:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İdeal Koca Adayı...
YARGIÇ
Değişen zamanın bize getirdikleri arasında varolan bu ilginç durum dikkatimi çekiyor.Hani gülsek mi ağlasakmı bu duruma bir türlü karar veremedim.Bana göre ciddi anlamda traji komik bir olay.Evet ne yazıkki değişen ve olaylara daha farklı bakan bir toplum içerisinde ideal koca,ideal sevgili anlayışıda bir hayli değişmiş.Aslında bununla ilgili herhangi birşey yaşadınmı diye soracak olsanız buna cevabım hayır olur ama sadece gözlemlerimle görmem gereken kadarını gördüğüme inanıyorum.
Bundan çok değil belki 15 yıl önce bir genç kıza soracak olsanız nasıl bir kocan olmasını isterdin diye utana sıkıla vereceği cevap düzgün bir işi olsun içkisi kumarı olmasın yani klasik bir adam isterlerdi.Yani en azından kişinin çalışması bir işi olması ve arta kalan zamanınıda kendisi ile geçirmesi o dönemde önemli bir durumdu.Özellikle iş konusu herşeyden önce gelirdi.Dedim ya değişen toplum bizlere o kadar ilginç şeyler getirdiki bunlardan biride ideal koca adayı.Tabiki bu herkes için geçerli bir şey değil ama gördüğüm kadarıyla toplum içinde genç kızların yüzde elli gibi yüksek bir oranında (az bile söylemiş olabilirim) ideal koca adayı şu şekilde;öncelikli olarak erkeğin işinin olup olmaması pek mühim bir konu değil yeterki zamanının çoğunu sevgilisine ayırsın yani evde oturup boş boş duran saatlerce telefonda konuşabilen sevgilisine bol bol vaatlerde bulunan yapmasına gerek yok atması yeter söylemeden geçemeyeceğim hele eğer bu adam bir çete üyesi serseri yada çete lideri ise kesinlikle idealdir birçok kız bu tarz bir erkekle sevgili olmak ister.Tabiki evlendikten sonra olacaklar yada olmayacaklar kesinlikle düşünülmez.15 yaşlarda evlilik dedikleri bundan 30-40 yıl önce normaldi bundan 7-8 yıl önce ise beraber okul bitirdiğimiz kızlar o yaşta evlenilirmi derdi.Şimdi bir büyük şehirde yani metropol diye tabir edilen bir yerde İstanbulda daha ortaöğretim çağında genç kızların işsiz güçsüz aylak aylak gezen adamlarla evlilik planları yaptığını görüyorum duyuyorum şahit oluyorum ve bana içler acısı bir durum olarak geliyor.Evlilik bu kadar basit bir kurummu acaba diye düşünmeden edemiyorum.Bizim toplumumuzda en önemli kurumlardan biri olan aile bu kadar basite indirgenmemeli herşeyden önce genç kızlarımızı doğru tercih yapabilmeleri konusunda baştan eğitmeli her konuda gerekli bilgileri vermeliyiz diye düşünüyorum.Ve çalışmayan insanlara zarar verecek karakterde ergenlik çağında erkek çoçuklarını iyi yönlendirmeli baskından ziyade konuşarak anlaşarak topluma yararlı bir insan haline getirmeliyiz.Unutmayalım ki atılacak her yanlış adım bir insana bedel olabiliyor bir insan çok şey demektir.Kültürel değerlerini kaybetmek bir toplum için ise en içler acısı durum olur.
Sonuç itibari ile değişen toplumun İstiklal Marşımızdada dendiği gibi medeniyet denilen tek dişi kalmış canavara kaybetmemesi için birey olarak kültürel değerlerimizin en küçük bir zerresine bile sahip çıkmalı yaşayan ve ileride doğacak olan çocuklara öz değerlerimizi verebilmeliyiz.Herkesin küçük bir duyarlılığı kazanılacak bir zafer olacaktır.
(Yazıda şahsi herhangi bir durum yoktur.Konu ile ilgili üstüne alınan hiçkimse olmamasını rica ediyorum kimsenin şahsına yazılmamıştır sadece küçük bir bakış açısı.Ekleyeceğiniz her güzel şey bizlere toplum için yararlı bir insan kazandırabilir.Kazanacağımız her insan bizler için onur kaynağıdır)
Sevgiler...
Ara
ѕqρα кJмя
İlk defa bi kişisel makale okudum bu forumda.

Ve bayada beğendim şahsen.

Bundan sora yazılanlarıda okurum artık.

Gerçektende artık erkeğin hovardası daha dikkat çekiyo.

Yani yazdıklarında tamamen haklısın yılmaz abi Big Grin

İmzamı atıyorum kısaca.
Ara
YARGIÇ
ѕqρα кJмя Adlı Kullanıcıdan Alıntı:İlk defa bi kişisel makale okudum bu forumda.

Ve bayada beğendim şahsen.

Bundan sora yazılanlarıda okurum artık.

Gerçektende artık erkeğin hovardası daha dikkat çekiyo.

Yani yazdıklarında tamamen haklısın yılmaz abi Big Grin

İmzamı atıyorum kısaca.

Teşekkür ederim Mert imzanı beğeniyorumBig Grin
Ara
ѕqρα кJмя
Öle herkesede atmam zaten :yikildim:
Ara
YARGIÇ
BiliyorumBig GrinBig Grin
Ara
pptya83
Teşekkürler Yargıç .Yazdıklarına tamamen katılıyorum.Zaten son yıllarda boşanmalarda patlama oldu.Bence boşanmaya en büyük etken de hanım kızlarımızın evliliğe karar verirken yanlış bakış açıları ve senin de bahsettiğin gibi evlenilecek adayda aradıkları yanlış kriterler.
Ara
YARGIÇ
Ben teşekkür ederim papatya güzel bir bakış...
Ara
MasaL_perisi
Mukemmel bir makale
daha doğrusu bir konu ama tabi ki yazanın da mukemmeliği ortada
Lakin değişen birşey olmayacak çünkü biz diyoruz eğitim hoşgörü
16 20 arası yaşlarda gençlik diyor ki zenginlik havalı olmak havalı palavraci da olsa biriyle olmak başkasının sevgilisiyle aşk yaşamak macera yaşamak daha cezbedici...Smile
Sonuçları düşünmek mı
O da ne diye soruyorlar Wink
Yani kısacası günü gününe yaşamaya tercihleri
Ve bu tercihler git gide daha da kötülere dönüşecektir
Karamsar mı düşünüyorum Smile
Yok bildiğim şeylerdir aslında bunlar
Derin bir konu ama tartışacak değiliz Smile
Fikirleri değişmesi için bazı şeyleri yaşamaları lazım Wink

Boyle güzel bir konu seçtin için ayrıca teşekürler Yılmaz
Yüreğin dert görmesin arkadaşım
Ara
YARGIÇ
Ben teşekkür ederim Melek eklediklerin eksiklikleri tamamlamaya yardımcı oluyor.Biz her konuda her şekilde farklı olmalıyız...
Ara
in_love_girl
İnan içinde bulunduğum yaşın tavır ve davranışları o kadar iğrençki..
Onlarla aynı süre yaşamış,hemen hemen aynı tecrübeleri olan biri olmak.Ama düşünce olarak bu kadar uçlarda olmak...
Etrafımda böyle kızlar istemediğim kadar var.Ve ben çok kez konuşmayı denedim bu konuyu... Ama sanki onlar uzaydan gelme.Konuşamıyorsun bile.O kadar değişikki dünyaları,düşünceleri.Tii ye almaya başlıyorlar seni.Ne geri kafalısın falan diye.Daha sevmekten,fedakarlıktan,sadakatten haberleri yok ama ağızlarında sakız gibi seni seviyorum'lar.Çok önemli bi konu gerçekten... Çok güzel ifade etmişsin Abicim...
Tşk'ler...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-11-2024, 05:27 PM