:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KAB?R AZABI (Resimli) +18 !!!
soyle
Fotoĝrafta Omman?n devlet hastanesinde ?len 18 ya?l? gencin resmi. Gencin cesedi g?m?ld?kten sonra ?? saat sonra babas?n?n talebi ?zerine kabirden geri ??kar?lm??t?. Hastanede vefat eden gen? ayn? g?n hoca taraf?ndan y?kanm??, cenaze k?l?n?p defnedilmi?ti. G?rg? tan?klar?n, akrabalar?n ve doktorlar?n ifadelerine g?re gen? siyah sa?l?, hi? bir yerinde k?r?k, d?v?lme veya i?kence yeri olmad?ĝ? ?ekilde defnedilldiĝini ifade ediyorlar. Fakat g?m?ld?kten ?? saat sonra babas? doktorlar?n oĝlunun ?l?me sebep olan dianoza ??phe eder ve oĝlunun kabirden ??kart?l?p otopsi yap?lmas?na talep etmi?ti.
adszia4po5.jpg

?? saat ?nce defnedilen gen? ??kar?ld?ktan sonra, onu g?ren aile fertleri ve t?m akrabalar? ?ok olmu?lar. ??nk? kabire koyduklar? gen? idi, fakat ?? saat sonra ?nlerinde yatan sa?lar? bem-beyaz olan, sanki ?ok ihtiyar bir insan?n cesedi idi. Sa?lar? beyaz, b?t?n bedenine inan?lmaz seviyede i?kence ve azab vermenin izleri bulunuyordu. Ellerin, kollar?n ve ayaklar?n kemikleri k?r?k vaziyette. Kaburga kemikleri k?r?k ve bedenin i?eresine inan?lmaz bir ?iddetle bas?k durumdayd?lar. B?t?n bedeni ve y?z? yekpare bir morluk hale gelmi?ti. Kurtulu?u art?k ummayan ve sonsuz ac?ya mazhar olduĝu a??k g?zlerinden ve kurumu? kandan gencin inan?lmaz bir i?kenceye tutulduĝunu g?steriyor.

adsz1tz8iq6.jpg

?len gencin akrabalar? ?slam ?limlere y?neldiler. Onlar da durumu ?ĝrendikten sonra, hepsi dilbirliĝi ile Kabir azab?n?n ibretli bir ?rneĝin olduĝunu ifade ettiler. Ki Allah (c.c) ve Peygamberimiz Muhammed (s.a.v.) Kabir azaptan haber veriyor ve ?mmeti sak?nd?ryorlar.

adsz2vx3ps1.jpg

?ok ge?iren baba oĝlunun ??mar?k hayat ya?ay?p, ?e?itli g?nahlarda bulunup namazlar?n? k?lmad?ĝ?n? itiraf etti.

Allah?n yolunda, yani Cihadda ?ehid olanlardan ba?ka ?len her bir insan Kabir imtihan?ndan ge?ecektir. K?yamet g?n?nden ?nce insan? bekleyen ilk korkun? bir s?nav.

Peygamberimizden (s.a.v.) ?mam Ahmedin rivayet ettiĝi hadis ?erifte ??yle naklediliyor:

Peygamberimiz, onun ?zerine selat ve selam olsun buyurdu:

- ?l?mden sonra ?l?n?n ruhu tekrar cesede d?nd?r?l?r. Yan?na da Munker ve Nekir isimli iki tane melek gelir ve sorguya ?ekerler: „Rabbin kim?“

Insan cevap verir: „Rabbim – Allah.“ Sonra onlar sorar: „Senin dinin ne?” O cevap verir: “Dinim – ?slamd?r.” Sonra onlar sorar: “Size g?nderilen uyar?c? kim?” O cevap verir: „O Allah?n res?l?d?r.” O zaman onlar sorar: “Sen bunlar? nereden biliyorsun?” O cevap verir: “Ben Allah?n Kitab?n? okudum ve Ona iman ettim.”

O zaman semadan ses gelir: “Kulum hakikat? s?yledi, ona cennet d??eĝini serin ve ?n?nde cennet kap?lar?n? a??n” - , sonra o ?ok sevinecek, cennet ferahl?ĝ?na kavu?acak ve onun kabri g?z alabildiĝi kadar geni? olacak.

K?fire ve g?n?hk?r? gelince onun hakk?nda Allah res?l?, sallallahu aleyhi vesellem, ??yle buyurdu:

- ve ruhunu tekrar cesede d?nd?r?rler. Yan?na da Munker ve Nekir isimli iki tane melek gelir ve sorguya ?ekerler: „Rabbin kim?“

O cevap verir: „Bilmiyorum.“ Sonra ondan sorulur: “Size g?nderilen uyar?c? kim?” O tekrar: “Bilmiyorum” der, ve o zaman semadan gelen ses ??yle: “Bu yalanc?d?r, ona ate?ten d??ek serin ve ?n?nde cehennem kap?lar?n? a??n!” - , o zaman onun kabrini cehennemin harareti sarar, kabri ise dar olur ve kaburgalar birbirine girinceye kadar kabir onu s?kar.

Ba?ka hadislerde s?yleniyor: Sorgu esnas?nda Melekler k?fir olan veya g?n?hlar? ?ok olan m?sl?man? i?kence edip d?vecekler, ve bu i?kence deh?et vericidir.

Peygamberimizin (s.a.v.) de Allahdan Kabir azab?ndan kendisini korumas?n? ve bu duay? herkese de emir ettiĝi rivayet ediliyor.

Kabir azab? iki ?e?ittir:
Birincisi, hi? bitmeyen Kabir azab?. Bunlar hakk?nda Allah Taala Kur’ani Kerimde buyuruyor:
- "...o ate?tir, sabah ve ak?am ona girift?r oluyorlar."

Baz? azap ise bir m?ddet devam edip sonradan kesilen Kabir azab?. Bu tip Kabir azab? g?n?hk?r muslumanlar i?in olur, azab?n ?iddete ve aĝ?rl?ĝ? ise i?lediĝi g?n?hlar?n aĝ?rl?ĝ?na g?redir.

18 ya?l? gen? hakk?ndaki hadise inanan kalpler i?in bir ibrettir, kalbi m?h?r bas?lm?? ?ah?slar i?in de tekrar bir masal, oyun gibi gelecektir. ??nk? onlar bak?yor fakat g?rm?yorlar, dinliyorlar fakat duymazlar…
Ara
isyanbitmez
çok iyiydi.amma çok korkuttun bir de iyi haber ver de en azından kendimize gelelim.nasıl olsa sonumuzu gördük.
soyle
bu isin tek yolu BU İMAN VE İNANC

Ölümden sonra ölünün ruhu tekrar cesede döndürülür. Yanına da Munker ve Nekir isimli iki tane melek gelir ve sorguya çekerler: „Rabbin kim?“

Insan cevap verir: „Rabbim – Allah.“ Sonra onlar sorar: „Senin dinin ne?” O cevap verir: “Dinim – İslamdır.” Sonra onlar sorar: “Size gönderilen uyarıcı kim?” O cevap verir: „O Allahın resülüdür.” O zaman onlar sorar: “Sen bunları nereden biliyorsun?” O cevap verir: “Ben Allahın Kitabını okudum ve Ona iman ettim.”

O zaman semadan ses gelir: “Kulum hakikatı söyledi, ona cennet döşeĝini serin ve önünde cennet kapılarını açın” - , sonra o çok sevinecek, cennet ferahlıĝına kavuşacak ve onun kabri göz alabildiĝi kadar geniş olacak.
Ara
isyanbitmez
bu kısmı da okudum ama cezayı görüyoruz mümkünse bi de mükafat görüntüleri.............
soyle
sen iste koyariz Smile
Ara
isyanbitmez
Cesur_18 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:sen iste koyariz Smile
te?ekk?rler payla??mlar?n devam?n? bekleriz......
soyle
diger bolumune ayetler die konu actim orayi gezersen hem ibretlik ayetleri gorursun hemde guzel ayetleri gorursun sen gir dedime bak Wink
Ara
gurbetci
ayy cok kötü yaa allah kimseye kabir azabi cektirmesin diyorlardi bencede cektirmesin yaSad ama bu bizim elimizde tabiki.....
Ara
KUZEN SELOOO
çok kötü..
Ara
tatlı_cadı
gerçekden de çok kötü..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Adolf Hitler'in Ufoları(resimli) soyle 1 509 04-06-2022, Saat: 09:28 PM
Son Yorum: wildfang
  İbret için: Kabir azabı MaSaL 0 421 04-07-2010, Saat: 12:55 PM
Son Yorum: MaSaL
  Belgesel Tad?nda ... "Resimli ilgin? bilgiler" MasaL_perisi 14 1,390 02-17-2008, Saat: 04:58 PM
Son Yorum: !NIRVANA!

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 02:44 AM