:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GüL KokLamanin SagLiga Etkisi...
ÐŽeşaren
Gül Koklamanın Sağlığa Etki

Gülbirlik Danışmanı Prof. Dr. Ayten Altıntaş, gül kokusunun beyin ve bellek gücünü artırarak insan ömrünü uzattığını söyledi. Altıntaş, "Gülün sağlıktaki rolü çok büyüktür.

12.jpg

Cildi temizlediği gibi gül kokusu da beyin ve bellek gücünü artırır. Gül kokla, hayatın uzasın. Gül, tüm ateşli hastalıklar ve mide rahatsızlıklarında kullanılabilen bir bitkidir.'' dedi. Prof. Dr. Ayten Altıntaş tarafından hazırlanan ve gülle ilgili her türlü bilginin yer aldığı "Gül-Gül Suyu-Tarihte, Tedavide ve Gelenekteki Yeri" isimli kitap basıldı. Tıp tarihinde gülün tıbbî bir bitki olduğunu son 15 yılda fark ettiğini söyleyen Altıntaş, "Bu zamana kadar hep gülü, koku yönünden değerlendirmiştim. Zeytin, kekik gibi gülün böylesine tıbbî olarak kullanılacağını hiç düşünmemiştim. Ama Isparta'ya geldiğimde gülün tıbbî bir bitki olduğunu fark ettim." diye konuştu.

Gülün hiçbir yan etkisi olmadığını hatırlatan Prof. Dr. Altıntaş, Türklerin Orta Asya'dan beri gülü çeşitli amaçlarla kullandıklarını belirtti. Altıntaş, Gülcü İsmail Efendi sayesinde Ispartalıların gülü keşfettiklerini, gülcülük konusunda bu ilin ülke genelinde birinci sırada olduğunu anlattı. Gülün dünyada güzellik ve sevginin sembolü olduğunu anlatan Altıntaş'ın kitabı 10 bin adet basılacak.

Ara
PCKoPaT
SAoL pepeqimSmile ßoL ßoL kokLarıS artık Big Grin
Âh be.
Ara
ÐŽeşaren
TesekkürLer Canim...
GüLLeri zaten cok seviyorum dünde taze bir güL buketi bana geLdi, artik onu kokLariiimSmile
Ara
PCKoPaT
ßiSde $anSımıSa küSeLim artık Sad
Âh be.
Ara
Melek06
saol Smile askım dün VERMİŞTİ onu koklayım bariBig Grin
Ara
ÐŽeşaren
EyvaLLah MeLegim...Smile
Ara
ÐŽeşaren
PCKoPaT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ßiSde $anSımıSa küSeLim artık Sad

Aa Canim ya kiyamam...
Küsme bak bende varim, ne kadar yaLan oLsada buda benden sanaSmile
[ATTACHMENT NOT FOUND]
-Seni Seviyorum-
Ara
PCKoPaT
aaaayyyh geLde ßunu yeme ... yerim Seni pepeqBig Grin
Âh be.
Ara
ÐŽeşaren
Bitanemsin senSmile
Ara
PCKoPaT
SevDa YürekLi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bitanemsin senSmile
:$ :$ :$ :$ Big Grin
Âh be.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Zıplamanın sağlığa faydaları bir 2 üç HOPP :)) MaSaL 0 510 01-22-2011, Saat: 09:45 PM
Son Yorum: MaSaL
  Kablosuz Modem Sağlığa Zararları MaSaL 0 413 01-20-2011, Saat: 08:11 PM
  Gıdaların cinsel güç üzerine etkisi! MaSaL 0 226 03-27-2010, Saat: 12:51 AM
  Baz istasyonlarının sağlığa etkisi nedir? MaSaL 0 223 03-27-2010, Saat: 12:48 AM
  Dedikodu yapmak sağlığa iyi geliyor _AL0n3_ 0 330 06-26-2009, Saat: 12:36 AM
Son Yorum: _AL0n3_

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 05:53 AM