:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ve ağlamaktan korkma gözüm
EndLess
2005687906914062004_rs.jpg

Bir gözyaşı, gül mevsiminde güle karşı akarsa aşk olur adı; sevgiyi damıtır en derin yerinden. Suçlardan sonra tenha gecelerde akarsa tevbedir tadı; gönülleri arıtır en kara kirinden. Madem ki gözyaşı bir kutlu demdir, elbette bir erdemdir.

Bir gözyaşı, bir cevherdir ateşten kaynayan ve alev gibi yanan. Özü sudur ama avuçta bir yalım, gönülde bir yangın olur. Bir ateş düşünün, dumanı âh ile çıkar da külleri göz yaşına karışır ya…Hayat bir mum alegorisidir hani, mumun başındaki yanış gözde yaş olur da gözyaşı alevle barışır ya…Alev can ipliğini yakınca, acıdır ki, bedenini eritir de mumun, su ile alev birbiriyle yarışır ya… Aşıka göre cennet olur cinnet ve kendi gözyaşında boğulur akıbet…

Gözyaşıdır ki yıkayarak yakar, yakarak yıkar. Arıtır ve eritir; temizler ve gizler…Fazilettir, diyettir…Bu yüzden denilir ki gözyaşı yiğitler kârıdır ve civanmertler vakarıdır.

Tohumu eken bilir, Göz yaşın döken bilir, Gül kadrin diken değil, Çileyi çeken bilir, Ve ey gözyaşım,

Bulutuna sadık yağmurlar gibi gel, ve kadim bir dostu uğurlar gibi git… Bir atımlık mesafede yalnızlığın kurşunlanan coşkusuyla gel, geleceği savaşa mecbur annelerin korkusuyla git…Geceyi içine döken tomurcukların yeşiliyle gel; goncayı açılsın diye bekleyen bülbülün diliyle git…Bülbüller konan dallarda yaprak gibi gel, ve derinlerde bendini yıkan bir ırmak gibi git. Yalınkalem savaşlara meftun acılarla gel, pişmanlık dolu yüreklerden sancılarla git…

Ve ağlamaktan korkma gözüm
Ara
EndLess
İçimde küs yapıp oturmuş küçük bi çocuk war.
Saçları darmadağın, eli yüzü sokak kokuyo. Çocuğun içinden sokak geçiyo..
Kollarını göğsü üstünde birbirine dolayıp oturmayı,yani benim yarım aklımla küs yapıp oturmayı
ilk öğretmeni öğretti ona. “kelebek yapın bakalım, arkanızada yaslanın” derdi, derse başlamadan Öğretmenim...
Tıpkı altı yaşımda öğrettiiniz gibi kelebek yapıorum kollarımı, arkamada yaslandım ama başım öne eğik...
Küs yaptım sizin kelebeğinizi... Abaküsümde burda, sayı boncuğum yani. .
Her boncuğa bi acımın adını weriorum, sayıyorum!!!
Şimdi aklıma gelmişken sorim; çarpım tablosunu neden öğrettiniz bana?
Hayat sawaşının hiçbi çarpışmasında işe yaramıyo, hesap makineleri ne güne duruyo?
Ama belkide şunun için öğrettiniz; sıfırla hangi sayıyı çarparsak çarpalım yine sıfırdır!
we sen "bir"din ey hayat...!Kime çarpsan onu kendine getirirdin, ben de kendime geldim..yine sıfırım işte.
Deliliği bi muska gibi bağrımda asılı taşıorum. Deliyim; delilsiz deliliğimle iftihar ediorum....
Aklı reddediyorumki,aklımla sewemem seni. aklımla onaylayamam sewgimi ey hayat...
Sen aklıma yasaksın diye,aklı yasaklıyorum kendime.!Deliliği bi muska gibi bağrımda taşıorum sewebilmek için seni.
Deliyim, bırakın uslandırmayın beni...!
Öğretmenim... Anlamını bilmeden kullandık kurşun kalemleri. Şimdi kurşunlar içimi delip geçerken,
hangi kurşun we hangi kalem yazcak yanmış yerlerimi...?!
İçimde küs yapıp oturmuş küçük bi çocuk war. Saçları darmadağın, eli yüzü sokak kokuyo....
Çocuğun içinden sokak geçiyo. İçimde senden geçilmiyo ey hayat... içim senden geçilmiyo...!
Islak caddelerde, yağmur kokusu... Yalnızlık kapımı yıllar önce çaldı, boş bulundum içeri aldım.
Misafirimdi... Artık ew sahibim! Nereye taşınırsam taşınim, yalnızlığın kiracısıyım.!
Şimdi bu hayatın neresi benim.!!!?
Odamda rüzgar war bugün... İçimde küs yapmış bi çocuk.......
Ara
Qetesh
[COLOR="Black"]yüreğin dert görmesin kardeş...
emeğine sağlık süper...Smile
[/COLOR]
Ara
asi_ve_mai
eline yüreğine sağlık kardeş gerçekten çok güzel paylaşımlar
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Korkma Seni Artık Sevmıyorum Stinq 3 313 04-08-2022, Saat: 11:18 AM
Son Yorum: wildfang
  Korkma, Seni Artik Sevmiyorum .. Hasretiim 2 387 09-18-2010, Saat: 10:44 PM
Son Yorum: Hasretiim
  Gözüm kapalı seviyorum seni… acemhe 13 956 07-25-2010, Saat: 12:58 AM
Son Yorum: history
  Korkma,seni sonsuza kadar sevmeyeceğim! Hasretiim 6 385 06-15-2010, Saat: 05:05 PM
Son Yorum: Hasretiim
  korkma! bir daha dön-me-ye-ce-ğim... acemhe 3 355 09-13-2009, Saat: 03:50 PM
Son Yorum: acemhe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 07:11 AM