:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linderoth İmzaladı...
CReATuRE
140607_6b.jpg

Galatasaray’ın bu sezonki ilk yabancı transferi Tobias Linderoth, Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası’nda düzenlenen imza töreni ile resmen Galatasaraylı oldu.

Galatasaray ile 3 yıllık sözleşmeye imza atan Tobias Linderoth’un imza törenine Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve Basın ve Operasyon Sorumlusu Yako Igual da katıldı. Tobias Linderoth’un yeni sezonda giyeceği 6 numaralı forması ile birlikte basına tanıtıldığı imza töreninde, Linderoth basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İmza töreninde Linderoth şunları söyledi: "Burada olduğum için çok mutluyum. Galatasaray gibi önemli çok büyük bir kulüpte olduğum için sevinçliyim. Başarılı olmak için çok çalışacağım. Galatasaray çok büyük bir kulüp, burada oynamak her futbolcu için çok önemli bir fırsattır. Galatasaray'da bazı oyuncuları ismen tanıyorum, bunlar; Hasan Şaş, Song ve Hakan Şükür. Türkiye'ye karşı da bir çok defa oynadım bu nedenle oyuncuları tanıyorum”

Tobias Linderoth, 6 numaralı formanın yıllarca Arif Erdem, tarafından giyilmesi ile ilgili olarak ise şunları söyledi, “Arif’i de tanımıştım. Büyük oyuncuların yerini doldurmak gerçekten zordur, aynı numarayı taşıyacağız ama çok farklı tipteki oyuncularız. Ben Arif Erdem ile aynı forma numarasını taşıyacağım ve elimden geleni yapacağım”

Sayın Feldkamp ile ilk kez tanışacağız, ben sayın Feldkamp’ın Galatasaray’da yakaladığı daha önceki başarılarını biliyorum, böyle önemli bir teknik direktörle çalışacağım için de çok heyecanlıyım. Roger Ljung ile konuştuk ve çok iyi şeyler duydum kendisinden. Hem Galatasaray hakkında, hem Türkiye hakkında. Ve bu konuşmalar kararım üzerinde çok etkili oldu.”

Çalışmayı seven bir orta saha oyuncusuyum, orta sahada benim görevim yer tutmak, top kapmak ve basit bir şekilde oyunu önümdeki oyunculara açacak şekilde devam ettirmek. Bu orta saha oyuncularının daha iyi ileri çıkmalarını sağlıyor. Türkiye'de futbolun çok iyi bir düzeyde olduğunu düşünüyorum. Milli Takım'ın durumu ve kulüp takımlarının durumu bunu gösteriyor. Gelmeden önce Frederick Risp ile de konuştum, kendisi bana Türkiye'de futbolun çok iyi düzeyde olduğunu söyledi.

Everton'a gittiğimde takımın başında Walter Smith vardı. Daha sonra kendisi ayrıldı yeni bir hoca geldi. Bu benim için bir talihsizlikti, her şeye sıfırdan başlamış gibi oldum. Daha sonra Japonya'daki Dünya Kupası'nda sakatlandım, bir sonraki sene sadece 25 maç oynayabildim. Bu sebeple kendime daha fazla şans bulabileceğim bir takım bulmaya karar verdim. O sırada Kopenhag'ın teklifi geldi ve bu teklif çok cazipti, ben de değerlendirdim. Galatasaray'da uyum sorunu yaşayacağımı zannetmiyorum ve çok kolay uyum sağlayacakmışım gibi gözüküyor”

İmza töreninde Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Adnan Sezgin kampa kadar transferi bitirmek istediklerini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti. “Bizim planımız kampa kadromuza katmak istediğimiz oyuncularla gidebilmemiz büyük avantaj olur. İnce bir detay var. Bugün görüştüğümüz isimler gerçekten önemli futbolcular. Çeşitli detaylar var. Kulüp yapıları, futbolcularla ilgili sorunlar…. Ama bizim amacımız ayın 20’sinden önce büyük çoğunluğunu bitirebilmek. Ama transfer konularında bizleri mazur görün. Bu transfer görüşmelerinin basına yansımasının olumsuz etkilerini biz bu görüşmeler sırasında yaşıyoruz. Bu yüzden belirli bir aşamaya gelmeden hangi aşamada olduğumuz söylememiz mümkün değil. Size bir örnek veriyim. Linderoth’un kulübü halka açık bir şirket. Dolayısıyla bu konuda yapılan tüm görüşmelerin Danimarka’da borsaya bildirilme zorunluluğu var. Biz birkaç gün bunu beklemek zorunda kaldık. Halka açık olmasa bile diğer futbolcular geldiğimizde basına yansımasının olumsuz yansımalarını görüyoruz. Gerek fiyat artırımı, gerekse pazarlıklar konusunda. Bu nedenle bizi anlayışla karşılayın. Transferi bitirdiğimizde gerek resmi sitemizden, gerekse diğer yollardan mutlaka bilginiz olacaktır. Kadromuzda yer alan oyuncularla ilgili olarak ise hemen hemen bütün futbolcu arkadaşlarımızla konuşuyoruz. Görüşmelerimiz de sürecek. Kontratlarının bazı bölümlerinin değiştirilmesi, gerekse önümüzdeki yıllarla ilgili olarak kendileri hakkındaki görüşmelerimiz kendilerine aktarıyoruz

Linderoth ile yapılan transfer konuşmaları sırasında eski futbolcumuz Roger Ljung’un bir menajerden öte bize çok yardımı oldu. Gerek Galatasaray’ın tanıtılması, sadece o noktada da kalmadı. Kendisi bu görüşmeler sırasında Galatasaraylı gibi davrandı. Kendisine de teşekkür ediyorum.”

Kaleci transferi düşünmediklerini söyleyen Adnan Sezgin Aykut, Fevzi ve Fırat’la beraber üç kaleciye sahip olduklarını belirtti.

Adnan Sezgin, Fenerbahçe maçında çıkan olaylar sonucunda aldıkları 5 maçlık seyircisiz oynama cezası ile ilgili olarak şunları söyledi, “Beş maç ceza ile ilgili gerekli tüm başvuruları yapacağız. İtiraz hakkımızı kullanacağız ve tahkime gideceğiz. Transfer konusundaki sıkıntılarımızdan biri olarak tribünlerde yaşanan olayları da sayabiliriz. Bunlar transfer etmek istediğimiz oyunculara olumsuz olarak yansıyor. Bu yalnızca bizim sorunumuz değil tüm Türkiye'nin sorunu. Kimse kendini bu olayların dışında tutup, önerilerde bulunmaya kalkmasın, herkes öz eleştirisini yapmalı.”
GCLRNFNS
hayırlı olsunnnnnn...galatasaylı camiasına...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yasin Çakmak imzaladı hür general 1 286 08-04-2007, Saat: 09:43 PM
Son Yorum: ѕqρα кJмя
  Vederson imzaladı! Ñ•qρα кJмя 0 289 06-11-2007, Saat: 05:13 PM
Son Yorum: ѕqρα кJмя

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 05:02 PM