:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2070 Yılına Yazılmış Mektup (Resimli)
beautiful_matrax
guzel paylasım tesekkürler
вöğüятℓєηℓι_&#1
aboo 2070 de 73 yaşında olcamSadkorkuyorum
Ara
nazarboncuqu
Allahh sonumuzuu hayırr etsinn:S:S:S: ürktümm yaaa:S:S
Ara
'RapperLadys
geçen sene hocamız bunun cd sini izletmi$ti...Çok etkilenmiştim..ama hala bunun için bi çözüm üretme gibi bi düşünceleri yok bu türkiye yöneticilerinin Angry
Ara
нüzüηçiçÑ”ği
Güzel paylaşım olmuş emeğine sağlık.
Ara
DeRiN_SeSsİzLiK
çok değerli bir paylasım.insanları bilinçlendirmek cok önemlı bunun için buyuk kurumların cesitli yaptırımlar oluşturması gerekıyor.yinede biryerlerden baslamak elımızde paylasım için sağol LÜTFEN DUYARSIZ OLMAYALIM..
Ara
gnc_fb
Çok güzéLdi TteŞekkürLer =( azını hayıR aç sudee Big Grin

é ßöLé insaLar waRsa türkiyede Korkmak normaL =(
Ara
oguz19
Evdeki gizli su kaçağını bulmak için muslukları kapatalım ve su sayacındaki rakamı okuyalım. Su sayacı kullanmadan geçen iki saatin sonunda sayacı tekrar okuyalım. İki rakam arasında fark varsa önlem almalıyız.

Musluk, rezervuar arızlarını ihmal etmeyelim. Damlatan bir tek musluktan bir günde 7 kova su kaybolur.

Tuvalet rezervuarları 16 litrelikse, su dolu iki adet plastik şişe koyarak su tüketimini yüzde 20 azaltabiliriz.

Rezervuarları yenilediğimizde daha düşük kapasiteli olanları tercih edelim.

Ellerinizi yıkarken, dişlerinizi fırçalarken, traş olurken, bulaşıkları durularken bir dakika boşa akan su yaklaşık 15-20 litredir.
Çamaşır ve bulaşık makineleri bir defada ortalama 40 litre su tüketiyor. Makineleri tam doldurmadan çalıştırmayalım ve kısa programları tercih edelim.

Kapı önü, balkon, teras gibi yerlerin temizliğinde hortumla yıkamak yerine süpürge kullanalım.

Bahçe sulamak için, buharlaşmanın az olduğu sabah ya da akşamüstü saatlerini tercih edelim.

Sebze ve meyve yıkadığımız suyla çiçek sulayabilir, temizlik yapabiliriz.

paylaşıma destek babından Big GrinBig GrinBig Grineline sağlık tesekürlerSmile
Ara
sevgi_cell_hig
eline sağlık inşallah bu uyarıyı dikkate alırlar en azından ben dikkate aldım ve daha az su kullanacam hatta nefesi bile az almaya çalışaçağım
Ara
Patikli_Penguen
etkileyici .........
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Resimli Anlaml? S?zler Stinq 4 708 04-07-2022, Saat: 12:25 AM
Son Yorum: wildfang
  Kartalın Av Zamanı..Yemekte Balık Var..[RESİMLİ] EyLuLce 2 702 05-19-2007, Saat: 10:52 AM
Son Yorum: EyLuLce

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 04:12 PM