunuyorum dudaklar?m?…

Yarim h?z?n! ?pme, al yeter.
Ara
w00w
oyoyoyoyoyyyy güzelmiş Smile
Ara
cadım_
tsk ederimm=)
Ara
MorciveT
Bunu sen yazmam??s?n ama, seni baya etkilemi? olmal? ki buraya koymay? d???nm??s?n, okudum ve ger?ekten duyguland?m...Senin y?re?inden akan bir duygu seli olsa beni de al?p goturdu bir yerlere .... Te?ekk?rederim...
Ara
cadım_
rıca ederım evet ben yazmadım alıntı yazmayı unutmusum pardon !!
Ara
MorciveT
Ne özürü ccanım her insan hata yapar takma kafana Wink

Bu arada bu kadar güzel bir konuyu nerden buldun Smile Wink
Ara
cadım_
MorciveT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ne ?z?r? ccan?m her insan hata yapar takma kafana Wink

Bu arada bu kadar g?zel bir konuyu nerden buldun Smile Wink

tsk eder?m anlay?s?n ?c?n can?m...

ben hep b?le seyler bulurum zatenn :p
Ara
w00w
Big Grin o da güzel Big Grin
Ara
PunisheR
walla hoş hikaye..cadım bu kaçıncı okudugum senden..süpersin tşkler Smile
Ara
cadım_
PunisheR Adlı Kullanıcıdan Alıntı:walla ho? hikaye..cad?m bu ka??nc? okudugum senden..s?persin t?kler Smile

ben tsk eder?m okudugun ?c?n ve beend?g?n ?c?n !
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  *Yarım kalınca acıtır aşk ZencefiL 2 437 05-10-2011, Saat: 11:04 AM
Son Yorum: ZencefiL
  Yarım kalan bir öyküden MeLeksi 2 473 01-23-2011, Saat: 09:48 PM
Son Yorum: history
  Ben YARIM, sen YARIM her sey YARIM history 0 425 11-13-2010, Saat: 09:53 PM
  Yarım Kilo 'Aşk' Bakkal Amca !.. acemhe 15 794 07-26-2010, Saat: 01:37 AM
  Yarim Yarim... eRCi 2 419 07-05-2010, Saat: 03:26 PM