:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hayellerin Umutsuzluğu Gibi
Firari Fırtına
#1
Konumuz ; Sosyal yaşantının insanlar üzerindeki sınırlandırılması...

Elbette düşüncelerimiz gereği , yaşamanın bir adı olmalıydı . Bakar kör bir yaşamak adına yaşamak bazen sıkıntısız bir hayata kabullenmiş gibise de , Gören bir gözün dünyası ve onun hayelleri öylesine değildir işte yaşamak . Zor ama dürüst olan neyse , içeriğinde gizli olan da odur .

Yaşam içerisinde normale şayan hiç bir sınırlandırma yokdur esasında . Lakin sınırlamalar ve insanı kasacak örf adetler , zaman dilimleri içerisinde yine insanın insana uygulanması için koyduğu bazen gerekli ama bazende gereksiz olan değerlerdir . Gerekli olanlara saygı ve sevgi çerçevesi içeriinde boyun eğmişiz , diğerlerine ise eyvallahımız yok . Bakınız ne oldu ; sınırlandırmalar şekillendi .

Şekiller birden fazla , hatta bir hayli kendini aşmış durumda . Kişi kendi özgüvenini dahi yitirmiş ve acaba ne derler korkusuyla , bir sağa bir sola sallar kafasını . İşte şekil işte korku ve işte toplum baskısı . Oysa özgürlüğün ve sıradışı hayellerin anlamı bu olmamalıydı . Ama bu oldu ...

Yine yaşantı içerisinde sosyal olan tavırlar ve yine insanı kısan haller meydana hep gelmektedir . Sosyal olan toplum anlayışı malesef bizi millet de anlamı değişken oln bir hal almışdır . Sosyellik kişinin özgür iradesine yansımalıdır , Oysa yine o özgür irade kısıtlanmış ve engel altına alınmışdır . Nedir bu ? Ne olacak bizde sosyallik , ama bu konuda gelişmiş ülkeler için ise esirlikdir . Bu doğrumudur ? Ben şahım adına doğrudur diyorum .

Bir çoğunuzun bilmediği yada duymuş olabileceğiniz bir ön yargı yanlışlığından bahsetmek istiyorum . Genç bir kızımızın masum olan bir tavrı . Sosyalleşme içeriğinde sanat kültür dediğimizde , kişinin ilk aklına gelen sinema ve o sinemayı sinemada seyretme tutkusu . Bir aile var , olayı okeyliyor , diğer bir aile var olay toplum anlayışına göre ahlaksızlık anlamı taşıyor . Gerisini varın siz düşnün . Bu sosyalikmi ? , Yaşamakmı ? , Sınırlandırmamı ? Artık bunun kararını siz verin .

Anlayış eğitim gibi şart olmalı bu toplumda .
Hayeller hep umutsuz , elden gelen birşey yok . ( Müsadeleride yok )

Yazan : Firari Fırtına
Ara
Cevapla
Rüya Güzeli
#2
qerçekten çok doqru ama sorun sırf aiLeLerde deqiL çocukLardada oLuyo. qünümüzde her adım attıqımız yer pisLik tehLike ßi çukur oLmasa ßazı sınırLandırmaLar da oLmaz Wink
Emeqine saqLık yüreqin dert qörmesin qüzeLdi Wink
Ara
Cevapla
Firari Fırtına
#3
Ahh bunu herkes anlayabilse ...

Teşekkürler canımsın ...

Sevg ...
Ara
Cevapla
Firari Fırtına
#4
Ahhh Ahhhh ..............

Efkarım geceyidir , Rahatsızlık verdiysem affola ...............

Sevg ...
Ara
Cevapla
Firari Fırtına
#5
Efkarım geceye ...........
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  kor gibi yakar bilgeis 2 511 04-06-2022, Saat: 05:02 AM
Son Yorum: wildfang
  Yaşamak bir anlık fotoğraf makinesinin deklanşörü gibi drfoxmoonfruit 2 733 12-23-2008, Saat: 11:44 PM
Son Yorum: rocker_nergiz
  Yuvası Belirsiz Garip Kuş Gibi Firari Fırtına 4 610 10-07-2007, Saat: 07:38 PM
Son Yorum: Firari Fırtına
  Tıpkı Eski Günlerdeki Gibi... YARGIÇ 2 617 05-09-2007, Saat: 04:33 PM
Son Yorum: Firari Fırtına

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-18-2024, 11:00 PM