:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ke$ke Annemi DinLeSeyDim ZamanınDa. .
GCLRNFNS
Yine kafamı bilmece gibi karıştırır durur sevdan. Yine maziyi özler beyin. Yine cevapsız kalır bütün şıklar. Ve yine.......

Keşke annemi dinleseydim zamanında. Çocuksu aklımla, herşeyle yüzleşebilirim edasıyla, kimi zaman hırçın,kimi zaman aksi ve her zaman bir çocuk... Çocuksu beynimle yol aldım bu sevdaya...

Karman çorman olsada sayfalar, ben okumaya razıydım. Sen ise silmeye... Tükürük gibi geldi yüzüme sevdan! Yapıştımı gitmiyor bilirmisin?! Yüzünde bir iz bırakıyor. Kalbinde ayrılık...acı...hüzün.. Yapıştımı gitmiyor bilirmisin?!..

Keşke annemi dinleseydim zamanında. Herşeyin en iyisini,en şeffafını,en temizini istedi hayatımda.. Ben ise verdiği temiz sayfaları karalamaktan, üstüne çay dökmekten başka bişey yapmadım. Belkide yapamadım aslında.. Yazık oldu sayfalara..

Bir hayat gitmesine yakın, ölümü yaşamına yakın bir zamanda kırdım tüm kalpleri. €zdim geçtim mutlulukları.. Üstüne basıp çiğnedim gülümsemeleri.. Yâr'ın yerini verdim yalnızlıklara. Onlar olsun
sevdam istedim. Biliyorum ya,mutluluk haram bana!! Ölümü yaşamına yakın bir zamanda, oyunlar oynadım hayata...

Herzaman böyle oluyor.. Başladımı çabuk bitiyor sevda(n).. Arkana bakmadan gidiyor. Arkasına bile bakmadan koşuyor hırçınlık.. Bitiyor sevda(n).. Ölüm yaklaşıyor. Görmemezlikten geliyorsun. Karamsarlaşıyorum işte o'an. Ölümü yaşamına yakın bir zamanda ezip geçiyorum hayallerimi...

Keşke hep çocuk kalsam.. Annemle saklambaç, abimle yakalamaç oynasam. Barbielerim olsa benim yine.. Onlara evler,yuvalar (bizim hiç olamadığımız sevdalar) yapsam.. Babamla gezsem,tozsam.. Çılgınlıklar yapsam dostlarla. Yüzümden tebessüm gitmese hiçbir zaman... Ama olmuyor ya... Ölümü yaşamına yakın bir zamanda, unutuyorum olanları.

"Bitmesin sevdalar" dileğim.. Seven kalp bulunmaz birdaha.. Yürek bu ya, sevemez başka kişiyi..Olamaz ya başkasıyla... Değerini de anlamak gerekir.. Yoksa yazık olur büyük sevdalara......

Keşke annemi dinleseydim zamanında. Çocuksu aklımla, herşeyle yüzleşebilirim edasıyla, kimi zaman hırçın,kimi zaman aksi ve her zaman bir çocuk... Çocuksu beynimle yol aldım bu sevdaya...
Ara
GCLRNFNS
oysa ben senden bir bardak su istedim
akdeniz değil
son yalnızı benimdir bu kentin
istanbul arkamdan gelir
ey hüznü yüzünde gülücük diye taşıyan kız
hep kendine mi saklarsın çocukluğunu......
Ara
ÇiLeK
İLK PİŞMANLIK

Bana ne zaman sorsalar;

‘’Pişmanlık sence nedir?’’ diye:

Soranlara senin fotoğrafını gösteriyorum...

Beni tanıyanlar hemen anlıyorlar;

Çünkü biliyorlar uğruna ne acılar çektiğimi,

Uğruna neler verdiğimi,

Kimleri ezip de seni seçtiğimi...

Beni tanımayanlarsa ilk önce anlamıyorlar;

Ne demek istediğimi...

Yaptıklarından bana en az acı verenini anlatıyorum onlara;

Bana en az acı verenini...

Beni sevenler hep benden yana çıkıyorlar;

Benim yanımda olduklarını gösterip; seni kınıyorlar,

Yaralarımı kapatmama yardım ediyorlar...

Beni sevmeyenlerse en hassas noktamdan vurmaya çalışıyorlar;

Hala bana seni gösteriyorlar;

Beni ateşin ortasına, alevin en kızgın kısmına atmaya çalışıyorlar;

Sanki beni senin denizinde boğmaya çalışıyorlar...

Ben mi ne yapıyorum?

Bütün zamanımda ağlamaklı, üzgün, yorgun...

İlk pişmanlığıma yanıyorum;

Ben hala senin sayende yaşadığım;

İlk pişmanlığın acısını çekiyorum...

keşkee dedigimizde bazen çook geç kalıyoruzz...
Bir hayat gitmesine yakın, ölümü yaşamına yakın bir zamanda kırdım tüm kalpleri. €zdim geçtim mutlulukları.. Üstüne basıp çiğnedim gülümsemeleri.. Yâr'ın yerini verdim yalnızlıklara. Onlar olsun
sevdam istedim. Biliyorum ya,mutluluk haram bana!! Ölümü yaşamına yakın bir zamanda, oyunlar oynadım hayata...

(oyun oynuyan hayat aslında dimi ama biz sadece hayatın oynadıgı oynun oyuncularıyız)

emegine ve yüregine saglık gerçekten çook güzel paylaşımdı...
Ara
GCLRNFNS
tşk hilalllllllllll eyvallahhhhhhhhSmile
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-10-2024, 06:27 PM