:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kadin ve g?zyasi....
gurbetci
K???k bir erkek ?ocuk, annesine sordu :
"Ni?in a?l?yorsun?"
"??nk? ben kad?n?m." diye cevaplad? annesi.

"Anlamad?m!" dedi ?ocuk.
Annesi, ?ocu?u kucaklay?p :

"Hi? bir zaman anlayamayacaks?n!" dedi.

Babas?na "Baba, annem ni?in a?l?yor?" diye sordu.

Baban?n cevab?:
"B?t?n kad?nlar sebepsiz a?layabilen yap?dad?r" oldu.

K???k ?ocuk b?y?d?, yetiikin adam oldu, hal? kad?nlar?n ni?in a?lad?klar?n? ke?fedemedi. Nihayet ?ld?kten sonra cennete gitti?inde Allah'a sordu.

"Allah?m!" dedi: "Kad?nlar ni?in bu kadar kolay a?layabiliyorlar?"

Allah: "Ben kad?nlar? ?zel yaratt?m! T?m ya?am?n a??rl???n? ta??yabilecek kuvvette olmas?na ra?men ba?kalar?na teselli verecek kadar yumu?ak omuzlar, do?umun ac?s?na oldu?u kadar do?urduklar? evlatlar?n?n nank?rl???ne dayanabilecek i? kuvvetini verdim.

Ba?kalar?n?n kuvvetinin kalmad???nda; devam edecek azmi, ailesinin hastal???nda; yorgunlu?a pabu? b?rakt?rmayacak kudreti verdim. Her t?rl? ?art alt?nda, hatta kendilerini ?ok k?t? incitseler de, ?ocuklar?n? sevmek duygusall???n? verdim. Bu duygusall?k her ya?taki ?ocuklar?n?n yaralar?n? sarmalar?na, sorunlar?n? dinleyip payla?malar?na yard?m ediyor.

Kocalar?n? t?m kusurlar?yla sevmek kuvvetini verdim. Onlara iyi bir kocan?n e?ini asla incitmeyece?ini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davran??larda bulunaca??n? anlayacak duyarl? bir zeka verdim.

Tek zay?fl?k olarak kad?nlara bir g?zya?? verdim...

Tamamen kendilerinin sahip olduklar?, ihtiya?lar? oldu?unda kullanmak ?zere. ?nsanl?k i?in bir g?zya??..." diye cevaplad?...

Kad?n? g?zel yapan ?ey ne sa??, ne v?cudu, ne de kendini ne ?ekilde t
a??d???d?r. Kad?n? esas g?zel yapan sevgisini payla?abilmesi, fedakarl???, sorumlulu?u, anlay???, sadece bilgiye de?il ayn? zamanda kalbe de y?nelik akl?d?r
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilim kanıtladı: Çirkin kadın yok, sadece... MaSaL 3 674 04-12-2011, Saat: 08:59 AM
Son Yorum: YasSmin
  Bir kadın nasıl mutlu edilir??? rapunzel 10 816 06-03-2009, Saat: 12:27 AM
Son Yorum: sı@marı@k cansuu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-16-2024, 11:01 PM