:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
maNga Fanlar? Gelin Bakim
w00w
ali mcx kardeşim. saol paylaşım için...
Ara
AdAmIn1i
85.jpg

belki resmi g?rmeyenler vard?r diye ekledim pleased.gif Rock'n Coke'da ?zg?r, koRn davulcusu David ile tan???p onunla bir resim ?ekildi.

maNga, di?er koRn elemanlar? ile de tan??mak istemi?ler ama bodyguardlar ge?it vermemi? pleased.gif En az?ndan ayn? ortamda koRn ile beraber yemek yemi?ler ...
Ara
AdAmIn1i
Biz yola ??karken,bizi ?u kitle dinlesin,bu kitle dinlemesin diye bir tak?nt?m?z yoktu,bundan sonra da olmayacak.M?zik insan ?zg?rl???ne arma?an edilmi? en g?zel ifade dilidir,?ok farkl? k?kenlerden ve aile yap?lar?ndan hatta uluslardan gelmi? farkl? farkl? insanlar? tek bir duygu b?t?nl???nde bulu?turabilmek en b?y?k tatmindir bizim i?in,??nk? m?zik ve sanat kal?plara sokulmamal?d?r,m?zik evrensel olmal?d?r,yeni gine'deki adamla ad?yaman'daki adam? ayn? duygular i?ene s?r?kleyebiliyorsan?z,bu iki kutuptaki adam? yak?nla?t?rabilmi?siniz demektir,i?te m?zi?in g?c? budur.devletler milletler,halklar,?evrelerini sarm?? s?n?rlar?n ?tesine ge?mekte zorlanabilirler,ama m?zik ve sanat?n s?n?rlar? yoktur,her yere her ruha ve kalbe ayn? anda dokunabilir.
bu y?zden bizi ilgilendiren, neyin neye ne kadar benzedi?inden ?ok,ne verebildi?idir,bir duyguyu ister sessizlikle,ister tenekye vurdu?unuz bir sopayla isterse gitarla anlat?n,?nemli olan sanat??n?n hislerini dinleyicileriyle ne kadar ba?ar?l? bir ?ekilde payla?abildi?idir.
madem illa bir isim koymam?z gerekiyorsa,maNga bir rock grubudur,??nk? maNga y?llarca rock m?zik icra etmi?,parklarda ?arap i?mi?,sokaklarda yatm??,yol paras?na ?alm??,hatta cebinden para verip konserlere ??km??,kafa sallam??,pogo yapm??,birer rocker gibi ya?am?? ve rock k?lt?r?yle beslenmi? bir gruptur.daha fazla ayr?nt?ya girmeye hi? gerek yok,alb?m ortadad?r,dinleyin,ismini siz koyun,size ne ifade ediyorsa maNga'da odur***

sevgi.

yagmur(maNga)

Al?nt?d?r..
Ara
AdAmIn1i
DSCF0032_resized.jpg

Manga'n?n konser sonraki ilk s?z?:
- Sahne a?lad? bee...

He He Koptum YaaBig Grin
Ara
AdAmIn1i
2 Mart 2005, ?ar?amba

Son g?nlerde dillerde d??meyen ?ark?lar? ile ?ok h?zl? ??k?? yapan MANGA ile yap?lan roportaj ?ok keyifli...

- ?nce kurulu? hikayenizi dinleyelim sizden.

Ferman (vokal): 2002 ba?lar?nda bu kadroya ula?t?k ama onun ?ncesinde de yap?la?malar vard?. Bu kadro oturdu?u zaman da ilk bestemiz ortaya ??k?yor ve onun akabinde Sing Your Song'a kat?l?yoruz.

- Neler ?al?yordunuz bar programlar?n?zda?

Ferman : Sert ?al?yorduk. Nu-metal'dan tutun da daha sert gruplara, Sepultura'ya kadar ?al?yorduk. Alternatifti ama piyasaya g?re ?ok daha sertti. Korn'lar, Sepultura'lar ilk defa bizimle ?al?nmaya ba?lad?.

Cem (bas gitar) : Bar olay?na da yeni bak?? a??s? getirdik diyebiliriz asl?nda, Ankara i?in s?yl?yorum. Bizden ?nce bar program?nda bestesini ?alan pek grup yoktu. Hem de Cuma gibi ?ok kalabal?k bir g?nde ??karken bestelerimizi ?ald?k biz. ?lk ba?ta tepkiler oldu ama sonra bir kitle olu?turmaya ba?lad?k. Art?k "Abi bu ak?am 'Yalan'? ?almayacak m?s?n?z?" diyenler olmaya ba?lam??t?.

- Nu metalle nas?l tan??t?n?z?

Cem : Hepimizin hikayesi ?? a?a?? be? yukar? benzerdir. Deftones'lar?n, Korn'lar?n, Limp Bizkit'lerin bizi etkilemesinin sonucudur.

Ferman : Ben kendi ad?ma konu?ay?m, a??r bir metal dinleyicili?i d?neminden sonra Korn'un kar??ma ??kmas?yla ?ok olmu?tum ve "Ben bu m?zi?i yapmak istiyorum" demi?tim.

- Hepiniz Ankaral? m?s?n?z?

Cem : Grupta herkes aslen Ankaral?, bir tek ben ??rencilik sebebiyle gelmi?tim.

Efe (turntable) : Art?k ?stanbul'a yerle?mi? durumday?z grup olarak, gidip gelmelerimiz oluyor. Ama Manga'n?n yeri art?k ?stanbul.

- Uzun ?aban?n ard?ndan alb?m?n ??kmas? nas?l bir his yarat?yor?

Efe : Belki biraz annenin ?ocu?unu ilk g?rd??? an gibi. Hani uzun s?re beklenir ama g?r?nce de o yorgunlu?a de?mi? olur.

Ferman : ?ok uzun ?al??t?k bu alb?m i?in, iki y?l boyunca o kadar ?ok hayal ettik ki o an?. Ve ?yle zamanlar oldu ki, bir araya gelip be?imizin de a?lad??? zamanlar oldu.

Ya?mur (gitar) : Bir grubun ortaya ??kmas? i?in ?ok ?al??kan olmas? gerekiyor, hele T?rkiye ?artlar?nda marjinal bir i? yap?yorsan?z ?ok daha inat?? olman?z gerekiyor. Bazen birileri geliyor, m?zi?e yeni ba?layacak, gelip sorular soruyorlar. Ben de "E?er d?zg?n bir hayat istiyorsan?z bu i?e hi? girmeyin" diyorum. (g?l?yor)

Ferman : T?rkiye'de genelde alb?m yapmak i?in grup kurmak veya barda ?almak i?in grup kurmak gibi bir durum var. Biz bu m?zi?i yapmak i?in topland?k, st?dyoda ilk bir araya geldi?imizde o kadar heyecanl?yd?k ki... Grubu b?yle kurduk; b?y?k hayallerimiz yoktu. Bu iyi niyet, pozitif enerji geri d?nd? diye d???n?yorum.

?zg?r (davul) : ?u da var, 2002'den beri biz sadece m?zik yapmad?k. Grubun ismi Manga, onunla ilgili bir konsept olu?turacak ?ekilde alb?m? olu?turmak istedik. Artwork'lerle ?ok u?ra??ld?, ?ans y?z?m?ze g?ld? ?ok iyi bir ?izer arkada? bulduk. ?ll?strasyonlar yap?ld?, sonra onlar ?? boyutlu modellenerek klip olu?turuldu. Maskot ?zerine de, kapak tasar?m?yla da ?ok u?ra??ld?.

Efe : Yani elinizdeki CD iki senedir tasarlanan her ?eyin son noktas?. O y?zden bahsetti?im gibi, ?ocu?umuzu tutmak gibi geliyor.

Ya?mur (gitar) : Alb?m kapa??ndaki karakterlerin her biri de bizim karakterlerimizin abart?l? d??avurumu. Manga k?lt?r?nde de vard?r zaten abart?.

- T?rkiye'de nu-metalin az?msanmayacak bir kitlesi var. Ama nu-metal de d?nyada bir d???? ya??yor. Korn, Linkin Park gibi gruplar?n sat??lar? d??mekte.

Ferman : Birebir Korn, Linkin Park m?zi?i yapt???m?z? d???nm?yoruz. E?er direkt Korn taklidi olmay? ama?lasayd?k kafam?zda bu soru olurdu. Biz ortaya farkl? bir sound koydu?umuza o kadar inan?yoruz ki, yerini bulacakt?r T?rkiye'de. ?unu s?yl?yoruz, bizi dinleseler onlar?n bile bizden feyz alaca?? ?eyler olacakt?r. M?zi?imizdeki T?rkl???n daha ?nceden yap?lmam?? oldu?unu d???n?yorum ??nk?.

Ya?mur (gitar) : Biliyorsunuz art?k yabanc? gruplar da T?rk ezgileri kullanmaya ba?lad?lar. Chemical Brothers'?n son single'? mesela.

?zg?r (davul) : Tek hedef kitlemiz de nu-metal kitlesi de?il zaten. Bir dolmu? ?of?r? de dinlesin bizi, olabildi?ince geni? bir kitlemiz olsun isteriz.

- ??k?? ?ark?n?z 'Bir Kad?n ?izeceksin' Linkin Park'? fazlas?yla an?msat?yor. Oysa alb?mdeki di?er ?ark?larda bu kadar belirgin bir benzerlik yok.

Ferman : Di?er ?ark?larda daha sert olanlar var, daha alaturka olanlar var. Biz bu ?ark?y? alb?mdeki yelpazenin en merkezinde oldu?unu d???nd???m?z i?in se?tik. Sonu?ta bir alb?m? tan?tmas? a??s?ndan b?yle bir tercih yapt?k.

- Manga'yla konu?urken animeleri, mangalar? sormamak olmaz.

Efe : Anime k?lt?r?yle en ?ok ilgilenen ?zg?r.

?zg?r : Bu biraz ?ocukluktan gelen bir ?ey. Fark?nda olmadan hepimiz anime k?lt?r?yle b?y?d?k asl?nda. ?eker K?z Candy de bir ?e?it anime. Robotech var mesela, ki Robotech kopuk bir animedir, hep k?t?ler kazan?r! (g?l??meler) Hayalg?c?n? ?ok farkl? bir ?ekilde zorlayan bir taraf? vard?r animenin. Bir?ok sinema filminden daha ?ekici geliyor o y?zden. Bir de bir ki?inin hayal ?r?n? ve el eme?i sonucu oldu?u i?in de sayg? duyulacak bir sanat formu.

- Son olarak eklemek istedi?iniz bir ?ey var m??

Manga : Korsana hay?r! (kahkahalar)

Ara
AdAmIn1i
kapak2.jpg

G?zel Bir Kapak ResmiSmile
Ara
AdAmIn1i
ro4.jpg

ro11.jpg

ro23.jpg

ro28.jpg

ro39.jpg

ro58.jpg

ro90.jpg

ro96.jpg
Ara
AdAmIn1i
ro128.jpg

ro127.jpg

ro125.jpg

ro118.jpg

ro77.jpg
Ara
Pessimist
sağolasın kardeş resimler için kayseri'deki konserlerine bende gittim ben beğendim attıkları havluyuda kaptımBig GrinBig Grin
AdAmIn1i
Havlu Big Grin Oda G?zel Ba?ka Bi?i Atamad?larm? Smile
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-11-2024, 08:55 PM