:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canı Sıkılanlar
history
Dedim bem ,,Matematik içermiyo....Big Grin
Ara
ZencefiL
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Her şeye iyi geldiği kesin,ama Matematiğe deva değilmiş....Big Grin

matematqe bi insanın kafası ya çalışır ya çalışmaz zencefil bile buna bişe edemezBig GrinBig GrinBig Grin
Ara
sıla
ZencefiL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:İştah açıcıdır,
[SIZE=2]Antiseptik özelliği kanın temiz kalmasını sağlar,
[SIZE=2]Mideyi düzenler,
[SIZE=2]Mide bulantılarını giderir,
[SIZE=2]Mide ağrılarında ve hazımsızlıkta iyi bir seçimdir,
[SIZE=2]Bağırsaklarda biriken ve atılamayan gazların kolaylıkla atılmasını sağlar(colic),
[SIZE=2]Solunum yollarını açar,
[SIZE=2]kanın yapısını daha akışkan hale getirir(ki bu kalbin daha rahat çalışmaı demektir)

[SIZE=2]Vücutta sıcaklık ve terleme meydana getirir. [/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2]Zencefil gerçekten iyi bir anti oksidandır(oksitleri temizler dışarıya atılmasına yardımcı olur) [/SIZE][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2]Kalp ritminin düzene girmesini sağlar, [/SIZE][/SIZE][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2]özellikle romatizmal rahatsızlıklarda bin yıllardır kullanılmaktadır. [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2]Baş ağrılarını gideici özelliği vardır,Zencefil[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2]Uykuyu rahatlatır, [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2]Kandaki kollesterolu diğer bir çok bitkiye nazaran daha fazla oranda düşürür,
Bu ve buna benzer daha bir çok faydaları vardır zencefilin.
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]

Big GrinBig GrinBig Grin iiii ki varımmTongue
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]

hazımsızlığa iyi geliyosa tüm galatasaray camiasına zencefil çayı tavsiye ediyorum :yikildim:
Ara
history
Valla ben biliyorumda, biri için demiştim,,anladı o.
Ara
sıla
ZencefiL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:matematqe bi insanın kafası ya çalışır ya çalışmaz zencefil bile buna bişe edemezBig GrinBig GrinBig Grin

:yikildim: zencefil de biyere kadar yani daha napsın
Ara
ZencefiL
Big GrinBig GrinBig Grin dimiiii bi çaydanlık zencefil yapıp içsinlerr
Ara
ZencefiL
yaniii bnm üstüme okadar yüklenmeyinnn zeka işi başkaaa bn görevlerimi bilirim :FBig GrinBig Grin
Ara
sıla
valla dün akşamki hazımsızlığa bi çaydanlık yeter mi bilmem ama Big Grin Big Grin Big Grin
Ara
history
Kesin katılıyorum bizim anladığımızı o,da anlar umarım....
Ara
ZencefiL
yetmezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzBig GrinBig Grin
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 11 Ziyaretçi
  Tarih: 05-20-2024, 12:44 AM