:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadinlar Neden Ağlar
CaNaT
KADINLAR NEDEN AÄžLAR

Küçük bir erkek çocuk annesine sordu; "Niçin ağlıyorsun ?" "Çünkü ben kadınım" diye cevapladı annesi. "Anlamadım !" dedi çocuk. Annesi çocuğunu kucaklayıp; "Ve hiç bir zaman da anlayamayacaksın!" dedi.

Çocuk bu sefer babasına; "Baba, annem niçin ağlıyor?" diye sordu.
Babanın cevabı; "Bütün kadınlar sebebsiz ağlayabilen yapıdadır"

Küçük oğlan büyüdü, yetişkin adam oldu ve hâlâ kadınların niçin ağladıklarını keşfedemedi. Nihayet öldükten sonra cennete gittiğinde Allah'a sordu. "Allahım!" dedi "Kadınlar niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar?"

Allah dedi ki... "Ben kadınları ozel yarattım!...

Tüm yaşamın ağırlığını taşıyabilecek kuvvette olmasına rağmen başkalarına teselli verecek kadar yumuşak omuzlar; doğumun acısına olduğu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim. Başkalarının kuvvetinin kalmadığında devam edecek azmi, ailesinin hastalığında yorgunluğa papuç bıraktırmayacak kudreti verdim. Her türlü ağır şart altında, ve hatta annelerini çok kötü incitseler de çocuklarını sevmek duygusallığını verdim. Bu duygusallık her yaştaki çocuklarının yaralarını sarmalarına, sorunlarını dinleyip paylaşmalarına yardım ediyor. Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmek kuvvetini verdim. Onları erkeğin kalbini korumaları için yarattım. Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyeceğini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranışlarda bulunacağını anlayacak duyarlı bir zeka verdim. Tek zayıflık olarak kadınlara birer göz yaşı verdim. Tamamen kendilerinin sahip oldukları, ihtiyaçları olduğunda kullanmak üzere.. İnsanlık için bir gözyaşı..." diye cevapladı.

Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne kendini ne şekilde taşıdığıdır. Kadını esas güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakarlığı, sorumluluğu, anlayışı, sadece bilgiye değil aynı zamanda kalbe de yönelik aklıdır.

-ALINTI-

İyi ki varsınız ......
Ara
moby
gönülden katılıyorum... paylaşım içinde gönülden teşekkürler...
:: CiMCiMe ::
Süper bi yazı paylaştığın için teşekkürler..

:A::A::A:
Ara
HIÇKIRIK
HARİKA BİR YAZI PAYLAŞIM ,İÇİN TŞK.
Ara
meervee
süper olmuş eline sağlıkk
Ara
rapunzel
valla öle bencede doğru Smile
sağol....
Ara
aMyLee
Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne kendini ne şekilde taşıdığıdır. Kadını esas güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakarlığı, sorumluluğu, anlayışı, sadece bilgiye değil aynı zamanda kalbe de yönelik aklıdır.

sağoL ya çoq güseLL bi yasıı emeğine sağLık SmileSmile
Ara
pum'um
gerçektende iyiki varız...
teşekkürler canat...Wink
Ara
TutkuM
çoğru yazılmış gerçekten kadınlar hertürlü zorluğun altından kalkabilecek yapıya sahipler ve nekadar acı çekerlerse çeksinler dimdik ayakta durabiliyorlar ve çok zeki ince düşünceliyizdir Smile) teşekkürler canat
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir kad?n neden a?lar? bilgeis 4 572 04-13-2022, Saat: 05:13 AM
Son Yorum: wildfang
  Erkekler Neden Sıkılır?.. sıla 6 869 01-26-2012, Saat: 05:48 PM
Son Yorum: ZencefiL
  Neden Adet Ağrısı Çekeriz? YasSmin 2 831 06-18-2011, Saat: 09:16 AM
Son Yorum: YasSmin
  Kadınlar neden yalan söyler? MaSaL 0 881 03-02-2011, Saat: 06:50 PM
Son Yorum: MaSaL
  Kadınlar hangi tür erkekleri çekici bulur Hasretiim 0 531 09-17-2010, Saat: 12:25 PM
Son Yorum: Hasretiim

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-09-2024, 06:38 AM