:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tefekkür
TutkuM
Tefekkür, kainattaki ilâhî sanata bakıp, Yüce sanatkarı tanımak ve ona hayran olmaktır.
Tefekkür, varlıklarda gizlenen ilâhî güzellikleri ve tecellileri gönül gözüyle seyretmektir.
Kainattaki bütün güzelliklerin, üstünlüklerin, izzet ve şerefin asıl sahibi Allahu Teala‘dır. İnsan olsun melek olsun, her kimde ne varsa O‘nundur.
Aklın vazifesi O‘nu tanımaktır.
Gönlün vazifesi O‘nu aramaktır.
Kalbin vazifesi O‘nun sevgisini tatmaktır.

Yüce Yaratıcı zatını nur ile gizlemiş, tecelliler ile perdelemiştir. Sonra bütün akıllılara, bana gelin, beni tanıyın, benim dostum olun diye haber göndermiştir. İlâhî aşka gönül verenler, her yerde, her şeyde, her sevgilide O‘na ait bir ilim arar, haber sorar.
Yüce Mevla‘yı sevenlerine tanıtacak ve sevgisini tattıracak en güzel yol, O‘nun boyası ile boyanmış, her halleriyle O‘nun şahidi olmuş kâmil müminlerdir
Ara
asi_ve_mai
çoq güseldi sibel

Allah bizi yaqın dostlarından, sevdiği qullarından eylesin ( Amin )
Ara
CaNaT
teşekkürler güsel paylaşım
Ara
Ebu-CeNDeL
Rabbim razı olsun sibel...Rabbim salih kullarından sabr gösteren kullarından şükr eden kullarından ve rahmetine sığınan kullarından eylesin inşaALLAH...(amin)...
Ara
TutkuM
asi_ve_mai Adlı Kullanıcıdan Alıntı:çoq güseldi sibel

Allah bizi yaqın dostlarından, sevdiği qullarından eylesin ( Amin )
amin sağol zaman ayırdığın için
Ara
TutkuM
canat Adlı Kullanıcıdan Alıntı:teşekkürler güsel paylaşım
sağol canat
Ara
TutkuM
serhad_26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Rabbim razı olsun sibel...Rabbim salih kullarından sabr gösteren kullarından şükr eden kullarından ve rahmetine sığınan kullarından eylesin inşaALLAH...(amin)...
sağol serhad allahım cümlemizden razı olur inşallah(amin)
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-12-2024, 07:01 PM