:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ayrılık Senfonisi…
effe
[SIZE="3"]Ayrılık Senfonisi…

"İnsanların birbirini tanıması için en iyi zaman, ayrılmalarına en yakın zamandır", demiş Dostoyevski...

Bu sözün haklılığını kim bilir kaç yürek yaşayarak öğrendi..Çekilmez anların en kötüsü tenine ve hücrelerinden damarlarına kadar işler sonra..

kaçınılmazdır yürek sıkışması..belkide teklemesi..kim bilebilir ki yitilen her şeyin ardından yaşamak zorunda bırakılmayı..

sevdaların ayrılık arefesinde hep denirya seni seni sevdim , yaren kalalım diye...yalanın en süslenmiş halidir belkide..yada içini rahatlatmanın , karşısındakini daha fazla üzmemenin bir vicdan muhasebesidir söylenen bir kaç süslü kelime..

üzgünüm...

ölümlerin insana verdiği o dayanılmaz acı vardır ya..hani dünya o an yokmuş gibi gelir yada yerle bir olmuş gibidir..

İsmail Acarkan 'a bir kulak verelim ;

"...
Sevdiğim bu dünyada yaşamıyor ki!
O göklerin meltemidir,
Güneşin parıltısıdır,
Yağan karın beyazlığında,
Aşkıyla atan kalbimdedir O,
Kalbimdir O...."

Ayrılıkların , pişmanlıkların ardından söylenecek yada mecburen yapılacak belki de tek şeyi söylemiş üstad..Yani kabullenmek..Yani olmayacağını bilmek..yani bitmek......

bir yakınızı kaybettiğiniz gün , o anlarda ki acıyı hangi mutluluk bertaraf ederdi ki yaşananlarda..

ne yaptığınız bellidir , nede yapacağınız..öylece bir suyun üzerine atılmış yaprak gibi gidiyorsunuzdur..

sevdiğinizi bir daha göremeyeceğinize mi yanarsınız, yaşananları hep hatırlayacağına mı ? ..dahası yaşıyormuş hissinin ağır bastığı ve yüreğinde ki ölüme mi başkaldıracaksınız ..bilmez ve biçare halde geziniyorsunuzdur ortalıkta ..

Her hallerde kaçınılmaz son çoktan yazılmıştır..Ve perdeee...

Boş vermişliğin getirdiği biçare adımlar atar ayakların yarınlara...

Acılar , yok sevdalar daha doğrusu yalancı sevdalar , insan duygularının kendi zevki uğruna sömürülmesi (v.s)....ve bir dolu sahte haller...

Şöyle demiş ozan ;

"........
Karac’oğlan der ki kondum göçülmez
Acıdır ecel şerbeti içilmez
Üç derdim var birbirinden seçilmez
Bir ayrılık bir yoksulluk bir ölüm .."

ayrılık mı daha acı ? ölüm mü daha acı ? Yoksa yoksunluk mu ?

efekaya-2358/210607

<<<Yoruma Açık>>>
[/SIZE]
asi_ve_mai
hoş bi anlatım olmuş saol...
Ara
CaNaT
teşekkürler yüreğine emeğine sağlık efe
Ara
effe
Sonsuz Sevgi Aldatmacası..

Kendimle kaldığım çoğu zamanlarda hep içimde bir şeyler eksik kalırmış gibi gelirdi..Kimi zaman bunu çevremden örneklemelerle besledim,kimi zamanda kendimde buldum hatayı..Yaşamalıydım bu çelişkiyi ben mi?Çevrem mi ?
Ne olursa,kim olursa olsun vardığım kesin bir sonuç çıktı ve hangi yoldan gidersem gideyim,labirentin hangi yönüne ilerlersem ilerleyeyim sonu hep bir..Aldatmaca..Ve haliyle kendinle kalman…

Bir insan bir insanı yada bir metayı sonsuzluğa gidecek bir yolda hep sevebilir mi veya hayatının her diliminde ihtiyaç duyar mı o metaya..aslında bu sorunun cevabı çok acıdır.Duymak da vermek de istemez insan çoğu zaman.Çünkü edindiğin bir metayı hakkıyla kullanamamak gibi bir toplumsal rahatsızlığımız var..Yada bir sevgiliyi hayatının her diliminden sakınma veya koyamama gibi bir sorunumuz var..

Neydi peki bu duruma gelmemizi sağlayan etkenler?Hevesin yerini hayatı tek düze yaşamak mı ?
Hayata tek bir pencereden bakmak mı ?
İnsanların karşısındakinden fayda sağlama amaçlı yaklaşımları mı ?
Yoksa bencillik mi ?

eFeKaYa-1711/070807
Firari Fırtına
Efe Kaya ....

Çalışmalrını inceledim biraz . Alevidostlarda yazmışsın güzel yazılar . Paylaşımların umarım devam eder .

Sevg ...
Ara
MorciveT
Teşekkürler can dost güzel insan...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Adana da Bir Ayrılık Firari Fırtına 21 1,145 04-17-2007, Saat: 04:30 PM
Son Yorum: Firari Fırtına

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-11-2024, 03:36 PM